Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Jester01 #11 üzenetére

    nézd, én nagyon nem értek hozzá - azért természetesen megolvastam a közleményt, de a jó része számomra igen nehéz, gyakran kínai, pl. épp az, amit említesz, hogy miképp szűrik ki a releváns jeleket a többi közül
    ez csak egy híradás egy igen merész és innovatív kísérletről, a link épp azért van benne, hogy azok, akik otthon vannak a témában, kontrollálhassák
    buék! :)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz Jester01 #11 üzenetére

    Az első reakciója az embernek, hogy ez az egész teljességgel lehetetlen, pontosan az órajel és a mintavételezés frekvenciája közötti 4-5 nagyságrend különbség miatt. 1 ns nagyságrendű idő alatt végrehajtódó utasításokat senki a világon nem különböztet meg semmiféle hang alapján, ez elvi lehetetlenség. Ha jobban megnézzük, miről is van szó, kiderül, hogy nem is ezt csinálták. Valami olyasmi a lényeg, hogy adott kódolt üzeneteket küldenek a számítógépen futó kliensnek és azok feldolgozása (dekódolása) közben hallgatják a gépet. Az ismert dekódoló algoritmus sajátságai miatt különböző titkos kulcsok esetén különböző a hang, ezt elemezték és arra jutottak, hogy sok általuk küldött, ismert üzenet feldolgozásának lehallgatásával bitenként ügyesen reprodukálni tudják a titkos kulcsot valami érdekfeszítő módszerrel, amit meg se próbáltam megérteni. Szóval nem a processzor által végrehajtott utasításokat hallgatják le, az lehetetlen, hanem sok tízezer utasításból álló szekvenciákat.

Új hozzászólás Aktív témák