Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz #06658560 #9 üzenetére

    A Brazos 2.0 mobil és asztali is egyben. 11+ hüvelykes notikba és alacsony fogyasztású asztali gépekbe készül. Az persze igaz, hogy csomagban vásárolható termékek, vagyis nem lesznek külön, hanem még az alaplap szintjén is integrálva lesznek. Ez az Atom kategóriájában megszokott.

    (#2) antikomcsi: Valójában az AMD nem engedi az E szériát belerakni 10 hüvelykes netbookokba. Észrevették, hogy a netbookpiac összeomlik, amit az Intel is megemlített nemrég. Jelenleg annyi Atom fogy, amennyi 2008 végén ment el. Gyakorlatilag a harmadik legrosszabb negyedévet zárta ezzel az Atom története során. Ennek nyilván köze van annak is, hogy a Brazos ugyanabban a kategóriában ripityára veri, de észre kell venni, hogy a kisebb gépekre a globális igénye érezhetően csökken. A gyártók tehát nem magánakcióznak, az AMD igényli a partnerektől, hogy az E szériát rakják nagyobb 11+ colos gépekbe, hogy magasabbak legyenek az eladások. A 10 hüvelykes szintre a C szériás megoldások mennek. Jelenleg a legnagyobb igény a 15,x hüvelykes nagyon olcsó notebookokra van. Ezért ezeket célozza meg az AMD is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz N€T0X|N #30 üzenetére

    Miből jön ez le? Az első kiadás elverte a Pine Trailt és az Ion 2-őt, mondjuk az nem volt igazi harc, mert mindkét platform régi, vagyis ez kötelező volt. A 2.0-s kiadás lényegében semmiben sem változik. Szerintem egy gyors, hetek/napok alatt meghozott döntés lehet, ami vélhetőleg az új vezérnek köszönhető. Rory látja, hogy a Cedar Trail nem megy, és most van esély arra, hogy a gyártókat leállítsák az Atomról. Olyan erős ellenfelet akarnak ellene berakni adni, amilyet csak tudnak. Szerintem az E-450 is elég, hiszen az egyetlen teszt szerint PC Mark 2005-ben 30%-kal gyorsabb, míg 3D Mark 2006-ban 6x, nyilván Rory úgy gondolhatja, hogy ennyi nem elég, és kell kb. +40% általános használatban és 8x-os tempóelőny GPU-ból.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Plazmacucci #33 üzenetére

    Pontosítottam PC Markra. Az főleg CPU tesztprogram. Mivel csak ennyi van, így csak ezt lehet összehasonlítani. Később kiderül minden, de jelenleg hiába jelent meg a Cedar Trail egyelőre nincs kereskedelmi forgalomban. Már én is nagyon várom a teszteket, de még semmi sincs. Amíg nem lesz hozzá driver, addig szerintem nem is lesz teszt, illetve olyan teszt lehet, ahol az IGP-t a gyártó letiltja lásd az Asus új Lambó notija, de ott meg az egész nem sokat ér, mert a PCI Express 1.1 x1 kivégzi a dGPU valós teljesítményét.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz N€T0X|N #37 üzenetére

    Akkor lesz valami alap, ha valaki először megcsinálja. Jelen esetben az AMD dolgozik rajta. Amíg senki sem csinálja meg, addig csak reménykedni lehet, hogy a folyamatot valaki elindítja.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák