Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Keepass

    Egyébként olyan 7-8 éve olvastam egy tesztet ezzel kapcsolatban. A megállapításokat érdemes megfontolni:
    Lehet, hogy jelszavak titkosításra AES-t használ 256 minél nagyobb szám aztán papíron jó, de ha a jelszóból az AES kulcs meghatározására gagyi algoritmust használnak, esetleg kevés iterálással, akkor percek alatt törhető. Szóval, egy jelszókezelőnél nem az a szempont, hogy melyik trendi, és kényelmes, hanem, a biztonság, és durva különbségek vannak!

    Jelszónak használj min 14 karaktert.
    Keepass-nál van plugin, hogy GoogleDrivera, vagy más helyre mentsd a jelszófájlt.
    Ha paranoid vagy, akkor a biztonságot meg tudod fejelni, hogy a feloldáshoz jelszó+kulcsfájl kell. A kulcsfájlt pedig csak a mobilodon, PC-n tárolod, sosincs a Google Driveon. Ebben az esetben hiába szerzik meg a Google Driveról a jelszófájlt, bruteforce módszerrel sokra nem jutnak...

    Keepassnal be tudod állítani, hogy ne csak a jelszavakat titkosítsa AES-el, hanem a kulcs transzformálásánál is használjon AES-t. Itt ha akarod be tudod állítani az iteráció számát is, hogy a gyors PC-dnek is 1 másodpercébe kerüljön a megadott jelszó alapján a jelszavak kódolásához használt kulcs meghatározása. (Ez nálam Laptop esetén 310e iteráció, ami több, mint a régi default 6e)
    Ebből pedig az következik, hogy egy próbálkozás 1 másodperc 14 karakter esetén kisbetű, nagybetű, szám ~90^14 variáció / 1s. Még ha GPU erejét be is vetik, azzal se tudják érdemben növelni az időt, mert mit számít, hogy 1 másodperc alatt 1, vagy GPU-val 10000 variációt tesztelnek? Semmit. Akkor érne sokat, ha CPU-val 100 GPU-val pedig 1 000 000.
    Keepass esetén van Argon2 algoritmus is arról nem tudok nyilatkozni, de brutálnak tűnik
    Ami a Keepass előnye, hogy van Androidos kliense és ujjlenyomatos oldás. :)

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Feketelaszlo #41 üzenetére

    Kockázata mindennek van. Viszont azért egy sok karakterből álló véletlen betűkombinációt nehéz kitalálni/megszerezni.
    Ami viszont előnye a jelszómenedzsereknek, hogy az összes egyszer meglátogatott webárúház jelszavát el tudod menteni. Oké, ha algoritmust használsz a jelszóhoz, a jelszó már megvan. Viszont két évvel később nem biztos, hogy emlékszel rá, hogy az adott oldalt regisztráltál-e már, ha igen, akkor melyik felhasználó névvel, végig lehet próbálni őket, míg jelszókezelő esetén nincs ilyen gond.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #33253120 #65 üzenetére

    Különbséget kell tenni a rendszerek fontossága alapján.
    Most ha egy webshopos felhasználói név/jelszó párost ellopnak mi van? Meg tudják nézni, miket rendelem, a "nevemben" tudnak rendelni valamit. Nagy ügy, bármikor reggelhetnek a nevemben, hogy rózsaszín dild.t rendeljenek a címemre utánvételben. Ami rosszabb, ha épp kiszállítás alatt van valami ami már ki van fizetve. Hiánypótló hacking tevékenység, nem hiszem, hogy sokan szakosodtak volna rá, hogy várják mikor rendel bárki is valamit az alibabáról amit át lehet irányítani más címre. Ha már fut a keylogger, hogy ezt elérje, a banki adatok megszerzése egyszerűbb ügy.

    Fórum, facebook az már rázósabb. Ciki ha a nevemben dicsérik/reklámozzák a barátaimnak az előbb említett rózsaszín dild.t. Ott már az ember figyel a jelszó komplexitásába, meg hogy menyire jegyezteti meg a böngészővel.

    Bank, magyarorszag.hu és társai pedig egyértelműen olyan oldalak ahol az ember nem jegyezteti meg a jelszavát a böngészővel még otthon se. Viszont az se valószínű, hogy az ember a mobilján naponta nézegetné ezeket, vagy utalgatna, tehát nem is fáj, ha nem tudja.

    Nem lett említve, de a keepassnak rengetek pluginja van, mellyel el lehet érni, hogy a firefox, chrome ne a saját adatbázisában tárolja a jelszavakat, hanem a keepasst használja erre.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Syl #72 üzenetére

    KeeAnywhere vagy KPGoogleSync plugin

    Nem ismerem őket, régebben volt egy Google Sync Plugin is, azt állítottam be, most is azt használom. Emlékeim szerint picit macerás volt, mert Google ID-val is kellett szöszölni

    A másik lehetőség, hogy feltelepíted a GoogleDrive utódját a gépedre, s mindig abból a könyvtárból nyitod meg a kdbx fájlt. Mielőtt újratelepítettem volna a gépem, az volt a módszer.

Új hozzászólás Aktív témák