Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Keepass

    Egyébként olyan 7-8 éve olvastam egy tesztet ezzel kapcsolatban. A megállapításokat érdemes megfontolni:
    Lehet, hogy jelszavak titkosításra AES-t használ 256 minél nagyobb szám aztán papíron jó, de ha a jelszóból az AES kulcs meghatározására gagyi algoritmust használnak, esetleg kevés iterálással, akkor percek alatt törhető. Szóval, egy jelszókezelőnél nem az a szempont, hogy melyik trendi, és kényelmes, hanem, a biztonság, és durva különbségek vannak!

    Jelszónak használj min 14 karaktert.
    Keepass-nál van plugin, hogy GoogleDrivera, vagy más helyre mentsd a jelszófájlt.
    Ha paranoid vagy, akkor a biztonságot meg tudod fejelni, hogy a feloldáshoz jelszó+kulcsfájl kell. A kulcsfájlt pedig csak a mobilodon, PC-n tárolod, sosincs a Google Driveon. Ebben az esetben hiába szerzik meg a Google Driveról a jelszófájlt, bruteforce módszerrel sokra nem jutnak...

    Keepassnal be tudod állítani, hogy ne csak a jelszavakat titkosítsa AES-el, hanem a kulcs transzformálásánál is használjon AES-t. Itt ha akarod be tudod állítani az iteráció számát is, hogy a gyors PC-dnek is 1 másodpercébe kerüljön a megadott jelszó alapján a jelszavak kódolásához használt kulcs meghatározása. (Ez nálam Laptop esetén 310e iteráció, ami több, mint a régi default 6e)
    Ebből pedig az következik, hogy egy próbálkozás 1 másodperc 14 karakter esetén kisbetű, nagybetű, szám ~90^14 variáció / 1s. Még ha GPU erejét be is vetik, azzal se tudják érdemben növelni az időt, mert mit számít, hogy 1 másodperc alatt 1, vagy GPU-val 10000 variációt tesztelnek? Semmit. Akkor érne sokat, ha CPU-val 100 GPU-val pedig 1 000 000.
    Keepass esetén van Argon2 algoritmus is arról nem tudok nyilatkozni, de brutálnak tűnik
    Ami a Keepass előnye, hogy van Androidos kliense és ujjlenyomatos oldás. :)

Új hozzászólás Aktív témák