Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Itt jön elő az, amikor a barom jogrendszerben le lehet védeni mindenféle tartalom nélkül bármit, pl. geometriai formát, nevet. Nézzünk kicsivel komolyabbat: Mi van ha én függetlenül mástól kitalálok egy algoritmust? Attól hogy előttem más már kitalálta én nem találhatom ki ugyanazt és nem használhatom? Ha a szomszédom levegőt lélegzik én nem tehetem?

    A szabadalmi és oltalmi rendszer ilyen szinten való kicsavarása akadályozza, hogy technológiailag előrébb lépjünk. Minek foglalkozzak egy műszaki területtel, ha az tele van szabadalmi aknákkal? Gyakorlatilag lehetetlen úgy is fejleszteni, hogy egyik fejlesztő nem épít a másiknak a munkájára. Gyakorlatilag oktatás sem lehetne, ha az összes matematikus, fizikus, kémikus, biológus így kezelte volna a találmányait, ötleteit.

    Hogy lehet levédeni az hogy "Kik" és mi a határ? Lehet védeni azt is hogy "Ki", sőt a "K" betűt is? Az összes elcseszett jogászt be kellene terelni egy bányába és lezárni egy nagy kővel.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák