Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Ahogy talán más írta, a lézer a repülő bázisállomások közti kommunikációhoz lesz. A végpontokkal rádiós módon kommunikálnak. Ahogy olvasom például a wimax 50km-es távot is elérhet, szóval akár oda is jó lehet.

    Azon meg kár rugózni, hogy mások meg éheznek. A fejlődéshez az infrastruktúra fejlesztése is elengedhetetlen. Ma már ugyanúgy fontos része az infrastruktúrának az internet, mint az áram. Ők fejlesztik az internet elérést, attól mások dolgozhatnak / dolgozhatnának az infrastruktúra többi elemén.

    (#24) Dezsike
    ha olyan egyszerű lenne, akkor usa területén 100% internet lefedettség lenne. De ki akar több ezer kilométer kábelt és hozzá tartozó berendezéseket üzemeltetni a ritkán lakott településeken, vagy a sivatag közepén.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Apollyon #71 üzenetére

    Nem ingyen van, hanem hosszú távú befektetés. A jelen gazdasági rendszerben, ha egy cég nem nő exponenciálisan, akkor máris temetik. Akinek van esze, az nem a múltba vagy a jelenbe fektet, hanem a jövőbe. Több milliárd ember nem éri el az internetet. Maguktól nem is fogják elérni, pont azért, mert a legalapvetőbb dolgok sem működnek náluk. Viszont, ha befektetnek a felzárkóztatásukba és a helyi hatalmak is együttműködőek, akkor előbb-utóbb fel lehet hozni őket a semmiből a fejlődő országok szintjére. Ha pedig már van egy gazdaságuk, amiben fizetésért lehet dolgozni, akkor máris több milliárd potenciális és valószínűleg a céghez pozitívan álló ügyféllel bővülhet a cég.

    A kommunikáció pedig nagy segítség. Nehogy azt hidd, hogy a mai parasztok kaszával és kapával kapirgálnak ész nélkül a nagyvilágba. Komoly cégek versenyeznek, hogy ők adják a technikai támogató rendszert, amelyen át kommunikálhatnak. Elég megnézni, hogy kína és a többi kis tigris milyen fejlődésen esett át néhány évtized alatt. A mocsárból nőttek ki 20 év alatt azok a metropoliszok, amelyek a kínai gazdaság motorját adják.

    Az utolsó mondatodra: na de akkor ki adja? Tegye fel az egyik elmaradott ország Kickstarterre, hogy szeretnénk fejlettek lenni, ehhez kéne 1000 milliárd dollár?

    (#34) rii
    ne hasonlítsd össze egy itteni falusi ember életét egy semmi közepén élő harmadik világbeli emberével. Itt a társadalomból nem lehet kiszállni, nem lehetsz önálló. Nem lehet csak úgy belevágni egy vállalkozásba, mert van egy ötleted, vagy olvastad az interneten, hanem rögtön le kell tenni az asztalra megfelelő mennyiségű pénzt és fizetni mindenféle adókat, harcolni a bürokráciával. Itt legfeljebb hajléktalanként lehetsz önálló, mert a rendszer nem tud mit kezdeni veled, minden más esetben van amit elvegyen tőled, ha nem a szabályok szerint játszol. Elvileg cserébe van egy szociális háló, ami nem engedi, hogy éhen halj.

    Nézzünk meg egy harmadik világbeli népséget. A semmi közepén, se szociális háló, se rendszer. Olyan alacsony szinten vannak, hogy ott akár valamibe bele is kezdhet, ha van egy ötlete, nincs bürokrácia, se hivatalnok. Majd ha elérnek egy szintet, akkor ott is beköszönt a társadalmi rendszer, ami követel és cserébe talán ad valamit. Amíg nem tartanak ott, addig minden tudás új lehetőségeket ad.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz rii #77 üzenetére

    Gondolom kiérződött az itteni falvas mondandómon, hogy nem tartom feltétlen ideális megoldásnak azt sem ami a "fejlett" országokban megy. Bár lehet az usa-ban vagy kanadában vannak olyan területek, ahol lehet még ma is redneck-ként vagy remeteként élni, távol a világ zajától. Nálunk ez például lehetetlen. A gazdasági rendszer is fenntarthatatlan, remélem egyszer eljutunk oda, hogy az automatizálás nem munkanélküliséget jelent, hanem kevesebb munkából kényelmesebb életet mindenkinek. De ehhez sok fejben kellene változásnak történnie.

    Kína intenzíven azt élte át, ahogyan a nyugati ipari forradalom is zajlott. Mocskos, piszkos, de hatalmas fejlődés. Utána pedig, egy szint felett már más szempontok is számítanak, ahogyan látjuk is a változást a hozzáállásukban.

    A világ pedig változik, nem tudsz ellene mit tenni. A perui indiánok is kijönnek a dzsungelből, mert kíváncsiak, új dolgokat szeretnének látni. Ha direkt elszigeteled őket a világtól, akkor az a baj, ha nem, akkor meg az. Főleg, hogy nem egy másik bolygón vannak, tehát mindenképp találkoznak a modern világgal.

    Ebben a világban pedig szerintem jobban járnak, ha megkapják a lehetőséget az infrastruktúrára. Majd, ha nem írtja ki az ember magát, akkor egyszer talán lesz arra is lehetőség, hogy visszamenjenek az emberek a dzsungelbe, csak azért mert úgy tartja kedvük. Persze a modern kor vívmányait akkor is használják, hisz nem nyomorogni vagy betegeskedni akarnak.

  • azbest

    félisten

    válasz fordfairlane #89 üzenetére

    Azért valószínűleg olcsóbb a drón a műholdnál. Plusz a karbantartásuk is egyszerűbb. A drón lejöhet, a műhold egyszer használatos. A feljuttatás is más nagyságrend.

    Egyik csapat a drónt, a másik az adatátvitelt fejleszti.

  • azbest

    félisten

    válasz fordfairlane #101 üzenetére

    És a konténeres bázis állomás honnan kapna internetet? Műholdról? Az azért drága és limitált, de a késleltetése is magas.

    A bázisállomás elvileg 35km távra is elérhet, szóval ez talán hasonló, mint a wimax a repülőről.

    Aggregátorokkal hajtanák? Hordanák oda az üzemanyagot? Persze itt is lehetne napelem, szóval ez végül is megoldható.

    Persze ezt őriztetni is kellene. Szállás, ellátás....
    A repülő meg több hónapos működési idővel simán elmehet egy központi helyre és csak vész esetére kellene egy begyűjtő csapat, hogy összeszedje az eltévedt madárkákat. Persze most csak találgatunk.

  • azbest

    félisten

    válasz Apollyon #107 üzenetére

    "Ki adja a szolgáltatást? Egy internetszolgáltató!"

    No de ő nem adja "ingyen". Az internetszolgáltató számára az az ideális ügyfél, aki drága csomagot vesz és nem használja. A facebooknak meg az, aki tevékenykedik a neten és fizetőképes keresletet jelent a reklámozott dolgok számára.

    Senki nem fog milliárdokat költeni kábelezésre egy olyan helyen, ahol nem tudják kifizetni az előfizetési díjat.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Apollyon #111 üzenetére

    Dehogy van ingyen, de nem az ottani csóri népektől akarja beszedni, hanem a reklámozókat eteti meg azzal, hogy bármit megvesznek :D

  • azbest

    félisten

    válasz imibogyo #120 üzenetére

    "Nem mellesleg eddig is marhára bevált az "etesd - itasd és majd jobb lesz" módszer (lásd itthon is "nagyon jól" működik)....."

    Ráadásul, ha volt is valamilyen mezőgazdaság vagy állattartás, azt is csődbe vitte az "ingyen ebéd", hiszen ki vesz termést, ha ingyen is megkapja. Meg persze tipikusan valami helyi diktátor is ezen és a segélycsomagokkal való seftelésen élősködik.

  • azbest

    félisten

    válasz gabor7th #151 üzenetére

    Szerintem nézd már meg előbb, hogy melyik ország melyik kontinensen van. Aztán nézd meg, hogy mi mennyire jelentéktelen kis terület vagyunk Afrika kontinens vagy Ázsia kontinens mellett. :U

    De persze az egész világ a mi porfészkünkbe akar menekülni... mosd ide azt a témát.

    Szerk: az általánosításra és a menekült csempészésre szerettem volna ezzel reagálni, de nem akarom túlragozni.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz arnyekxxx #172 üzenetére

    "Egyébként ezt az azonnali kommunikáció überallesz dolgot annyira nem értem, az emberiség egész komoly szintre eljutott úgy, hogy a lovasfutár volt a leggyorsabb kommunikációs eszköz"

    jah felfedezték indiát... akarom mondani amerikát :DDD
    Meg évekig tartott eljuttatni egy üzenetet a világ túl felére, most pedig milliszekundumok alatt ott van. Meg simán meghalhattál az út szélén, ha vidékre mentél a lovacskáddal és lehet senki nem talált meg.

    "nem hiszem, hogy nagyon elmaradottnak lehetne nevezni a 30 évvel ezelőtti állapotokat a fejlett világban"

    Olyan apróságok se zavarjanak, hogy vannak gyárak, ahol a gépek vezérlése másik országban van és interneten át irányítják az üzem robotjait. Pl legó gyár.

    Ez a nosztalgiázás is csak addig megy, amíg rendelkezésre áll a modern világ vívmánya, de ha elmegy az áram, akkor csak pislogás van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák