Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    Hali Skacok!

    Segítsen valaki, legalábbis remélem van itt valaki akinek van valamilyen ötlete.

    Történet a következő:

    Adott egy ASUS P5LD2 Deluxe alaplap, rajta ICH7 bios, SATAII vezérlővel. Rákötöttem két tök egyforma SEAGATE 200 GB-os SATAII-es winyót. Megcsináltam a RAID0 tömböt, rendszer felment, szépen üzemelt, használtam már egy hete, de ma egy játék telepítése közben a gép ujraindult, és mint kiderült az egyik winyó önállósította magát, és kiszállt a RAID tömbből.

    A raid bios szerint az egyik winyó tag, a másik nem tag, és a raid tömb failed. A winyó egyébként működik, mert a bios felismeri. Hogyan, vagy mivel lehetne a RAID0 tömbbe visszatuszkolni a rakoncátlankodót? A biosban nincs olyan menüpont, hogy rebuild raid:(

    Valami ötlet, vagy progi esetleg?

    Sürgős lenne, mert itt állok rendszer nélkül (most egy másik gépről írok), és nem akarom piszkálni a tömböt, nehogy elszálljon róla minden.

    Köszi

  • Clemi

    veterán

    Nos feladtam a küzdelmet, és lebontottam a maradék kötetet is. Közben letöltöttem egy diagnosztikai progit, hogy mi a fene okozta a hibát. Nos mint kiderült az egyik SATA kábel volt a bűnös. Menet közben persze korábban már tapasztaltam teljesen véletlenszerűen, de ahogy most visszaemlékszem magas lemezhasználatnál jelentkező ujraindulást, de mivel csak párszor fordult elő, főleg játék közben, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Kicseréltem a kábelt, és a tesztprogram többszöri lefuttatása is hibátlan eredményt adott. Most a két drágaságot egyenként használom SATAII módban, és hogy őszinte legyek nem igazán veszem észre, hogy lassú lenne.

    A mentésről annyit, hogy minden fontos adatom mentve van természetesen, amit rendszeresen megismétlek, és erre nem most szoktam rá, hanem sok-sok évvel ezelőtt. Viszont amit sajnálok, az a film gyüjteményem volt, amit belátható, hogy képtelenség lett volna archiválni, hiszen töb mint 90 GB volt a mennyiség. Ezek nagyrésze szerencsére pótolható, kivéve azt a néhányat, ami már több mint egy éve a gépemen figyelt megnézésre várva.

    Nos így jártam, egyelőre nem tervezem RAID tömb ujabb kialakítását, legalábbis RAID0-t nem fogok többet az biztos. RAID5, vagy RAID10 az igen, ahhoz viszont kevés a winyóm.

Új hozzászólás Aktív témák