Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    válasz sb #10548 üzenetére

    Nem vagyok teljesen szakértő a témában, de én is innen kaptam segítséget. Irodába raktam össze egy gépet, nálam is RAID1 volt a cél, de én sem tudtam dönteni, az alaplapi és a Win10-es RAID között. Csak 2 lemez van a gépben tehát az oprendszer is innen fut.

    Először próbáltam az alaplapit. A sebesség: hát nem túl gyors, a gyári programban lehet kapcsolgatni a merevlemez gyorsító tárakat. Na most régen azt mondták, úgy igazi RAID a RAID, meg biztonságos, ha a lemezeken ki van kapcsolva az írási cache. Na én kikapcsoltam, hát ja, szóval használható de azért lassú rendesen. Na akkor szimuláljunk hibát lássuk mennyire lassul le amikor szinkronizál. Na kb annyira mint amikor valaki mondjuk WinXP-t használ 128MB RAM-mal. Meghajtón belüli másolásnál a sebesség 2-4 megabájt/mp. Aztán további hátrány még ugye, hogy a RAID miatt eltolódik a partíciós tábla, úgyhogy teljes ledöglés esetén, az adatok visszanyerése kicsit macerásabb.

    Win újratelepítés után át álltam a Win-es RAID-re. Előnye a szinte teljes sebesség, a RAID nélküli használathoz viszonyítva. Újraszinkonizálákor sem lassul be nagyon, még a simán használható kategória. Aztán előny még, hogy akár egy másik gépbe áttéve bármelyik meghajtót, az adatok simán hozzáférhetőek.

    A Win-es RAID további előnye az alaplapihoz viszonyítva, hogy elérhetők a lemezek SMART információi teljes mértékben, míg az alaplapi verziónál kb annyit tudunk, hogy SMART Status GOOD.

Új hozzászólás Aktív témák