Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz Fagyi #4420 üzenetére

    Dolgok amiket én messzire elkerültem:
    SMB1: ezeréves, tele van biztonsági résekkel, alapból jobb helyen tiltva van. QTS-ben (QNAP linux változata, ami fut a gépeiken) van normális SMB3 + WS-Discovery a tallózáshoz (Win10 is ezt használja).
    UPnP: portot nyitni manuálisan kell, sajnos a legtöbb UPnP implementáció képes átjáróházat csinálni a hálózatból, lásd EternalSilence, kívülről is nyitható port :DDD (észre se veszed)
    DLNA: ez nagyon sok embernek bejön, annyira nem is bántanám, nekem nem vadiúj a TV-m, egyre sűrűbben találkoztam olyan formátummal amit már nem evett meg a TV, dobtam (a DLNA-t, azt olcsóbb volt). Van HDMI a NAS-on (amiket írtál azokon is), ment fel a Plex, kisimult a bőröm.

    Nem IP címekkel szórakozok LAN-on sem, kell egy normális DNS szerver belülre DHCP-vel/RDNSS-sel szórva :) Ez nálam az Openwrt-hez mellékelt faék dnsmasq a routeren.

    Letöltésre én deluge-t futtatok a NAS-on, webui-n keresztül érem el, biztos van telóra is app, azt nem próbáltam.

    Összegezve: tökéletes az itthoni hálózatom, minden pöccre megy, torrent pipa, Plex akadásmentesen játsza le amit hozzávágok (KIVÉVE HEVC, az én modellemben - 251 sima - lévő CPU nem tudja gyorsítani, ez van, nézz utána az említetteknél hogy áll, ha érintett vagy).
    A két modell között a döntő különbség, hogy a +ban négymagos a CPU, én azt venném ha ma vásárolnék, RAM egyformán bővíthető. TV-re tökmindegy, ugyanaz a HDMI van, FullHD-ig biztosan jó, hang nálam a HDMI-n megy ki.

Új hozzászólás Aktív témák