Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz cousin333 #868 üzenetére

    Koszi a kiegeszitest!
    Igazabol mikor java-skent elkezdtem pythonban versenyfeladatozni, akkor nem tutorial-oztam, hanem masik versenyzotol szedtem ki az input beolvasast, azt se tudtam akkor, hogy mi az a map... [pl. akkor a map sort modositgattam, h int/float sot volt hogy str-t irtam oda ;-)] persze azota [lassan 2 eve? huhh] ennek, meg az ilyeneknek utananeztem, meg hasznalom a listagyartast for-ral is, de ez az input igy ragadt meg. Lehet, hogy nem a leghatekonyabb... vegulis atszokhatok. De nekem az ilyen 'best practice-ek hianyoznak, mas python kodot ritkan latok a magamen kivul. [Peldaul h miert ugy irtad, h az elso tuple, nem list...]
    Amugy meg map-pel rovidebb begepelni ;-)
    A xor meg plane jogos, kosz.

    +1. Nekem ilyen beolvasos progik kellenek, a verseny futtatokornyezet brtolja automatikusan az inputot, de a pycharm-ban nem jottem ra, hogy lehetne a weboldalrol copy-zott inputot betolni debug kozben [rendszeresen a kodba editalom, a minta kicsi szokott lenni]. Probaltam a futtatoablakban beirni, kezzel es enterrel megy, a beillesztesnel viszont 1 sorkent erkezik a kodba, pedig a beillesztesnel jol tordelve latom. Erre nincs esetleg tippje valakinek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák