Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz kolosanyi #596 üzenetére

    Attól függ mire. Az M400 pl 1km-en akár 100m-t is tévedhet távolság mérésnél, de az 50m-es tévedés teljesen átlagos nála. Legalábbis eszerint. [link] Sajnos nem lehet megmondani, hogy az általában jellemző e a termékre, vagy csak az ő modelljére, de valószínű, hogy nem egyedi esetről van szó (2/10 a hobbi futók értékelése, szemben a V800-al, ami 8/10). 100m-es sprintek mérésére szerintem egyik mostani óra sem jó, túl pontatlanok.

    Általában minőségüggyel nem sokat foglalkoznak a mostani gyártók, helyette lenyomják a felhasználók torkán a teljesen egyenetlen minőségű termékeket, aki meg reklamál, annak hosszas könyörgés után talán kicserélik az óráját. Eléggé orosz rulett ilyen piacon órát venni, ezért is hajlok inkább a használt felé, ár szempontjából meg mindenképp jobban megéri az 1-2 éves használt óra, mint az új. A régi modellek sem feltétlen jók, sokuknál gyengébb típusú a chipset vagy valami olyan tervezési hibájuk van, ami miatt kényelmetlen a használatuk vagy idejekorán tönkremennek. Olyan szempontból jók a régiek, hogy van egy csomó szoftver javítás hozzájuk, viszont erre sem mindig éri meg játszani, mert pl a Garmin pár év után már nem támogatja a régi óráit, és nem javítanak ki minden hibát, szóval ha valami gondod van az órával, akkor komoly esély van rá, hogy az úgy is fog maradni. A szoftverük zárt, úgyhogy ha akarnál sem tudnál belenyúlni, hogy te magad derítsd fel a hibát és javítsad ki. Tömören ezek a cégek találtak egy piaci rést, és amíg kevesen vannak a piacon, addig gyorsan lefejlesztett szemetet árulnak sok pénzért, és ezt mindenki benyalja. Ez nem mindig lesz így hálistennek. Pár év, és remélhetőleg javul majd a helyzet.

    "Amit te szeretnél, az nem működik. Legyen ugyanolyan tudása, mint a felső kategóriának, de kerüljön annyiba, mint a belépő szint."

    Az 50-60k, amit maximum rá szánok nem a belépő szint, inkább olyan közép kategória. A Timex a belépő, az olyan 35k-nál kezdődik. Egyébként monitort és tápot is így vettem az asztali gépemhez annak idején (a tudásamindkettőnek felső kategóriás volt, az ára viszont közepes), szóval nem mondanám, hogy általában nem működik a módszer. Sokat kell utánajárni, aztán valamikor bejön, valamikor nem. Óránál sajnos nem találtam olyat, ami újan megfelelne, mert csak 5-10 éves a piac, és a régi termékek nem eléggé kiforrottak, az újaknál meg lazán rátesznek 50k-t, csak mert új. Ezért veszek inkább majd egy pár éves használtat, ha találok megfelelőt. A másik lehetőség, hogy lejjebb adom az elvárásaimat, és veszek valamit, ami elfogadható és nagyon olcsó, mint már írtam, pl FR15-öt használtan. További lehetőség az új mobil egy jobb GPS-el ill. a hordható GPS szenzor, amihez az óra csak kijelzőnek van. Ezeket még nézegetem, de egyik sem tűnik sokkal pontosabbnak az óránál, és az áruk sem tűnik jobbnak.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák