Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96349952

    törölt tag

    válasz unrealnoise #61 üzenetére

    Amúgy csak amolyan mosolygós kötekedésként hoztam fel ezt a szél témát, de mondjuk egy viharban (ami már megint hülyeség egy ilyen játékban, mert melyik kategóriában tartanak futamot viharos körülmények között…) a légmozgás is eléggé jelentős, és ezt egyáltalán nem érzed. Így olyan, mintha légüres térben mennél. Ezt a jég és hó dolgot sem igazán értem, mármint azt a részét, hogy bárhová rá lehet zúdítani a télies időjárást. Ez sem túl nagy realizmus, mert teszem azt, ha hófergeteget szabadítok egy sivatagi pályára (pl. Willow Springs, Dubai), az annyira nem valóságszerű. Múltkor néztem egy videót, ember Monacóban kacsázott egy formula járgánnyal, egy merő jeges pályán. Na most ilyesmi hol tud megtörténni… Ezt a dolgot statikussá kellett volna tenni, pl. lett volna csak a rallycross számára elérhető, mert ennek abban a műfajban van helye és jelentősége. És ha már itt tartunk, az egész rallycross kategóriát feleslegesnek érzem ebben a játékban. Ha ez nincs, sokkal több idő és energia marad a hagyományos autósport modellezésére és úgy egyáltalán a játék további polírozására. Mennyi rallycross kupa lesz a premier után egy évvel? Mennyi rallycross szerver lesz? Megkockáztatom, hogy nagyon nem sok.

    Ghost és setup: Nézd, ha én azt akarom, hogy lássák hogyan megyek, akkor felteszek a Youtube-ra egy gyorskör videót, adott esetben setuppal együtt. Tapasztalataim szerint azért elég nagy tud lenni a szórás az ívek tekintetében, van aki szélesebben fordul egy kanyarra, van, aki szűkebben. Féktávról nem beszélve, és egy ghost használatával, amikor versenyben vagy valakivel TT-ben, akkor az illető annyiban mindenképpen előnyösebb helyzetbe kerül, hogy látja, hogy én mit hol és hogyan csináltam. És akkor ráadásnak most már lekarmolhatja hozzá a setupomat is. Nagyon nem buli. Setup is pont ugyanaz, mint a ghost. Ha akarom, megosztom Youtube-on, vagy az erre specializált webhelyen.

    De a CARS 2-vel már nincs ilyen kérdés. Ott van a ghostom és setupom egy helyen, egy-egy kattintás lesz elérni mindkettőt. És akkor a játékos teljes nyugalommal lecsekkolja az íveimet, féktávjaimat kigyorsításaimat, mindezt az én setupommal. :D Nekem ez baromira nem tetszik, esetleg még egy audio kommentárt, pályabejáró oktató szöveget ne rakjak mellé? Vagy egy spotter audio fájlt? :D

  • #96349952

    törölt tag

    válasz unrealnoise #73 üzenetére

    Na, ez remek, meglátjuk, hogyan fog működni. Köszi a linket!

  • Viper26

    nagyúr

    válasz unrealnoise #84 üzenetére

    Jó lesz, hogy itt is bevezetik ezt. :)

    Ami az iRacing-et illeti, lehet egyszer lesz majd ilyen, ettől függetlenül amilyen fizikát összeraktak ott, az követendő példa lehet a többi fejlesztőnek. :)

    iPhone 14 | FR955

  • zoli7601

    csendes tag

    válasz unrealnoise #161 üzenetére

    Teljesen egyetértek.

    Hozzácsapnám a visszajátszás menüt. Kajakra lenyúlták az iRacingtől és milyen jól tették. :C
    Gyárilag beépített spotter. Ezt érdemes úgy beállítani, hogy mindig vakeráljon, és akkor szólni fog, hogy egy autóra, két autóra vannak mögötted, esetleg melletted. Nevedet nem mondja, mint a Crew Chief, de azon kivül mindent, és még örül is a pb-s körödnek. (Kár, hogy nem olyan mint a navigációk, hogy választhatsz selypítőst kisgyereket, de poén lenne egy Arnoldos akcentus is. :D )

    Én nem kínlódtam kormánykalibrálással, mivel alapból a DFGT-t tette be, az FFB-nél egyedit választottam, a gaint levettem 80-ra, és ennyi. Nekem ez így teljesen jó. Szerintem ffb téren komolyat léptek előre.
    Az első napos onlineba én is beletenyereltem, és az a felkiáltójeles sárga háromszög tényleg nem a legjobb választás, de ez legyen a legnagyobb gond. Egyelőre én teljesen elégedett vagyok, ami hiba van (lagok) azt betudom a hardverem gyengeségének. 4giga memóriával nem várok csodát így 2017 év vége felé. :)
    Mentem pár futamot online, és azért vannak hülyék, de jó lesz ez a rendszer, mert már mintha most is sokkal kevesebb lenne a troll. Pályára való visszatérésnél körültekintőbbek, megvárják míg elzúgsz mellettük. Rajtnál azért vannak csattok, de messze nem olyanok, és hát ez melyik autóversenyes játéknál nincs? Büntiket már időmérőn is szórja, nem egyszer láttam amikor embert megmérte egy egy vagy két rajthelyesre.
    Mentem repülőrajtost is, hibátlan. Ha kell, felvezetőn rádszólnak, hogg sorolj vissza erre vagy arra a helyre, lámpára startolsz, nyilván így sokkal izgibb és több esély van az előzésre, mint az 1-ben a kényszermegoldásos dolognál.
    Esőre én azt mondom, hogy azért ez a Driveclubban jobban néz ki, de az elődhöz képest javult.
    Ha valami hiányként kellene felsorolnom, hogy ne tűnjek fanboynak, akkor azok a pályák. Van it vastagon, de nekem már herótom van Monzatól, Imolatól, Monacotól, és lassan Spa-tól is akármekkora classic pályák is ezek. Jöhetne Istambul, Interlagos, Kína, Argentina, Dél-Afrika, és még énis sorolhatnám itt napestig, hát még aki képben is van.

  • Segal

    veterán

    válasz unrealnoise #515 üzenetére

    Vagy amik tobb mint 1 eve EA statuszba vannak...:(

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • zoli7601

    csendes tag

    válasz unrealnoise #515 üzenetére

    Te miről beszélsz jóember? Hol érdekel, hogy mennyi órád van benne? Az 1-ben nekem is volt 1000+-om, ebben meg szintén 100+-om van már, de ez kit érdekel? Nem kell itt fanboykodni, öcsém, a szar attól még szar marad. Az meg nem szint, és soha nem is volt, hogy a multija gyakorlatilag egy játszhatatlan FOSTENGER egy 60 eurós játéknak....Értve vagyok? Konkrétan leszarom a véleményedet, és se te, sem más nem tud meggyőzni az ellenkezőjéréől, mert napi szinten látom, hogy MÉG MINDIG SZAR. Ahhoz is bólogatsz, hogy embereket kiraknak a hivatalos fórumról meg kommenteket törölgetnek a barnanyelvű moderátoraik csak azért, mert halálosan jogosan kritizálják a játék bizonyos részeit??? A pC1 meg brutálisan sok javítás után is egy hulladék volt a konkurens címekhez képest. Erről ennyit. Lehet, téged megnyugtat, hogy leszedsz pár mega, akár giga placebo "patchet", de aki -ismétlem- napi szinten kapja a szart, azt nem tudod megdumálni, de még ők sem..... Ez nem szint, nem kell a szerecsenmosdatás. Örüljél, ha ps4-en összehozol óránént egy 5 köröst, azt jóvan, de hadd ne örüljek már veled, jó? Tudod, én nem vagyok igénytelen. Elvárok valamit a pénzemért...

  • Lifer092

    senior tag

    válasz unrealnoise #608 üzenetére

    Nem vagy egyedül ezzel..... A "kiadták az első részt újra" elég erős, pláne hogy az első rész egy totális vicc volt, játszottam vele (sajnos). De ez a második rész köszönő viszonyban sincs az elődjével, szerintem ez elég egyértelmű, sok szempontból. A fizika rengeteget javult többek között ami nekem rögtön feltűnt, végre nem egy kartondobozt vezet az ember, hanem versenyautót. De a többi módosításról nem is beszélve, de ezt írtad most te is, nem írom le újra.

    Egy szó mint száz, fényévekkel elhúzott a második rész az elsőtől ez 100%. Igen, van amiben lehet még fejlődnie, de úgy érzem, egy szimulátor sem tökéletes, sőt. Assetto fan vagyok, de példának tökéletes hogy abban a mai napig nincs dinamikus időjárás, sem napszak változás. A pCars 2 -ben engem ez is megfogott, baromi hangulatos, gyönyörű és élvezetes a havas-téli Nordon csapatni pl., egész jól megírt/kipofozott fizikával ráadásul. Az első résznél meg sem fordult a fejemben hogy megvegyem, ha ingyen adták volna se kellett volna... A második részt szinte instant megvettem dobozosan, nem véletlenül.... A jelenleg MÉG meglévő hibái ellenére nálam No.1.

    [ Szerkesztve ]

  • snecy20

    veterán

    válasz unrealnoise #608 üzenetére

    Pedig rögtön azzal kezdtem a PC2-t, amivel a PC1-et befejeztem:

    Norschleife leghosszabb verzió, LMP1, grafika 3440x1440 high, és utólag halál komolyan meg kellett néznem hogy a második részt indítottam-e el. :) Ahogy néztem még az MSI Afterburner is ugyanazokat CPU terheltségi és FPS adatokat mutatta, mint az első részben.
    Az AI ugyanolyan segghülye maradt, nyélgázon belémjönnek, 100.as AI fölött már extra-veszélyesen agresszívak, rajt után gyökketőre lassítanak és ha van helyem mezőny végéről fel tudok jönni 6-8. helyre, stb.
    Mindegy, sorolhatnám, de szerintem nincs benne semmi lényegi előrelépés. Sorry, de most magamnak jobban hiszek ezügyben. :)
    Mindamallett szeretek játszani ezzel is, akár csak a PC1-gyel, csak jobb reálissn látni a dolgokat.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • snecy20

    veterán

    válasz unrealnoise #611 üzenetére

    Apró csiszolások, módosítások történtek, meg bővült a játékon belüli felhozatal.
    Ez sem kevés, de nem egetrengető. Ettől még elvagyok vele, nagy gond nincs. De továbbra is is a saját benyomásaimnak hinnék, PC1-ben benne van vagy 900 órám, PC2-ben pedig kb. 160, volt már időm kitapasztalni mindkettőt.

    De ha csak agresszív fanokat kapok a nyakamba, akkor sorry, ígérem most voltam itt utoljára. :)

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • bszunyoghy

    csendes tag

    válasz unrealnoise #611 üzenetére

    Azt tegyük hozzá hogy ez a "segghülye" AI még mindig jobb mint a többi szimulátorban-autós játékban lévő. (Bár a Raceroom-ban elég jó lett most)

Új hozzászólás Aktív témák