Keresés

Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Cél: átlagnál jóval értelmesebb, írni-olvasni-számolni már 6-8 éves kisgyereket kellene bevezetni a programozás alapjaiba.

    A konkrét gyermek 3 éves kora számítógép-felhasználó, a gépet és a windows GUI-t rutinosan kezeli, biztosan ír-olvas-számol, elég sokat tud angolul, és érdekli a dolog.
    Viszont, a szimbolikus matekon még innen van a tudásszintje, tehát nyilván nem a C++-al vagy akár a VB.NET-el kellene kezdeni. A Turbo BASIC ugyan elég egyszerű, de félek, ez már nem kötné le a csilivili stratégiai játékok és a multimédiás olvasás- angol- és matektanító programok után.

    Weben nem találtam semmi használhatót. (ami a .NETnél egyszerűbb lenne)
    Mit javasoltok?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz vati #1 üzenetére

    ''írni-olvasni-számolni már 6-8 éves '' helyett
    írni-olvasni-számolni már tudó, 6-8 éves

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Dilikutya #3 üzenetére

    Több vödörnyi legója van, nem köti le. Állatok, kutya nem érdeklik, és macerás.
    (írtam, messze nem átlagos gyerek, elsős korában harmadikos matekpéldákat meg tud oldani, sakkozik stb... Matek oktató programokat már unja, mindenre azonnal tudja a választ.)
    Legyen ''6-8 éves'' helyett legyen ''10 éves''. Így jobb a kérdés?
    Létezik egy gap a ''valódi'' programnyelvek és a gyerekeknek szóló matektanító alkalmazások között. Ebben keresek én valamit, háthamégis.

    Egy Schwartz nevű amerikai faszi írt egy .NET környezet mutációt(?) amivel lényegében egy lájtosított .NET editor + könyvtár, Kid's Programming Language néven, hasonló célból.

    A szépséghibája, hogy -szerintem- ez mégiscsak egy .NET fejlesztőrendszer, és előképzettség nélkül, gyerekeknek, teljesen használhatatlan. Azon kívül doksi semmi, és gondolom az egyszemélyes szerzőjén kívül a égvilágon senki nem tudja használni.

    Lehet hogy a végén nekem kell megírnom egy ilyet?
    Vajon lenne m.o.-n piaca egy magyar nyelvű, ''Kids Developing Environment''-szerű dolognak?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Ati_X_321 #9 üzenetére

    már leírtam: focizni nem szeret, évekkel a kortársai előtt jár

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz BlackWoOd #11 üzenetére

    A Logo nem rossz ötlet...
    Játékban igazából a AOE2, AOM, RON kaliberűek érdeklik, persze magyarítás nélkül, érti az angol szöveget. Sakkban már elver, ha nem figyelek. A több évfolyamot összevonó sulis soportban ő a legkisebb és a legjobb:)

    Valami olyan kéne, ami matek is -tehetsége van hozzá-, meg látványos is egyszerre, hogy élvezze. A Logo nem biztos, hogy elég látványos az AOE-hez képest.

    Ahogy látom, a komolyabb tehetséggondozás intézményileg is 2-3. osztálytól kezdődik, addigra halálra unja magát a suliban. Pedig nagyon jó tanítónénit sikerült kifogni, aki nem élből allergiás az átlagból messze fölülre kilógó gyerekre, hanem bátorítja.

    c) ha beugrik a cuccos neve, please...

    (Most azon gondolkozom, összeütök Neki egy ilyen oktatóprogramot, ahogy más tudott neki faragni, fejlesztőként talán én is tudok..)


    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz lajafix #16 üzenetére

    Szerintem meg attól függ, kinek mire van tehetsége és hajlama és érdeklődése.
    Van akinek füvezéshez meg hányáshoz, van akinek matekhoz:) Nem vagyunk egyformák.
    Ha valakinek az előbbiekhez van kedve, felőlem hadd csinálja, eggyel kevesebb konkurencia az álláspiacon.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Mindenkinek köszi az ötleteket, linkeket!
    Valószínűleg egy saját, magyar nyelvű interpretert próbálok majd összeütni. Már ha lesz időm és energiám...

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Akkor egy kis UP:

    GameMaker: [link]

    Kreatív, vizuális, mégis programozás. (szerintem arra a gondolkodásra szoktat ami kell, gyerekszemmel, látványosan. Eseménykezelés, objektumok, procedúrák... Egy 10 évest nem lehet lenyűgözni azzal, hogy a=2; b=3; a+b=? kérdésre a gép nagy bölcsen kiírja hogy 5. De azzal igen, ha ilyen műveleteket egy saját JÁTÉK készítéséhez használ fel.)

    Könnyen látványos eredményeket ad a kezdőnek, de van hova továbblépni, és hardcore fejlesztőknek is végtelen lehetőség... egész pofás arcade játékokat lehet összeütni vele.
    A legviccesebb, hogy még egy Doom2 utánzatot is meg lehet benne írni, bár a gyerek szerint az már nagyon nehéz.

    magyar oldal pl.: http://www.gamemaker.hu/

    Ezt a bizonyos 4800 Ft-os DVD-t ki látta?
    Tényleg csak egy magyarítás (az is 6-oshoz) + egy halom grafikus resource?

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Aktív témák