Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jattila48

    aktív tag

    válasz McSzaby #8926 üzenetére

    Nem tűnik bonyolult feladatnak, mondhatni szokásos. Én C-ben írnám meg az egészet, a szerver és kliens részét is. A szerver, ha sok klienstől, de kis csomagszerű adatforgalmat fogad, akkor UDP-vel kommunikálhat. TCP-vel akkor, ha viszonylag állandó a kapcsolat, és stream-szerű az adatforgalom. Szerintem neked az UDP lesz megfelelőbb. Ha UDP-t választasz, és valami titkosítás/hitelesítés is kell, akkor azt magadnak kell megoldani. Ez sem bonyolult, kész algoritmusokat találsz, pl. AES, RC4/MD5. UDP esetén szerintem blokkolt socket kezlést alkalmazhatsz, thread-pool-lal. Ha a TCP-t választod, akkor titkosítás/hitelesítés-re használhatod az OpenSSL-t, bár ez szerintem kicsit túllövés. Ha sok kliensed van, akkor TCP-nél a nem blokkolt socket kezelés hatékonyabb lehet, de egy kicsit bonyolultabb programozni. Szkripteket hívogatni és SSH-t kezelni, biztos, hogy nem lesz elég hatékony. Persze, ha csak néhány száz kliensed van, akkor még ez is működhet.

    „Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

Új hozzászólás Aktív témák