Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #5247 üzenetére

    UML: Több nézet van. az én szempontom az, hogy az UML arra jó, hogy utólag - vagy előre, de fenntartásokkal - olyanok, akik nem értenek a kódhoz (rendszerszervezők, projektvezetők) láthassák, milyen folyamatok, esetek, stb. fordulhatnak elő az alkalmazásban.

    Egy fejlesztőnek az UML lényegtelen. Ha előre megrajzolt, akkor úgyis változik, ha meg utólag generálom, azt nem magamnak teszem. :) Éppen ezért szerintem egy fejlesztőnek igen kevés haszna származik az UML-ek olvasgatásából. (persze ha egy nagy rendszer csatlakozási pontjait, szervereket akarok látni, az más, most a kódra, alkalmazásra értek mindent). Én így látom. :) Sőt! Kicsit tovább is megyek és azt mondom, nem adat és adatszerkezet alapú szemléletben kellene már gondolkodni. Ha én egy másik fejlesztővel beszélek, rajzolunk ugyan, de nem UML-t, hanem dobozkákat, folyamatokat, ahogyan az a kódban vagy felületen meg is lesz valósítva. Ebben az UML inkább hátráltatna, mint egy gyors skiccelés. A gyakorlat nálam nem igazolja az UML vélt erejét. :B

    A sikerélmény szükséges az érdeklődés fenntartásához, de ha rögtön nekiáll valaki superclassokat írni és később akarja megtanulni az elveket, nehezebb lesz. Mellette lehet mórickázni, de ugye ismert a mondás: elmélet nélkül nincs gyakorlat és fordítva. Legalábbis akkor, ha az ember komolyan foglalkozik valamivel. Garázs szintű fejlesztéshez, meg számológéphez nem kellenek nagyon elvek, de nem szabad ott ragadni.

    [ Szerkesztve ]

  • Geriman25

    csendes tag

    válasz Sk8erPeter #5247 üzenetére

    Köszi a válaszodat :)
    Amiket beraktál linkeket nem bírom megnyitni(egyiket se), azt írja Nem megbízható kapcsolat :(

Új hozzászólás Aktív témák