Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz MostaPista #15867 üzenetére

    Nagyjából hasonló "rendszert" fejleszettem egy kis cégnek egy 3 fős csapattal 20 éve (nagyjából 6 hónapos fejlesztés volt, utána a cég még kb 15 évig "gondozta" a programot). A cég (tíz)milliókat kért érte megfelelő helyeken amiket persze meg is kapott.
    Egy feladat leprogramozása nem csak arról szól, hogy legyen egy listád amiben van némi hierarchia. A programnak rendelkezni kell felhasználói felülettel (ez vitte el a fejlesztési idő kb 75%-át amúgy), a belső logikának pedig biztosítania kell a konzisztenciát, a hierarchiának megfelelő változásokat. Az egymással kapcsolatban álló eseményeknek nem szabad elárvulniuk, ha valami változás történik a struktúrában. És természetesen ezeket a belső logikai szabályokat a megrendelőnek kell specifikálnia - ami az esetek nagy részében azt jelenti, hogy használat közben belefutnak valami "hibába", és akkor derül ki, hogy azt nem specifikálták le, mi pedig megírtuk úgy ahogy a legegyértelműbb volt nekünk.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • pelyib

    tag

    válasz MostaPista #15867 üzenetére

    De pontosan azt kered, h a megadott adatok alapjan assa ki neked a godrot. Ingyen, mert az neki jo. Nem, nem jo. Te se orulnel, ha a szakmadba vagoan odallnank eled, h "te ugyis ezt csinalod egesz nap, neked ez csak 1 ora. Mert ez neked jo. Ingyen, jah es hozzd az anyagot is hozza", ugye ez nem hangzik olyan jol, de te ezt most elvarod.

    Tobb megoldast is javasoltunk, felteszem egyiken se gondolkoztal el, vagy probaltad ki. Amit en irtam ingyenesek, egy eldobhato email cimmel lehet regisztralni, es legalabb megtudod, h mukodne vagy sem amire neked kell. Nem nem kell semmit se kiadnod.
    De itt van az Excel, ami azert ha nullarol indul az ember akkor se evekbe telik megoldani amit szeretnel.
    De erre akar meg egy jegyzetfuzet is jo, mondjuk az nem csipog ha eljott az ido...

    Tovabba ha a sajat idol tul draga, h valami ujat tanulj, akkor tessek megfizetni a maset!

  • Ispy

    veterán

    válasz MostaPista #15867 üzenetére

    Te én ha 100 forintot kaptam volna minden esetben amikor a csináld meg olcsón és majd jó lesz neked mondatot hallottam az elmúlt 20 évben, akkor már nem kéne dolgoznom. Mert ez tuti, mindenki fizetni fog érte. De ez nem így megy, itt az idő pénz, azért kell fizetni, most. A végeredmény meg vagy jó lesz és népszerű vagy nem.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • martonx

    veterán

    válasz MostaPista #15867 üzenetére

    Ha te autógyártó vagy, és szerinted X millióba kerül egy általad előállított autó. Mi meg odamegyünk, és kifejtjük, hogy de hát ezt lehetne ingyen is, mert milyen jó lenne mindenkinek az ötletünk, hogy legyen ingyen az autó.
    És elkezdünk morcizni, mert te mint szemét önző autógyártó nem kezdesz el nekünk ingyen autót gyártani...

    Én kérek elnézést!

  • btraven

    őstag

    válasz MostaPista #15867 üzenetére

    Igen, én játékprogramokkal vagyok így. Kismillió van a neten de egyik sem tetszik. Aztán neki ülök írni egyet. Olyan egyszerűnek tűnik. Vannak országok, vannak hadseregek, csatáznak egymással, kész.
    Aztán pár év programozás után megállapítottam, hmmmm, mégse olyan egyszerű. Mert az AI még mindig nem a legoptimálisabban vezényli le a csatában a seregét.

    Ráadásul a programozás egyre nehezedik. Már kommentet se lehet írni. Múltkor órákig néztem valamit mire megértettem hogy azért van nyakatekerten mert a renderelés hatékonysága miatt úgy kell. Ha írhatam volna egy kommentet akkor jobb lett volna.

  • pmonitor

    aktív tag

    válasz MostaPista #15867 üzenetére

    Kivételesen( :) ) egyetértek a többiekkel. Egy ilyen program megírása nem 2 perc. Mondjuk amit itt valaki írt, hogy 3 fővel fél év, azt azért túlzásnak tartom.
    Ettől függetlenül szinte minden témakörben van(nak) ingyenes program(ok) is. Valamint pl. a codeproject.com-on is vannak forráskóddal együtt ingyenes programok. Csak regisztrálni kell a letöltéshez. Én pl. a MyTimer/MyStopwatch osztályomat az egyik ilyen alapján készítettem el(csak kibővítettem).
    Az, hogy itt a maguknak programozónak nevező nick-eknek nincs publikus referenciája/projektje/kódja, azon én is csodálkozom. De hát ilyen nick-ek alkotják ennek a fórumnak a gerincét(sajnos). Már csak azért is csodálkozom, mert valamikor a programozók is tanultak. Tanulás alatt kódokat/programokat kellett, hogy írjanak. Ezekre általában büszkék(nem pejoratív) is. Sajnos ilyenről csak a prog.hu-ról tudok példát hozni. pl. ezt, az egyik készítette. Tehát a prog.hu-n legalább néhányan vannak ilyenek, ezt el kell ismernem attól függetlenül, hogy az sem tartozik a kedvenceim közé. De erről a fórumról nem tudnék egy példát sem összekaparni az "ős" nick-ek közül. Pl. a TC-t is állítólag 1 fő alkotta(pedig nem kevés funkciója van), és ingyenesen is használható(igaz, hogy azt hiszem, hogy csak 30 napig!!??). Mondjuk a TC nem az én esetem, de ez más kérdés. De sajnos az ilyenek nem járnak ide fórumozni. De attól még vannak ingyenes nagyobb alkalmazások is.

    http://www.bferi.hu/download.php ; http://bferi.hu/egyeb.php

Új hozzászólás Aktív témák