Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz x123456 #4580 üzenetére

    "de viszonylag szűk környezet volt az amit meg kellett ismerni a kezdéshez."

    Hát nem tudom... Én a suli után a telefongyárban kezdtem el dolgozni, a számítástechnikai fejlesztési főosztályon - mint fejlesztő! Igazából eleinte semmi dolgom nem volt ott, csak tanultam a szakmát. Megismertem a számítógépek belsejét is, ami nem hasonlított egy ZX-81-esre. Volt ott minden, amit intel gyártott: DMA vezérlő, Interrupt kontroller, soros, párhuzamos portok, timerek és a kedvencem a 8275-ös CRT vezérlő. A floppy kontrollert majdnem kifelejtettem. Ezek nagyrésze megtalálható a mai PC-kben is, pl. változatlan formában a DMA kontroller és a Timer. Fél év alatt írtam a TAP-34-es csodagépre (600e ft volt akkoriban) egy basic interpretert, ami 3x gyorsabb volt, mint amit az ottani mérnökök összebarkácsoltak, full screen editorral, grafikus! móddal (160x150). Nagyrészét a füzetemből (azaz a microsofttól) loptam, de nagyon sok dolgot saját magam írtam bele.

    Hogy hogyan kerültem pont arra az osztályra - az egy külön történet, ha érdekel valakit, majd megírom :)

Új hozzászólás Aktív témák