Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cizoe

    őstag

    válasz leviske #2174 üzenetére

    az igaz.

    A fejléc csak azért tetszik mert ez az official.... Tegyek rá egy 4850-et? ;)

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #2191 üzenetére

    Most látom, hogy nem csak megtaláltad, de vígan használod is a topikot... :DDD Szvsz az elkövetkező 361 napban javasolni tudom még ezen topik használatát.. ha ezt is már megtaláltad, akkor tényleg elnézést. :))

    [ Szerkesztve ]

  • luw2win

    őstag

    válasz leviske #2192 üzenetére

    Nem csak gyakorlok h ne 361 nap mulva kelljen gyakorolni :D
    megtaláltam már mindent eleinte nem tuttam meg csinálni ps-el de most már sikerült

    .“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #2380 üzenetére

    2008. szeptember 10-én az AMD bemutatta mind a két RV730 kódnevű grafikus processzorára épülő videokártyáját.

    Az ATi folytatja az új számozását, tehát az 50-es a korábbi PRO, a 70 pedig az XT-nek felel meg.
    - a szám első jegye a generációra utal a PCI Express-időszámítás szerint,
    - a második a termékcsaládot határozza meg,- az utolsó kettő pedig az ezen belüli teljesítményviszonyokat hivatott tükrözni.

    [IMG:://game.amd.com/us-en/content/images/unlock/radeon4800/01_Ruby.jpg][/IMG]

    Az RV730 55nm-es csíkszélességen készűl és alapvetően az RV770 által bevezetett frissítéseket hordozza magában az RV670 tulajdonságaival ötvözve. Az RV730 az elődeivel ellentétben nem támogatja a CFX Quad módját, csak Dual módban működik. Tehát egyszerre csak két RV730-as GPU működtethető egy rendszerben. Az RV730 funkciólista részét képezi az Avivo HD kiterjesztése is, amely az UVD2,azaz Unified Video Decoder 2 nevet viseli. Ez lényegében az AMD-nek az NVIDIA G92 és G94 chipjeiben megjelent funkciókra adott válasza, illetve annál még egy kicsit több is. Részét képezi a már ismerős Dual Stream Playback (NVIDIA-nál Dual Stream Decode Acceleration) technológia, amely lehetőséget ad két HD videó szimultán lejátszására, kép a képben módon. Fejlődött a videók dinamikus kontrasztjának beállítása is, továbbá színek, tónusok valós időben feljavított megjelenítése. Újdonság a DVD-ből Full HD (vagy ahhoz közeli PC-monitoros) felbontásra skálázás (például 720x576-ról 1920x1200-ra), amit az UVD2 a különböző videolejátszó szoftvereknél elvileg szebben jelenít meg. Bizonyára egyre többen örülnek majd az RV730-ra épülő videókártyák esetében az új, 7.1 surround hangzást is átvivő HDMI csatlakozónak (192 kHz, 24 bit, AC3/DTS/Dolby True HD/DTS HD).

    ATi Radeon HD 4650

    GPU kódneve: RV730
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 514 millió
    GPU órajele: 600MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 32
    ROP-egységek száma: 8
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Memóriavezérlő: 128bit hub-vezérelt
    Memória órajele: 500MHz (effektív 1000MHz)
    Memória típusa: GDDR2
    Memória mérete: 512 MB
    HD-videó gyorsítás: Avivo HD (UVD 2.0)
    Referenciahűtő: 1 slot-os
    Átlag fogyasztás: 50W
    CrossFireX támogatás: Van (csak Dual mód)

    ATi Radeon HD 4670

    GPU kódneve: RV730
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 514 millió
    GPU órajele: 750MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 32
    ROP-egységek száma: 8
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Memóriavezérlő: 128bit hub-vezérelt
    Memória órajele: 1000MHz (effektív 2000MHz)
    Memória típusa: GDDR3
    Memória mérete: 512 MB/ 1 GB
    HD-videó gyorsítás: Avivo HD (UVD 2.0)
    Referenciahűtő: 1 slot-os
    Átlag fogyasztás: 60W
    CrossFireX támogatás: Van (csak Dual mód)

    Tesztek:
    bit-tech.net

    forrás:
    AMD
    Prohardver!
    bit-tech.net

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3102 üzenetére

    ATI CrossFire™:

    2005. Május 31.-én debütált az ATI korábban Multi-Rendering (AMR), majd Multi Video Processing (MVP) néven emlegetett technológiája, amely két videokártya összekapcsolását és teljesítményük összeadását teszi lehetővé. A végül CrossFire™ néven piacra került eljárással a kanadai vállalat az NVIDIA SLI-jére reagált. A jókora késésből adódó hátrányt kompenzálandó az ATI egy „okosabb” technológiát ígért, így nem csoda, hogy az SLI akkori fogyatékosságainak kiküszöbölését várták a legtöbben...Nos, az ATI-nál valóban történt előrelépés, bár a siker néhány kérdésben vitatható volt.

    A CrossFire egyszerre vált elérhetővé Intel és AMD processzoros platformok számára, az előbbit az RD400, az utóbbit az RD480 kódnevű chipset szolgálták ki, mindkettő Radeon Xpress 200 CrossFire Edition néven került forgalomba. Az alaplap két PCI Express x16 foglalatába illesztett videokártyáknak nem volt muszáj egy gyártótól származniuk, de csak azonos családba tartozó kártyák működhettek együtt, és bizony megkerülhetetlen volt egy úgynevezett CrossFire Edition grafikus kártya beszerzése, ebben lehetett fellelni ugyanis a munka megosztását, illetve a kép összefűzését végző egységet (compositing engine-t).

    További – és talán az egyik legfontosabb – újítás az volt, hogy az ATI megoldása nem igényelt speciális, az egyes játékokra optimalizált meghajtóprogramot, így a cég állítása szerint valamennyi 3D-alkalmazásban, akár már kissé elavult játékokban is jelentkezhetett a sebességnövekedés. A kanadaiak a két kártya közötti feladatmegosztáson is csavartak egyet, így már három módszert kínáltak.

    AFR / Scissor / Supertile módok

    Az elsőnél az egyik kártya a páros, a másik a páratlan képkockák számításával foglalkozott (Alternate Frame Rendering), így ez akkor volt használható, ha két azonos teljesítményű grafikus vezérlő dolgozott együtt. A második az ATI által Scissorsnak (olló) nevezett eljárás volt, ahol a képterület felső felét az egyik, az alsó felét a másik GPU számolta ki. Mivel itt – az NVIDIA SLI-hez hasonlóan – a megosztott képterület nagysága dinamikusan változtatható volt, így egy gyorsabb és egy gyengébb kártya futtatásához is megfelelő volt. Az első két eljárás D3D és OpenGL alkalmazások alatt egyaránt működött, a harmadik, új módszer azonban csak D3D-hez volt használható. A SuperTiling a képkockát sakktáblaszerűen osztotta fel a két GPU között, így hatékonyabb számítást és terhelésmegosztást ígért.

    A következő nemzedék:

    Az ATI Radeon X1950 PRO (RV570) megjelenésével a CrossFire új megvalósítása is debütált.Az új CrossFire szemre és felépítésre közelebb áll az NVIDIA SLI-jéhez, mint elődjéhez. A kártyák között kis híd tartja a belső kapcsolatot, ráadásul nem is egy, hanem kettő. Ezek a GeForce-okhoz hasonlóan a nyomtatott áramkör szélén vannak.

    A képösszerakást végző áramkör – szintén az SLI-hez hasonlóan – a GPU-ba költözött, ennek tudható be az RV570 és R580 tranzisztorszámának vártnál kisebb különbsége. Az összeillesztő GPU-ba telepítésének az az előnye, hogy most már Radeon-vonalon sincs külön master kártya.A friss CrossFire és az SLI kis átkötői nagyon hasonlítanak egymáshoz, de nem teljesen egyformák. Különbözik a forgalmazási módszerük is.

    ATI CrossFireX™:

    2007 novemberben az AMD útjára indította a Phenomot, és egyúttal bejelentette a 790FX chipsetet is, amely a négy felkínált PCI Express foglalat révén elődeitől szemmel láthatóan is különbözött. Akkortájt még csak annyit tudtunk, hogy a négy bővítőfoglalat révén akár három-négy VGA is összeköthető lesz, de az ezt támogató videokártyák és meghajtóprogramok hiányában még nem volt kihasználható. Az AMD 2008 elején bocsátotta ténylegesen útjára a CrossFireX-et, amely a CrossFire továbbfejlesztésének tekinthető, és lényegében annyiban különbözik tőle, hogy segítségével akár kettőnél több GPU-t is összekapcsolhatunk.

    A CrossFireX bevezetése megkövetelte a meghajtóprogram-írók rugalmasságát is. Mint tudjuk, a szimpla CrossFire három üzemmódot ismer, azaz három különböző módon képes kiszámolni a képkockákat.

    A három vagy akár négy számolóhoz, azaz GPU-hoz azonban muszáj volt azt a módszert használni, ami minden körülmények között optimálishoz közeli eredménnyel kecsegtet, így végülis a CrossFireX csak és kizárólag AFR módban működik. A CrossFireX-ről tudni kell, hogy több különböző videokártyával is kiépíthető, de alapfeltétel, hogy ezek egyazon teljesítménykategóriába tartozzanak (tehát pl. 3800-asok). Ha több különböző órajelű és/vagy memóriaméretű videokártyát kötünk össze, akkor a gyorsabb VGA-knak meg kell várniuk a lassabbat, tehát ez egy korlátozó tényező lehet. A memóriaméretek különbözősége nem okoz galibát, de ez esetben is a kisebb memóriaméretű videokártyákhoz igazodik a teljesítmény, tehát ha összepárosítunk egy 512 és egy 256 MB-os videokártyát, akkor az 512-es is 256-osnak fog látszódni.

    2008Q4-es Kompatibilitási Lista

    forrás: PROHARDVER!

    [ Összeállította: leviske ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3108 üzenetére

    2007. Május 14.-én az AMD bemutatta első DirectX10 kompatibilis, a R600 kódnevű grafikus processzorára épülő videokártyáját, a HD2900XT-t.

    A GPU nem kevesebb, mint 700 millió tranzisztort tartalmaz, amelyet 320 darab stream processzor egészít ki. A nyolccsatornás Ring Bus memóriavezérlő összesen 512bit (8x64bit) sávszélességet biztosít a memória és a grafikus mag között, a nyákon pedig GDDR3/GDDR4 típusú memóriából 512 MB/1GB állhat rendelkezésre. A teljes DirectX 10 támogatással érkezett kártyán a CrossFire, vagyis két VGA párhuzamos használatát lehetővé tevő technológia natívan támogatott. Ahogy az NVIDIA G80-as magjában, úgy az R600 esetében is az egyesített shader architektúra közvetlen fizikai gyorsítást is lehetővé tesz, így a HD 2900 kártyák boldog tulajdonosainak nem szükséges olyan külső fizikai gyorsítót vásárolniuk, mint például az Ageia PhysX. A 16 darab textúrázó futószalagot 16 darab renderelő egység egészíti ki.

    GPU| FELÉPÍTÉS| TEXTÚRÁZÓK| ROP EGYSÉGEK| RING BUS

    ATi Radeon HD 2900 XT

    GPU kódneve: R600
    Gyártástechnológia: 80 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 700 millió
    GPU órajele: 740MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 16
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Memóriavezérlő: 512bit ring bus
    Memória órajele: 825 MHz (effektív 1650MHz)
    Memória-sávszélesség: 106 GB/sec/146GB/sec
    Memória típusa: GDDR3/GDDR4
    Memória mérete: 512 MB/1 GB
    HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD)
    Referenciahűtő: 2 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon HD 2900 PRO

    GPU kódneve: R600
    Gyártástechnológia: 80 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 700 millió
    GPU órajele: 600MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 16
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Memóriavezérlő: 512bit ring bus/256bit ring bus
    Memória órajele: 800 MHz (effektív 1600MHz)
    Memória-sávszélesség: 102 GB/sec/140GB/sec/51 GB/sec
    Memória típusa: GDDR3/GDDR4
    Memória mérete: 512 MB/1 GB
    HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD)
    Referenciahűtő: 2 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon HD 2900 GT

    GPU kódneve: R600
    Gyártástechnológia: 80 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 700 millió
    GPU órajele: 600MHz
    Shaderek száma: 240 stream processzor (48 komplex/192 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 12
    ROP-egységek száma: 12
    Támogatott DirectX® verzió: 10
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Memóriavezérlő: 256bit ring bus
    Memória órajele: 800 MHz (effektív 1600MHz)
    Memória-sávszélesség: 51 GB/sec
    Memória típusa: GDDR3/GDDR4
    Memória mérete: 512 MB/1 GB
    HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD)
    Referenciahűtő: 2 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATI Catalyst™

    Tesztek:

    HardWareSecrets | TechPowerUP! | PROHARDVER! | TweakTown | HardwareOC

    Ajánló:

    [ Abu85 ] - A reformok kora
    [ Picco ] - 2900PRO@XT bios mod, megéri!
    [ lordEVO ] - Sapphire HD2900XT hűtése
    [ Qru ] - Tuning: 8800GTS VS HD2900Pro 3DMark06
    [ Ragadozó ] - ATI Overdrive ON: Sapphire HD2900 pro

    Nagy ATI CrossFireX™ topik

    forrás: AMD, PROHARDVER!

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3247 üzenetére

    2008. június 25-én az AMD bemutatta két, a RV770 kódnevű grafikus processzorára épülő videokártyáját.

    Az ATi folytatja az új számozását, tehát az 50-es a korábbi PRO, a 70 pedig az XT-nek felel meg.
    - a szám első jegye a generációra utal a PCI Express-időszámítás szerint,
    - a második a termékcsaládot határozza meg,- az utolsó kettő pedig az ezen belüli teljesítményviszonyokat hivatott tükrözni.

    Az RV770 55nm-es csíkszélességen készül és 256 mm2 méretű a fiatal chip, valamint 956millió tranzisztort hordoz magában. Az új jövevények is szintén képesek a CrossFireX™-re, így akár 3 vagy 4 kártyát is közös munkára foghatunk, persze csak akkor, ha ehhez megfelelő alaplapunk van. Akár "mix"-re is van lehetőség a többi RV770 kártyákkal, de csak azokkal. A régi R(V)6x0 és a hamarosan megjelenő többi RV7x0 kártyákkal erre nincs mód.
    Az RV770 funkciólista részét képezi az Avivo™ HD kiterjesztése is, amely az UVD2, azaz Unified Video Decoder 2 nevet viseli. Ez lényegében az AMD-nek az NVIDIA G92 és G94 chipjeiben megjelent funkciókra adott válasza, illetve annál még egy kicsit több is. Részét képezi a már ismerős Dual Stream Playback (NVIDIA-nál Dual Stream Decode Acceleration) technológia, amely lehetőséget ad két HD videó szimultán lejátszására, kép a képben módon. Fejlődött a videók dinamikus kontrasztjának beállítása is, továbbá színek, tónusok valós időben feljavított megjelenítése. Újdonság a DVD-ből Full HD (vagy ahhoz közeli PC-monitoros) felbontásra skálázás (például 720x576-ról 1920x1200-ra), amit az UVD2 a különböző videolejátszó szoftvereknél elvileg szebben jelenít meg. Bizonyára egyre többen örülnek majd az RV770-re épülő videokártyák esetében az új, 7.1 surround hangzást is átvivő HDMI csatlakozónak (192 kHz, 24 bit, AC3/DTS/Dolby True HD/DTS HD).

    GPU| DIE SHOT| FELÉPÍTÉS| ROP EGYSÉGEK| TEXTURÁZÓK| HUB FELÉPÍTÉS

    ATi Radeon™ HD 4850

    GPU kódneve: RV770
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 956 millió
    GPU órajele: 625MHz
    Shaderek száma: 800 stream processzor (160 komplex/640 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 40
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.1
    Matematikai számítás: 1000 GigaFlops (1 teraFLOPS)
    Memóriavezérlő: 256bit hub-vezérelt
    Memória órajele: 1000MHz (effektív 2000MHz)
    Memória-sávszélesség: 64000 MB/s
    Memória típusa: GDDR3
    Memória mérete: 512 MB
    HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD 2.0)
    Referenciahűtő: 1 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon™ HD 4870

    GPU kódneve: RV770
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 956 millió
    GPU órajele: 750MHz
    Shaderek száma: 800 stream processzor (160 komplex/640 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 40
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.1
    Matematikai számítás: 1200 GigaFlops (1,2 teraFLOPS)
    Memóriavezérlő: 256bit hub-vezérelt
    Memória órajele: 900 MHz (effektív 3600MHz)
    Memória-sávszélesség: 115200 MB/s
    Memória típusa: GDDR5
    Memória mérete: 512 MB/1GB
    HD-videó gyorsítás: Avivo™ HD (UVD 2.0)
    Referenciahűtő: 2 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon™ HD 4890

    ATI Catalyst™

    AMD: most tényleg az okosabb döntés!

    Tesztek:

    AnandTech | bit-tech.net | PROHARDVER! | Guru3D | HardwareOC

    Referencia\Nem referencia HD4850 kártyák:

    ASUS| CLUB3D| DIAMOND MULTIMEDIA| FORCE3D| HIS| GAINWARD | GECUBE

    GIGABYTE| JETWAY| MSI| PALIT| POWERCOLOR| SAPPHIRE| XFX| VISIONTEK

    Referencia\Nem referencia HD4870 kártyák:

    ASUS| CLUB3D| DIAMOND MULTIMEDIA| FORCE3D| HIS| GAINWARD| GECUBE

    GIGABYTE| JETWAY | MSI| PALIT| POWERCOLOR| SAPPHIRE | XFX| VISIONTEK

    Ajánló:

    [ Abu85 ] - Dávid és Góliát
    [ Abu85 ] - A reformok kora
    [ Đ@n! ] - HD4800 Series ventilátor szabályzás!
    [ katt777 ] - ATI HDx8xx - minden, amit tudni kell

    Nagy ATI CrossFireX™ topik

    forrás: AMD, PROHARDVER!

    [ Öszeállította: rocket, Keldor papa, cizoe, leviske ]

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3250 üzenetére

    2007. november 15-én az AMD bemutatta RV670 kódnevű grafikus processzorára épülő videokártyáit.

    Az ATI Radeon HD 3850 és 3870 néven piacra kerülő kártyákkal egy újfajta számozást is bevezetett a gyártó:
    - a szám első jegye a generációra utal a PCI Express-időszámítás szerint,
    - a második a termékcsaládot határozza meg,
    - az utolsó kettő pedig az ezen belüli teljesítményviszonyokat hivatott tükrözni.

    Jelenleg az 50 a korábbi Pro, a 70 pedig az XT utótagnak felel meg.

    A PCI Express® 2.0-s verziójával kompatibilis RV670 55 nm csíkszélességgel készül. Az R600-hoz képest valamivel kevesebb, 666 millió tranzisztort tartalmaz, mérete csupán 192 mm2.
    Az RV670 része a videolejátszást segítő, a HD 2000-es generációhoz képest továbbfejlesztett UVD+ motor. Ez a CPU-t tehermentesítve teljeskörű támogatást biztosít H.264 és VC-1 kódolású videók lejátszásához is. A hardveres és szoftveres funkciókat összefogó ATI Avivo HD technológia az 1080p felbontáson túllépve egészen 2560x1600 pixel felbontásig teremt lehetőséget. A HDMI kimenetet úgy valósították meg, hogy a hang továbbításához ne legyen szükség külön belső SPDIF átkötésre.

    GPU | FELÉPÍTÉS | ROP EGYSÉGEK | TEXTURÁZÓK | RING BUS

    ATi Radeon™ HD 3830

    GPU kódneve: RV670
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 666 millió
    GPU órajele: 670MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 16
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Matematikai számítás: 428GigaFlops
    Memóriavezérlő: 128bit Ring Bus
    Memória órajele: 830MHz (effektív 1660MHz)
    Memória-sávszélesség: 27100MB/s
    Memória típusa: GDDR3
    Memória mérete: 256MB
    Referenciahűtő: 1 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon™ HD 3850

    GPU kódneve: RV670
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 666 millió
    GPU órajele: 670MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 16
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Matematikai számítás: 428GigaFlops
    Memóriavezérlő: 256bit Ring Bus
    Memória órajele: 830MHz (effektív 1660MHz)
    Memória-sávszélesség: 53120MB/s
    Memória típusa: GDDR3
    Memória mérete: 256MB/512MB
    Referenciahűtő: 1 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon™ HD 3870

    GPU kódneve: RV670
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 666 millió
    GPU órajele: 775MHz
    Shaderek száma: 320 stream processzor (64 komplex/256 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 16
    ROP-egységek száma: 16
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Matematikai számítás: 497GigaFlops
    Memóriavezérlő: 256bit Ring Bus
    Memória órajele: 1125MHz (effektív 2250MHz)
    Memória-sávszélesség: 72000MB/s
    Memória típusa: GDDR4
    Memória mérete: 512MB
    Referenciahűtő: 2 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATi Radeon™ HD 3870 X2

    GPU kódneve: R680
    Gyártástechnológia: 55 nm (TSMC)
    Tranzisztorok száma: 1,3 milliárd
    GPU órajele: 825MHz
    Shaderek száma: 640 stream processzor (128 komplex/512 egyszerű skalár stream processzor)
    Textúrázók száma: 32
    ROP-egységek száma: 32
    Támogatott DirectX® verzió: 10.1
    Támogatott OpenGL verzió: OpenGL 2.0
    Matematikai számítás: 1 TerraFlops
    Memóriavezérlő: 2 x 256bit Ring Bus
    Memória órajele: 900MHz (effektív 1800MHz)
    Memória-sávszélesség: 2 x 57600MB/s
    Memória típusa: GDDR3
    Memória mérete: 1GB
    Referenciahűtő: 2 slot-os
    CrossFireX™ támogatás: Van

    ATI Catalyst™

    Tesztek:

    AnandTech | bit-tech.net | PROHARDVER! | Guru3D | HardwareOC

    X2 Tesztek:

    AnandTech | bit-tech.net | PROHADRVER! | Guru3D | HardwareOC

    Ajánló:
    [ Abu85 ] - A reformok kora
    [ katt777 ] - ATI HDx8xx - minden, amit tudni kell
    [ bacsis ] - Egy Radeon és a Catalystok találkája
    [ gbors ] - CPU VS VGA II. Mi alá mit tegyünk?
    [ katt777 ] - ATI bios mod egyszerűen
    [ TomBoy1986 ] - 3870 vs. 4830: Megéri váltani?
    [ bacsis ] - ATI kártyák magukban és Crossfire-ben

    Nagy ATI CrossFireX™ topic

    [ Öszeállította: Keldor papa, leviske ]

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3253 üzenetére


    Bejelentette első AM3 foglalattal szerelt alaplapjait az MSI, a Gaming sorozatba illeszkedő 790FX-GD70 és 790GX-G65 modelleket. Az újabb tokozással érkező, 45 nanométeren gyártott processzoroknak megfelelően a memóriafoglalatokat immáron DDR3-as modulokkal lehet feltölteni, egészen 16 GB-ig. A processzorok tápellátásáért egy ötfázisú áramkör felel, amit a gyártó a második generációs DrMOS és Active Power Switching (APS) technológiával is kiegészített. Az alaplapok támogatják a 140 wattos fogyasztással rendelkező központi egységeket is, túlhajtásra az OC Dial és a MAX FSB nyújt segítséget. A BIOS frissítésére (és sérülés esetén a helyreállítására) az M-Flash használható, ami kezeli a pendrive-okat is.

    790FX-GD70:

    • AMD® 790FX/SB750 chipset
    • Socket AM3 processzorok támogatása
    • DDR3 800/1066/1333/1600*/1800*/2133*(OC) / max 16GB
    • NB/L3 szorzó állítható
    • 2x 10/100/1000 LAN port
    • 7.1 channel surround Audio
    • 8x SATAII and 1x eSATA2 ports support RAID 0/1/5/10/JBOD
    • 4x PCI-E 2.0 x16, 1x PCI-E x1, 2x PCI slots
    • CrossFireX™ támogatás ( 4x PCI-E x8 / 2x PCI-E x16)
    • 8x USB 2.0, 1x IEEE1394
    • DrMOS
    • Advanced Clock Calibration
    • Fekete kivitel

    790GX-G65:

    • AMD® 790GX/SB750 chipset
    • Socket AM3 processzorok támogatása
    • DDR3 800/1066/1333/1600*(OC) / max 16GB
    • NB/L3 szorzó állítható
    • 1x 10/100/1000 LAN port
    • 7.1 channel surround Audio
    • 5x SATAII and 1x eSATA2 ports support RAID 0/1/5/10/JBOD
    • 2x PCI-E 2.0 x16, 2x PCI-E x1, 2x PCI slots
    • CrossFireX™ ( 2x PCI-E x8 ) & Hybrid CrossFireX™ támogatás
    • 6x USB 2.0, 1x IEEE1394
    • DrMOS
    • Advanced Clock Calibration
    • Side Port 128MB DDR3 1333MHz ( OC@1700MHz)

    770-C35:

    • AMD® 770/SB710 chipset
    • Socket AM3 processzorok támogatása
    • DDR3 800/1066/1333/1600*(OC) / max 16GB
    • NB/L3 szorzó állítható
    • 1x 10/100/1000 LAN port
    • 7.1 channel surround Audio
    • 5x SATAII, RAID 0/1/0+1
    • 1x PCI-E 2.0 x16, 2x PCI-E x1, 3x PCI slots
    • 6x USB 2.0
    • Advanced Clock Calibration

    Ajánló:

    Socket AM3
    Nagy AMD K10 és K10.5 topic
    A nagy PH!-s Deneb OC lista
    AMD Phenom II X4 900 & 800 topic
    AMD Phenom II X3 700 topic
    Nagy ATI CrossFireX™ topic

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3254 üzenetére

    Bejelentette első AM3 foglalattal szerelt alaplapjait az MSI, a Gaming sorozatba illeszkedő 790FX-GD70 és 790GX-G65 modelleket. Az újabb tokozással érkező, 45 nanométeren gyártott processzoroknak megfelelően a memóriafoglalatokat immáron DDR3-as modulokkal lehet feltölteni, egészen 16 GB-ig. A processzorok tápellátásáért egy ötfázisú áramkör felel, amit a gyártó a második generációs DrMOS és Active Power Switching (APS) technológiával is kiegészített. Az alaplapok támogatják a 140 wattos fogyasztással rendelkező központi egységeket is, túlhajtásra az OC Dial és a MAX FSB nyújt segítséget. A BIOS frissítésére (és sérülés esetén a helyreállítására) az M-Flash használható, ami kezeli a pendrive-okat is.

    790FX-GD70:

    • AMD® 790FX/SB750 chipset
    • Socket AM3 processzorok támogatása
    • DDR3 800/1066/1333/1600*/1800*/2133*(OC) / max 16GB
    • NB/L3 szorzó állítható
    • 2x 10/100/1000 LAN port
    • 7.1 channel surround Audio
    • 8x SATAII and 1x eSATA2 ports support RAID 0/1/5/10/JBOD
    • 4x PCI-E 2.0 x16, 1x PCI-E x1, 2x PCI slots
    • CrossFireX™ támogatás ( 4x PCI-E x8 / 2x PCI-E x16)
    • 8x USB 2.0, 1x IEEE1394
    • DrMOS
    • Advanced Clock Calibration
    • Fekete kivitel

    790GX-G65:

    • AMD® 790GX/SB750 chipset
    • Socket AM3 processzorok támogatása
    • DDR3 800/1066/1333/1600*(OC) / max 16GB
    • NB/L3 szorzó állítható
    • 1x 10/100/1000 LAN port
    • 7.1 channel surround Audio
    • 5x SATAII and 1x eSATA2 ports support RAID 0/1/5/10/JBOD
    • 2x PCI-E 2.0 x16, 2x PCI-E x1, 2x PCI slots
    • CrossFireX™ ( 2x PCI-E x8 ) & Hybrid CrossFireX™ támogatás
    • 6x USB 2.0, 1x IEEE1394
    • DrMOS
    • Advanced Clock Calibration
    • Side Port 128MB DDR3 1333MHz ( OC@1700MHz)

    770-C35:

    • AMD® 770/SB710 chipset
    • Socket AM3 processzorok támogatása
    • DDR3 800/1066/1333/1600*(OC) / max 16GB
    • NB/L3 szorzó állítható
    • 1x 10/100/1000 LAN port
    • 7.1 channel surround Audio
    • 5x SATAII, RAID 0/1/0+1
    • 1x PCI-E 2.0 x16, 2x PCI-E x1, 3x PCI slots
    • 6x USB 2.0
    • Advanced Clock Calibration

    Ajánló:

    Socket AM3
    Nagy AMD K10 és K10.5 topic
    A nagy PH!-s Deneb OC lista
    AMD Phenom II X4 900 & 800 topic
    AMD Phenom II X3 700 topic
    Nagy ATI CrossFireX™ topic

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3309 üzenetére

    AMD Phenom™ X3 8000 széria:
    Phenom™ X3 8850 | 2500MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B3 | 95W | AM2+
    Phenom™ X3 8750 | 2400MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B3 | 95W | AM2+
    Phenom™ X3 8650 | 2300MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B3 | 95W | AM2+
    Phenom™ X3 8600 | 2300MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B2 | 95W | AM2+
    Phenom™ X3 8450 | 2100MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B3 | 95W | AM2+
    Phenom™ X3 8400 | 2100MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B2 | 95W | AM2+

    Phenom™ X3 8450e | 2100MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B3 | 65W | AM2+
    Phenom™ X3 8250e | 1900MHz | 1,5MB L2 | 2MB L3 | 65nm | B3 | 65W | AM2+

    AMD Phenom™ II X3 700 széria:
    Phenom™ II X3 720 | 2800MHz | 1,5MB L2 | 6MB L3 | 45nm | C2 | 95W | AM3
    Phenom™ II X3 710 | 2600MHz | 1,5MB L2 | 6MB L3 | 45nm | C2 | 95W | AM3

    Tesztek (8000 széria):

    bit-tech.net | X-bit labs | PROHADRVER! | HotHardware | FiringSquad

    [Összegyűjtve by Thrawn]

    Tesztek (700 széria):

    bit-tech.net | X-bit labs | PROHADRVER! | HotHardware | FiringSquad

    Ajánló:
    Socket AM2/AM2+
    Socket AM3
    Nagy AMD K10 és K10.5 topic
    A nagy PH!-s Phenom II OC lista
    AMD desktop CPU roadmap '09

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3455 üzenetére

    A SW:TOR topicjában kérném az alábbiakat bemásolni /ill. kicserélni a régivel:

    [...] No nem mintha üldöznék őket, vagy az újjáalakított hadsereg nem venné igénybe támogatásukat, ám régi megbecsülésük megtört, s nemcsak a szenátus, hanem a Galaktikus Köztársaság lakói is sokszor idegenkedve fogadják őket... (Ezen nem kell változtatni, csak az ez utáni részen)

    KASZTOK:

    "A játékkal kapcsolatos GAMEPOD cikkek/hírek" résznél pedig kérném a linket erre javítani >>> [link]

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #4041 üzenetére

    A Dragon Age™: Origins egy, a Bioware™ által fejlesztett CRPG, melyet nem sokkal a 2009. November 3.-ra eső megjelenése után az IGN a 2009-es év legjobb játékának, a többi játék magazin pedig egyöntetűen az év szerepjátékának választott.

    A játék fejlesztői nem kisebb célt tűztek ki maguk elé a játék fejlesztése során, minthogy a best-seller klasszikus Baldur's Gate™ sorozat szellemi utódját hozzák el PC-re és konzolokra. (Majd valamikor később Mac-re is.) Ellentétben a stúdió korábbi alkotásaival (Baldur's Gate™ , Neverwinter Nights™) a játék nem a Dungeons&Dragons szabályrendszert fogja alkalmazni, hanem egy teljesen új, a fejlesztők által kitalált szabályrendszert.

    A játék időben és térben a sötét középkorban lett elhelyezve, mikor is közel 400 év után egy újabb Veszedelem közeleg, az emberek a polgárháború határán, az elfek emberi elnyomás alatt, vagy a Bercíliai erdő mélyén bujdokolva, a törpék pedig király nélkül, az anarchia felé sodródva tengődnek.

    Saját karakterünk sorsát amellett, hogy milyen nemet választunk számára, három alaposztály (harcos, szerencsevadász, mágus), három faj (ember, elf és törpe) és jó pár eltérő származás segít befolyásolni, ezeket érdemes odafigyeléssel kiválogatni, mert kihatással vannak a történet folyására. Miután ez megtörtént, karakterünkre kalandjai során nem más vár, mint Ferelden egyesítése az éjfattyak ellen...

    KIEGÉSZÍTŐK:
    - Awakening

    GÉPIGÉNY [Minimum | Ajánlott || Mac]:
    CPU: Intel Core 2(1,4GHz) | Core 2 Quad(2,4GHz) || Core 2 Duo
    VGA: ATi X850 | HD3850 || X1600
    RAM: 1GB | 4GB || 2GB
    HDD: 20GB || 17GB
    OS: Windows XP | Vista; 7 || Mac OSX 10.6.2

    TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:
    Letölthető tartalmak: LINK
    Fejlesztő: Bioware™
    Kiadó: EA
    Platform: PC, Mac, Xbox 360™, PS3™
    Megjelenés: November 6, 2009 (EU)
    Műfaj: Role Playing Game
    ESRB: 17+

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #3896 üzenetére

    2008. Október 21-én a BioWare bejelentette első MMORPG játékát, a Star Wars™: The Old Republic™-ot.

    A játék 300 évvel játszódik a Knights of the Old Republic történései után, de több ezer évvel előzi meg Darth Vaderék feltűnését.
    A konkrét történet előtt a Jedik pusztító csapás mértek a Sithekre, akiknek mindössze egy nagymestere tudott elmenekülni a mélyűrbe, ő azonban – sötét rítusokkal meghosszabbítva életét – a háttérből elkezdte építeni a Sith Birodalmat, s eljött a nap, amikor a Sithek nem rejtőzködtek már többé. Száz évvel az MMO kezdete előtt visszatért a császár, aki meglepve a Köztársaságot, óriási csapást mért arra, csellel elfoglalva a Coruscant, egyúttal megtörve büszke lakói hitét. A Köztársaság történetének legvéresebb háborúja kezdődik ekkor, hisz a két fél tudja, hogy a cél csak a végső győzelem lehet. A Sithek, akik folyamatosan átverték és csapdába csalták ellenségüket, irányítják a Coruscant, a Tythont és a Korribant, míg az Alderranon, a Utapaun, az Agamaron, a Dathomiron, és a Manaanon a Jedik az urak. A két tábor között épp viszonylagos béke honol, a hangsúly azonban a viszonylagoson van, a háttérben ugyanis mindkét fél intrikákat sző, s gyűjti az erőit. Ebbe a világba születik a mi főhősünk is – és hogy a Sith Birodalom, avagy a Galaktikus Köztársaság kötelékébe tartozik-e, azt mi döntjük el. Ám még a Sithek abszolút vezetői birodalmuknak, addig a Köztársaság nem tudja elfelejteni a Coruscant elvesztését, s ezért kimondva-kimondatlanul a Jediket hibáztatják. No nem mintha üldöznék őket, vagy az újjáalakított hadsereg nem venné igénybe támogatásukat, ám régi megbecsülésük megtört, s nemcsak a szenátus, hanem a Galaktikus Köztársaság lakói is sokszor idegenkedve fogadják őket...

    OSZTÁLYOK:

    TROOPER | SMUGGLER | JEDI KNIGHT | JEDI CONSULAR

    BOUNTY HUNTER | IMPERIAL AGENT | SITH WARRIOR | SITH INQUISITOR

    BOLYGÓK:

    TYTHON | KORRIBAN | HUTTA | ORD MANTELL | CORUSCANT

    BALMORRA | ALDERAAN | TATOOINE | DROMUND KAAS

    TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:
    Fejlesztő: Bioware™
    Kiadó: LucasArts®
    Platform: PC
    Megjelenés: Valamikor 2011-ben
    Műfaj: MMORPG
    ESRB: BA

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #6109 üzenetére

    29-es körzet konkurencia

    Alsónémedi N/A
    Gyál - Telekom van /
    Vecsés - Telekom van /
    Ecser - Telekom van /
    Maglód N/A
    Gyömrő - Telekom van /
    Sülysáp N/A
    Kóka N/A
    Tóalmás N/A
    Szentlőrinckáta N/A
    Szentmártonkáta N/A
    Nagykáta N/A
    Tápióság N/A
    Tápiószecső N/A
    Tápióbicske N/A
    Sülysáp N/A
    Mende - Telekom van /
    Úri N/A
    Péteri N/A
    Üllő - Telekom van / DIGI lesz egy éven belül (2012.01.01.)
    Felsőpakony N/A
    Ócsa N/A
    Bugyi N/A
    Dabas N/A
    Inárcs N/A
    Kakucs N/A
    Újhartyán N/A
    Örkény N/A
    Tatárszentgyörgy N/A
    Hernád N/A
    Táborfalva N/A
    Pusztavacs N/A
    Újlengyel N/A
    Nyáregyháza N/A
    Pilis N/A
    Monor N/A
    Vasad N/A
    Gomba N/A
    Bénye N/A
    Káva N/A
    Pánd N/A
    Péteri N/A

  • smog86

    senior tag

    válasz leviske #6110 üzenetére

    29-es körzet konkurencia

    Alsónémedi N/A
    Bénye N/A
    Bugyi N/A
    Csévharaszt N/A
    Dabas N/A
    Ecser - Telekom van /
    Felsőpakony N/A
    Gomba N/A
    Gyál - Telekom van /
    Gyömrő - Telekom van /
    Hernád N/A
    Inárcs N/A
    Kakucs N/A
    Káva N/A
    Kóka N/A
    Maglód N/A
    Mende - Telekom van /
    Monor N/A
    Monorierdő N/A
    Nagykáta N/A
    Nyáregyháza N/A
    Ócsa N/A
    Örkény N/A
    Pánd N/A
    Péteri N/A
    Pilis N/A
    Pusztavacs N/A
    Sülysáp N/A
    Szentlőrinckáta N/A
    Szentmártonkáta N/A
    Táborfalva N/A
    Tápióbicske N/A
    Tápióság N/A
    Tápiószecső N/A
    Tatárszentgyörgy N/A
    Tóalmás N/A
    Újhartyán N/A
    Újlengyel N/A
    Úri N/A
    Üllő - Telekom van / DIGI lesz egy éven belül (2012.01.01.)
    Vasad N/A
    Vecsés - Telekom van /

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #9760 üzenetére

    Specifikációk a teljesség igénye nélkül:

    - SteamrollerB
    - 28 nm HKMG / 245 mm2 / 2,41 milliárd tranzisztor
    - Socket FM2+ (NEM helyezhetők FM2 foglalatba)
    - MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, AES, AVX, XOP, FMA4, FMA(3), F16C, BMI, TBM, APM, HTC, C1E, C6, EVP, AMD-V, IOMMU v2
    - DC DDR3 (2133MHz*) támogatás // 33,33 GB/s elméleti max mem.sávszél
    - Továbbfejlesztett Turbo Core
    - hUMA / hQ // OpenCL2.0 / részleges HSA támogatás
    - GCN2 // OpenGL4.4 / DirectX 12 / Vulkan / Mantle
    - TrueAudio / VSR / FreeSync / VCE 2 / UVD4
    - Minden "K" jelzéssel ellátott modell szorzózármentes

    - A10-7870K / 3,9/4,1GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (866MHz) / 95W TDP
    - A10-7850K / 3,7/4,0GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 95W TDP
    - A10-7800 / 3,5/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 45-65W TDP
    - A10-7700K / 3,4/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
    - A8-7670K / 3,6/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (757MHz) / 95W TDP
    - A8-7650K / 3,3/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
    - A8-7600 / 3,1/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 45-65W TDP
    - A6-7400K / 3,5/3,9GHz (2T) / 1MB L2/ 4CU 756MHz / 45-65W TDP

    *Az A6-7400K hivatalosan 1866MHz-ig kezeli a DDR3 memóriákat.

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #9761 üzenetére

    Specifikációk a teljesség igénye nélkül:

    - SteamrollerB
    - MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, AES, AVX, XOP, FMA4, FMA3, F16C, BMI, TBM
    - APM, HTC, C1E, C6, EVP, hUMA, hQ, AMD-V, IOMMU v2, Turbo Core
    - 28 nm HKMG / 245 mm2 / 2,41 milliárd tranzisztor
    - FM2+ tokozás (NEM helyezhetők FM2 foglalatba)
    - DC DDR3 (2133MHz*) támogatás // 33,33 GB/s elméleti max mem.sávszél
    - OpenCL 2.0 / részleges HSA 1.0 támogatás
    - GCN2 // OpenGL 4.4 / DirectX 12 / Vulkan / Mantle
    - TrueAudio / VSR / FreeSync / VCE 2 / UVD4
    - Minden "K" jelzéssel ellátott modell szorzózármentes

    - A10-7870K / 3,9/4,1GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (866MHz) / 95W TDP
    - A10-7850K / 3,7/4,0GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 95W TDP
    - A10-7800 / 3,5/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 45-65W TDP
    - A10-7700K / 3,4/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
    - A8-7670K / 3,6/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (757MHz) / 95W TDP
    - A8-7650K / 3,3/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
    - A8-7600 / 3,1/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 45-65W TDP
    - A6-7400K / 3,5/3,9GHz (2T) / 1MB L2/ 4CU 756MHz / 45-65W TDP

    *Az A6-7400K hivatalosan 1866MHz-ig kezeli a DDR3 memóriákat.

  • leviske

    veterán

    válasz leviske #9762 üzenetére

    2014. január 14-én az AMD bemutatta a GlobalFoundries 28nm SHP gyártástechnológiáján készülő, 245 mm2 lapkaméretű, 2,41 milliárd tranzisztorszámú Kaveri APU-t, melynek a felújított változata 2015. május 28-án Godavari kódnéven néven látott napvilágot mely esetében a lapka és a fémkupak közé nem paszta, hanem forrasztóón került, jobb hőátadást biztosítva az amúgy alkalmazott pasztáknál.

    Valószínűleg sok FM2-es alaplappal rendelkező számára rossz hír, hogy az FM2+ tokozású Kaveri (és Godavari) nem használható a korábbi FM2-es alaplapokban. A korlátozásról már a processzor alján található érintkezők átrendezése is árulkodik, ugyanis azokat úgy alakították ki, hogy az újdonságok fizikailag inkompatibilisak a régebbi alaplapokkal, így azokat csak az új, fekete (~sötétszürke) foglalatba lehet beilleszteni.

    - SteamrollerB
    - AMD64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSE4A, AES, AVX, XOP, FMA4, FMA3, F16C, BMI, TBM, PCLMULQDQ, VCVTPH2PS, VCVTPS2PH, XSAVEOPT
    - GCN2, APM, HTC, C1E, C6, EVP, hUMA, hQ, AMD-V, IOMMU v2, Turbo Core
    - 28 nm HKMG / 245 mm2 / 2,41 milliárd tranzisztor
    - FM2+ tokozás
    - DC DDR3 (2133MHz*) támogatás // 33,33 GB/s elméleti max mem.sávszél
    - OpenCL 2.0 / C++AMP / részleges HSA 1.0 támogatás
    - OpenGL 4.4 / DirectX 12 / Vulkan / Mantle
    - TrueAudio / VSR / FreeSync / VCE 2 / UVD4
    - Minden "K" jelzéssel ellátott modell szorzózármentes

    - A10-7870K / 3,9/4,1GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (866MHz) / 95W TDP**
    - A10-7850K / 3,7/4,0GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 95W TDP
    - A10-7800 / 3,5/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 8CU (720MHz) / 45-65W TDP
    - A10-7700K / 3,4/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
    - A8-7670K / 3,6/3,9GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (757MHz) / 95W TDP**
    - A8-7650K / 3,3/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 95W TDP
    - A8-7600 / 3,1/3,8GHz (4T) / 4MB L2/ 6CU (720MHz) / 45-65W TDP
    - A6-7400K / 3,5/3,9GHz (2T) / 1MB L2/ 4CU 756MHz / 45-65W TDP

    *Az A6-7400K hivatalosan 1866MHz-ig kezeli a DDR3 memóriákat.
    **Godavari lapkára alapoz.

    Tesztek:

    PROHARDVER! (Kaveri) | PROHARDVER! (Godavari) | AnandTech (Kaveri) | AnandTech (Godavari) | Guru3D (Kaveri) | Guru3D (Godavari) | LegitReviews (Kaveri) | LegitReviews (Godavari) | XbitLabs (Kaveri) | Hexus (Kaveri) | Tom'sHardware (Kaveri) | Hardware Canucks (Kaveri)

    forrás: AMD, PROHARDVER!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák