Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz alaves #721 üzenetére

    Ezeket a részleteket megfogom nézni jó minőségben, mert annak idején elég sok panasz érkezett ilyen hibákra, s szerintem ezeknek a hibáknak a nagy részét már a forrásanyag hibája okozza, nem a megjelenítőnek a részei(hardver, sw, beállítás).


    Ez a B7-em near black mérése. Azért annyira nem rossz a helyzet szerintem, s több dolgot hozzá kell fűzni. Itt még nincs lehetőség a 2,7%-os érték (azt hiszem ez az érték van már az újabb modellekben, de lehet 2,5. A lényeg, hogy a 0 és 5% között még van egy lehetőség korrigálni, a B7 esetén nincs) korrigálására. Hozzáteszem ekkor a fekete közeli megjelenítés sötétebb volt szemmel láthatóan nálam, mint a panelcsere után. A régi panelnél az 5%-os értéket 5-el emeltem, ez látszik is az adatokon, az 5% ezért már több, mint kellene, de ez volt az ára, hogy a 2,3,4 a cél közelébe kerüljön. A Fényerővel nem játszhattam, mert az is megemeli az értékeket, de akkor már megemelt fekete vágási szint jön létre. Kíváncsi leszek az új panellel a mérésre én is, mert szemmel láthatóan jobban viselkedik ebben a tartományban, pedig tényleg csak egy panelcsere történt.

    A 2,4-es gamma kifejezést nem tudom értelmezni, mire érted. Hdr mintákról írsz, az LG-nél ha jól emlékszem HDR esetén nincs lehetőség gamma változtatásra. Sdr esetén pedig én már nagyon régen a 2,4-et vagy a BT.1886-ot használom, de ez Oled esetén szinte mindegy. Úgyhogy nem értem ezt a hiba elfedésére a 2,4-es gamma használatát pontosan mire érted.

    LCd-t gyakorlatilag tudsz ilyen szempontból reprodukálni. Ha van egy 0,5% értékű téglalap alakú mintád, ami a kijelző közepén jelenik meg, akkor helyes beállítás mellet körülötte a keret fekete, s látsz egy halvány téglalapot, ami egy kicsivel nagyobb jelet jelenít meg. Ha felemeled a fényerőt egy kicsit, hogy a panel már kezdjen el működni, akkor a keret kicsit szürke lesz, mintha egy lcd lenne. Mivel kicsi különbségről beszélünk, így a szemünk kevésbé fog különbséget tenni a keret és a jel szintje között, mint amikor a keret fekete.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák