Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz alaves #719 üzenetére

    Akkor megpróbálok én válaszolni, lehet tényleg túl " mély víz" a kérdésed. Majd legfeljebb kijavítanak, akik másképpen tudják.
    Bár nem egészen értem a kérdésed, így inkább a gondolataimat írom le, ahogyan én értelmeztem az írásod.
    Kezdjük a végén, mert az talán egyszerűbb. Bármely lcd-vel összevetni egy Oledet nincs sok értelme pont leginkább ebben a témában. Az Oled fekete szintje marad 0, akkor is ha maxon van az általános fényerő. Lcd-nél emelkedik, ahogyan növeled a háttérvilágítást, így még a jobb fekete szinttel rendelkező lcd-k is ilyenkor már elérhetik a 0,07 nits értéket, ami a példádnál kicsit több, mint az 5%-os jel értéke. Az olednek pont az az előnye, hogy a sötétebb részek jobb megjelenítése miatt nem lehet hasonlítani az lcd-hez. Kb. mint egy Va paneles lcd sötét részletesség képességét vetnénk össze egy ips paneles lcd-vel. De ezzel te is tisztában vagy, ebben biztos vagyok, ezért is írtam, hogy nem igazán értem a kérdést.
    S amit én láttam. Nálam a fekete fekete maradt, nem volt fekete szint megemelés. Minden értéket láttam is, ahogy növekszik, nálam minden százalékos értéknél volt láthatóbb törés, a köztes értékeknél simább az átmenet.
    De amiért én leginkább reagáltam, az az, hogy nem tudom honnan van ez a minta, de az én B7-es készülékemre ez így nem igazán alkalmazható. Itt arra gondolok, hogy ugye konkrét értékek is meg vannak adva. Itt például a 0,07 nits picivel az 5% feletti értékét jelenti.
    Hirtelen nem találtam más mérésről készült adatokat, mint amit chros (köszi chros) rakott be nem régen.Ha azt megnézed, akkor 5%-nál neki 0,932 nits értéket mért, 100% -ra pedig 697-et. Ez azért fontos, mert mindent a fehér értékéből viszonyítunk, így ha a minta 5 % felett kicsivel csak 0,07 nits, akkor a fehérnek is kisebb értékkel kell rendelkeznie. S ha nagyobb értékű fehér megjelenítés mellett nézzük ezt a mintát, akkor az 5% -nak is nagyobb lesz az értéke. Ezt látom is a kijelzőn, nálam sokkal világosabb, mint az adatok alapján lennie kellene.
    Kb. olyan, mint sdr módban ugye beállítjuk a fekete szintet. Kirakunk egy 0,5%-os képet, sötétben kis Oledfény érték mellett látható lesz a különbség. Ha viszont megemeljük max értékre az Oledfényt, s ha van környezeti fény, akkor marad az alig látható különbség. Ha viszont ilyen értékek mellett teljesen sötétben nézzük az 5%-os mintát, akkor annak nagyobb lesz az értéke, jobban elkülönül a feketétől. Remélem érthető, amit a példával szemléltetni szerettem volna.
    Egyébként érdekes ez a fekete közeli megjelenítés, mert a szemünk is becsap minket. Ha például az AVSHD fekete vágási mintáját lejátszod, s be van állítva rendesen a megjelenítő, s letakarod a felső számsort egy sötét anyaggal, akkor azt tapasztalod, hogy a 17-es oszlopot is jobban fogod látni. Ha egy sötét képen megjelenik egy világosabb rész, akkor a szemünk kontraszt átfogó képessége miatt sötétebbnek fogjuk látni a világosabb részt is.
    Nekem ennyi jutott eszembe a kérdéssel kapcsolatban, ha nem kifejezetten erre voltál kíváncsi, akkor bocs.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák