Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz chros #233 üzenetére

    Szerintem teljesen természetes dolgot tapasztalt, amivel sokan szembesülnek is. A nagyobb méret megkívánja a jobb minőségű forrásanyagot, mert szerintem az nem életszerű, hogy nagyobb megjelenítő esetén a nézési távolságot növelik, ha a forrás többnyire marad az elég gyenge tévészolgáltatás használata.
    A VHS-t kicsit túlzónak érzem, de nekem is van olyan anyag sd-ben ami vagy csak úgy volt megszerezhető, vagy sajnáltam rá a több gigányi helyet. Ezeknek is a bitrátája érdekes módon a tévészolgáltatás mértékét talán eléri,de inkább alatta marad. S mégis sokkal inkább nézhetőek.
    Nálam nincs ilyen gond, tömörítési hibákat általában inkább a szolgáltató sd sportcsatornáján látok, de én szinte csak sportot nézek a tévészolgáltatásból. Ha lehet 1080p remux anyagokat vagy a BD anyagot nyomom ki a kijelzőre, akkor kisebbet, ha ezek nem léteznek.
    Ebgem sokkal inkább zavarnak az olyan részek, hogy sorozatban beszélget egy férfi és egy nő. Amikor a nőt szemből mutatják, akkor sötétzöld a sapka rajta, amikor hátulról és a férfi van szemből, akkor pedig sötétbarnás-sárgás.
    Másik jelenetnél megint változik a sapka színe. Harmadik jelenetben megint vannak kamera váltások, de akkor meg hiába vált a kamera, mindig sötétzöld a sapka.
    Na ilyenkor mi van? nem hiszem, hogy ezt beállítás okozná. Igénytelenek voltak a forgatáskor, s nem figyeltek a különböző időpontoknál a felvételkor a sapka színére? Vagy az utómunka során más végezte, vagy valamiért más árnyalatot kapott a sapka?
    Ezek engem sokkal jobban zavarnak, mint a tömörítési hibák, mert ha lehetséges akkor hanyagolom az ilyen anyagokat.

    Én most Boldogabb új évet szeretnék kívánni Mindenkinek, mert a tavalyi Boldog az nagyon nem jött be.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák