Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz janos666 #4010 üzenetére

    Akkor sajnos ez szerintem így marad, mondanám hogy esetleg resetelni kellene a modemet, hátha nem a legfrissebb FW van rajta, de telepítéskor elméletileg telepíti a szolgáltató TFTP szerverén lévő legújabb FW-t, beüzemeléskor kell is vagy 5-10 perc mire használható lesz, illetve esetleg még ami probléma szokott lenni, hogy a gyári adaptere szar és ilyenkor ha cserélik is a modemet, sajnos ugyan azt az adaptert hagyják ott és ha jól emlékszem, a TG2482B az külső tápos, tehát lehet neki erősebb saját tápegységet adni.
    Amúgy mondtam volna még, hogy igen, meg lehetne próbálni esetleg egy routert rárakni, mert inkompatibilitási problémák szoktak lenni bizonyos eszközök portjai között, a gond csak az, hogy az Arris is Intel chipset-es és ahogy néztem, főként Intel vezérlőid vannak, így házon belüli inkompatibilitásnak nem szabadna lennie, illetve ahhoz nem lenne szabad bontania a kapcsolatot a CMTS-el, ha csak annyira meg nem hülyül az Arris Intel Puma 6 chipsete, ami amúgy szó szerint hírhedt, ugyanis a kezdetektől fogva nagyon sok probléma van vele, ugyanis hardveresen egy kalap szar, ezek a hülye PR-ék meg pont ebből vásároltak be, mert ugye itt is ez volt az olcsóbb, mint kábelfektetésnél a félméter, meg 1 méter, szóval vicc ez a szolgáltató ilyen szempontból és tényleg, hardveresen szar és szoftveresen van csak stabillá tákolva, általában router módban még instabilabb, mint bridge módban, na de ez is függ a rátelepített szoftvertől, mondanám amúgy hogy ki kellene próbálni egy normális Mikrotik routerral, de 500-as neted van és ha ki szeretnéd használni, akkor az újonnan vagy 30 ezredbe fájna, ha olyan routert kellene venned, ami tényleg meg is éri és itt HA-n is használt routereket látok gyakorlatilag újonnani áron, vagy még drágábban, nekem pl. a Cisco mögött egy RB3011 van, most HA-n 100 fölött látok használtan egyet garancia nélkül, újonnan olcsóbban megveszed garanciával, szóval vicc ez az ország már, meg ez a fórum is, mikor feljönnek kioktatni, hogy ugyan már, nem a szolgáltató a hibás azért, mert 20 évvel ezelőtt jól elbaszott valamit, meg most is ezzel a modembeszerzéssel, meg hogy egy hálózatot nem tudnak normálisra szintezni, ezért alternatív megoldásokat kell keresnie az ügyfélnek, szóval hihetetlen.
    Mindenesetre a reset-et, illetve a külön tápos dolgot megpróbálhatod, nálam pl. a Cisco egy laptop tápról megy, mert anno még egy vacak 1A-es kínait adtak, amivel nagyobb terhelésnél vagy behalt és akadozott a kapcsolat, vagy újra is indult, pár év után sikerült rájönniük, hogy nem éri meg azzal a gagyi táppal adni, azóta már normálisabb 1,5 A-es táppal viszik ki az előfizetőkhöz, de ehhez is kellett nekik pár év, mire leesett, lehet az Arris is szar táppal került ki hozzád, mert ezek a szerencsétlenek is ha cserélnek, általában csak modemet cserélnek, tápot nem, ez tapasztalat és néha pont az a probléma, már nem egy ügyfélnek mondtam, hogy cseréltesse ilyenkor táppal együtt a modemet, mert sajnos ezek a szerelők nagyon egyszerű emberek és a problémamegoldó képességük nem valami nagy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák