Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz david5745 #71 üzenetére

    Mi egy V10-et használunk cirka 3 éve, és eddig nem éreztük a vezetékes hiányát. Pedig üzemidőben jóval alatt vagyunk a V15-nek.
    Legtöbbször ugyanis az szokott az érv lenni, hogy előbb lemerül, mintsem végeznél az egész lakással.

    Ha esetleg azzal a módszerrel takarítotok, hogy egyszerre az egész lakást, akkor talán érdemes elgondolkodni egy vezetékesen, vagy a régi megtartásán, de ha tudod managelni ezt a problémát, akkor nagyszerű társ lehet a mindennapokban.

    Egyébként, ez egyrészt lakásfüggő, hiszen kérdés mekkora területről beszélünk, másrészt módszerfüggő is, hiszen van, aki 15 percig húzogatja a kefét a szönyegpadlón, mi viszont átlag 5-7 perc alatt végzünk egy helység padlójával, vagy van, hogy annyi sem kell.
    A takarítási szokásainkhoz tartozik pl az is, hogy a hálót nem porszívózzuk napi szinten. Teljesen felesleges, oda csak aludni járunk be. Asszony a nappaliban, vagy a konyhában tölti az időt, nekem meg van saját "mancavem" vagy én is a konyhában vagyok.

    Erre a célra viszont jobbat el sem tudnék képzelni. Annyi idő alatt végzek az egész ceremóniával, mint amennyi alatt a vezetékest kipakolom a rejtekéből, és áram alá helyezem. Ez mellett tudom használni portalanításra (ehhez azért kellhet pár kiegészítő, függően attól, hogy mi van az alapcsomagban) vagy morzsaporszívónak is.

    A 10 évben csakis az akkumulátor miatt nem vagyok biztos, de az meg úgyis cserélhető, a régi pótolható.
    Egyébként, nem hivatalosan, a cég tulajdonosa (James Dyson) azt nyilatkozta, hogy ezek az akkumulátorok, a V10-től felfelé, 15 év alatt, a kapacitásuk 80%-át megtartják.
    Tehát, nincs 15 év garancia, ha mégsem, de jó eséllyel nem a levegőbe beszélt az öreg.

    Szóval nagyvonalakban igen, én azt gondolom, hogy ezzel az eggyel az összes porszívó le van tudva, de a fentieket azért nem árt figyelembe venni.
    Remélem tudtam segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák