Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz tjano8 #142 üzenetére

    Az első kettőt olvastam, az utolsó három link teljesen új volt, köszi.

    Igen, összességében a B5/6 egy nagyon jó rádió, és ezt olvastam is, hogy főleg vételi oldalon tartják nagyon jónak. Én adni még csak pmr sávon adtam, mivel nincs amatőr vizsgám (őszintén szólva szerintem nem is lesz, legalábbis most úgy látom), 1-2 helyi átjátszót csak egy-egy roger beep-pel pingeltem meg, hogy a ctcss-t jól állítottam-e be, de ennyi.

    Amit az általad linkelt egyik cikk is kiemel, hogy a B5-nek nagyon jó a gyári antennája, és ez elég fontos. Az 5r-nek ellenben gyenge, arra több youtube videó azt mondta, hogy azonnal cserés.

    Én vettem a B5-höz egy Nagoya NA-771-es antennát, szintén sok utánaolvasás után nagyon jókat írtak róla, csak vigyázni kell vele, mert sok a hamisítvány. Az egyébként is jó gyári B5 antennához képest még egy kicsit rádob, ami csatornán idáig 50-60%-os volt a vétel (térerőjelben és minőségben) ott most 90. Hátránya, hogy kb annyiba került mint maga a rádió, viszont ha lesz második rádióm, akkor cserélhető lesz, illetve ha veszek egy vackabb de kisebb második rádiót, akkor a gyári B5 antennát rá tudom tenni. Hátránya az antennának, hogy nagy, több mint 2x-ese méretben a gyárinak, tehát kezelhetőségbeli problémák is vannak vele. De a vétel egyértelműen jobb.

    Én 25 euróért vettem a B5-öt és annyit nagyon megért. Ha az egy nullával a végén többe kerülő rádiók (icom, yaesu, motorola), vagy az akár 20-30x annyiba kerülő rádiók az árukkal arányosan lennének jobbak, akkor következőre olyat vennék. De annyival nem jobbak az én (szubjektív) megítélésem szerint. A következő szerintem vagy egy UV-82HP lesz, vagy ha kijön a wouxun kg-uv9p-nek az a változata, ami a repülősávon támogatja a 8.33-as lépésközt, akkor az. De annál feljebb árban nem hiszem, hogy mennék, jelenleg egyébként is inkább (sokkal inkább) a cb vonal felé kacsintgatok, se időm, se műszaki alaptudásom, se energiám, se kedvem az amatőr vizsgához, ami szerintem túl van tolva nálunk követelményben.

Új hozzászólás Aktív témák