Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akoel

    csendes tag

    Sziasztok
    Van egy házifeladatom Omron plc-re.
    Nem kell megijedni, nem mással akarom elkészíttetni, csak segítség kellene megértetni a dolgokat? Mellékeltem egy konzultációs feladatot (nem az enyém).
    Szóval az első három grafikon adott, a tobbit nekem kell megrajzolni.
    Azt gondolom, hogy az elvet értem, de lehet, hogy nem:
    -Van egy start jel ST, aminek a hatására valmi1 elmozdul, ezért az s1 véghelyzet érzékelő kikapcsol.
    -Amikor a valami1 elér egy pontot, az s2 végálláskapcsoló bekapcsol, a valmi1 megáll, elindul a valami2 és az s3 végálláskapcsoló kikapcsol.
    -Amikor valami2 elérte az s4 végálláskapcsolót, akkor az bekapcsol és a valami2 iránya megfordul.
    -Amikor végül a valami2 visszatér a kiindulási pontra, az s3 végálláskapcsoló bekapcsol, a valami2 megáll, az s2 kikapcsol és a valami1 elindul visszafelé.
    -Amikor a valami1 elérkezik a kiindulási pontra, akkor az s1 bekapcsol és a valami1 megáll.

    Remélem, hogy jól értelmeztem a rajzot.

    Namost, kérdéseim:
    -miért van az s2s3 jel külön ábrázolva?
    -mit jelent az F diagram?
    -Nem tudom hogyan jelöli a Set-Reset táblában és a létradiagramban a megállást és az irányváltást, mit jelent az Y1 és Y2

    előre is köszi a segítséget

  • akoel

    csendes tag

    válasz Szirty #566 üzenetére

    Szirty
    Köszi a gyors reagálásért.
    Mivel tudtál ilyen ábrákat csinálni?
    Szóval, mint mondtam nem az enyém a jegyzet hanem a hugomé, akit ki kellene okosítanom. De összesen ez a jegyzet, amivel információt kaphattam. Nem állítom, hogy tökéletesen rajzolta le a táblán lévő dolgokat. De mondjuk az általd gyártott diagramok, ha jól látom alapvetően csak az előre és hátra rajzokban különbözik, na meg a késleletetésekben.
    Légyszi magyarázd el, hogy mi az Y1, Y2 és az F

    Azt mondod, hogy a program nem azt csinálja, amit én gondoltam, hogy csinál. Amit én gondoltam, azt a diagramok alapján képzeltem csak el. (Ha ez alapján másként van, légyszives javíts ki). Akkor ezek szerint a diagram és a létradiagram nem ugyanazt mutatják?

  • akoel

    csendes tag

    válasz Szirty #570 üzenetére

    Köszi mégegyszer.
    Kipróbáltam a openoffice Draw-t, de nagyon nehézkes. Azt hittem van valami spéci program, ami még a programot is legenerálja. :)
    Nem tudom, hogy hogyan szokták használni, de ha egy dolognak két irányba is tudnia kell mozogni, akkor ahhoz nem elég egy beavatkozó szerv ki- és bekapcsolása (gondolom a Set Y1 jelenti a beavatkozó szerv elindítását és a Rset Y1 pedig a kikapcsolását). sztem kellene a Valmi1-hez egy Y11 és Y12 beavatkozó szerv, aminek az előremozgását az Y11, a hátramozgását meg az Y12 végezné. Persze gond adódik ha mind a két szerv Set állapotban van.
    Mi a szokás? Milyen jelölésmódot alkalmaznak ilyen esetekben?
    Igérem nem zargatlak többet :)

Új hozzászólás Aktív témák