Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ijk #84031 üzenetére

    "Szerintem egyszerűen röhej ami a tv piacon megy, brutálisan drága OLED tv-k, és csak azért boruljunk le előttük mert van ugyan egy hatalmas fogyatékossága, de végül is az sokakat nem zavar. Mindjárt szaladok is megvenni valamelyik akciósat egymilláért, igaz utána szívom a fogam hogy az st50 elpicsázza egy BD filmmel vagy sportműsorral, de hát ez van, ez a csúcs, majd megszokom."

    Magam sem foglalhattam volna össze találóbban. Ez a summája a dolognak, ha tetszik, ha nem. És vegyük figyelembe, hogy az ST50 nem is a plazma-technológia csúcsa volt!

    Get Moded!

  • balisz

    senior tag

    válasz Ijk #84031 üzenetére

    Persze, sok fórumon téma, de oda már alapból is a tudatos vásárlók és a technológiák iránt érdeklődők írnak. Ők viszont csak a vásárlók nagyon kicsi hányada, a döntő többség kb. a Media Markt-ban látott fényerő és dizájn alapján dönt, vagy hogy Black Friday-kor éppen mi "nagyon akciós". De még a nagyon kicsit hányadban is változó az, hogy kit mennyire zavar a mozgásmegjelenítés, ezt te is láthatod elég gyakran.

    (#84032) DM-Fan

    De, az emberek döntő hányada pont azért néz LCD-t, mert tökre nem érdekli semmi, csak az, hogy legyen képe, legyen jó fényes és olcsó. Nem véletlenül az az új LCD irány is, hogy legyen minél fényesebb, pedig pl. a HDR mód sok LCD általános képminőségének még árt is. Te összekevered az átlag vásárlót a fórumokra látogatókkal, ahová csak egy nagyon kicsi réteg jár, de ezt elmondtam fentebb is. Az meg egy dolog, hogy nálad esetleg valaki látja a VT60-at és azt mondja, hogy tök jó, de ha egyébként őt nem nagyon érdekli a képminőség, akkor valószínűleg holnapra el is felejti. Aztán persze olyan is lehet, hogy valaki megvilágosodik ilyenkor, de ez az én ismeretségi körömben még nem történt meg.

    Amikor eladtam az egyik plazmámat, egy srác jött érte a plazma szerető haverjával, ő ellenőrizte neki. Betettünk egy Kuro demo-t, a haver kommentálta a srácnak, hogy "látod milyen mély a fekete? Látod milyen jó a kontraszt?! Milyen tűéles a kép?!" Ő meg csak ült, nézett ki a fejéből és azt mondta, hogy "aha." Látszólag tőle aztán egy LCD is lehetett volna, gondolom a haverja győzködte a plazmáról. De kb. ugyan ez volt szülőkkel, családtagokkal, barátokkal is. Olyan tévéken és monitorokon néznek az emberek sorozatokat meg filmeket, amiken mi még csak szöveget se lennénk hajlandóak olvasni, de ők nem is gondolkoznak rajta. Amiről itt és más fórumukon szó van, az az átlag vásárló valóságán gyakorlatilag teljesen kívül helyezkedik. De ez nem baj, ettől még persze beszélni kell róla, nekem csak a stílussal volt problémám.

    [ Szerkesztve ]

  • Voice24

    őstag

    válasz Ijk #84031 üzenetére

    "Mindjárt szaladok is megvenni valamelyik akciósat egymilláért, igaz utána szívom a fogam hogy az st50 elpicsázza egy BD filmmel vagy sportműsorral, de hát ez van, ez a csúcs, majd megszokom."

    Az összehasonlítási vitába nem beleszólva, ezzel csak annyi a gond, hogy az emberek döntő többségének halvány fogalma sincs arról, mi az az st50, és még kevesebbüknek van összehasonlítási alapjuk vagy lehetőségük... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák