Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz BBéci #61387 üzenetére

    Én is túlzónak értem picit a dolgot, szerintem sincsenek ilyen drámai különbségek a G30 és az ST60 között. Színkezelésben annyi pluszt nem érzek, inkább a kontraszt növekedésében, az árnyalatkezelésben és a ditherzaj csökkenésében érzek előrelépést. A felskálázási képességbeli különbséget meg nem igazán értem, tekintve, hogy a G20 és a VT60 között sem érzek ilyen szinten nagy difit (és nem hinném, hogy a G30 rosszabb lenne a G20-nál ilyen téren) - kíváncsiságból kipróbáltam, mert egyébként meg minden felskálázást a Pionner BD-lejátszóra, illetve a Popcorn-ra bízok és mást is csak erre tudok biztatni, ha ilyesmi szintű készülékei vannak, mert a TV beépített upscaler-elektronikáját ezek azért ütik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz BBéci #61387 üzenetére

    Természetesen 1080p a kimenet. Rosszul fejeztem ki magam már megint.
    Számomra egyértelmű a különbség az ST60 javára. Vannak olyan filmjeim, amik már szinte beleégtek a retinámba olyan sokszor láttam őket és szinte minden részletére emlékszem (kis túlzással) ezért, mikor az ST60-at először üzembe helyeztem és elkezdtem a jól ismert filmeket újranézni, azonnal seggre ültem. Számomra szinte tapintható volt a különbség. Ez mára nyilván elhalványul kissé, de én határozottan merem állítani, hogy sokkal jobb az ST. Az a néhány avi (amit még nem töröltem le), is sokkal nézhetőbb lett, mint a G30-nál volt. Azon a színátmenetek is nagyon zavartak, annyi lépcső volt bennük, mint a citadellán. Az ST60 sokkalta árnyaltabb még a gagyi anyagokkal is. A néhány 7- 8 GB-os DVD-m is elképesztően szép lett, mintha nem is 720x576-os lenne a felbontása. A G30-nál sokkal szálkásabb, fakóbb és életlenebb volt ugyanez.

    Néhány éve szemüveges vagyok, mert rájöttem, hogy gondjaim vannak az éleslátással. Azóta sok mindent "másképp látok", mert azt hittem az a normális, ahogyan előtte láttam, de kiderült, hogy nem is látom amit látnom kellene. :P
    Lehet ez is egy ok ? Sokáig nem vallottam be magamnak, hogy baj van. Lehet másnak sem ártana elmenni a szemészetre? Nem rád gondolok és nem akarnék bárkit is megbántani. ;)

    Erős lenne drámainak nevezni a különbséget, de szerintem nyugodtan beszélhetünk egyértelmű és alapvető különbségről az ST60 javára. Legalábbis szerintem. :R

    Szerk.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák