Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Gergőke88 #47860 üzenetére

    Lenne egy javaslatom azokhoz, akik nem teljesen újoncként, hanem már némi tapasztalattal írogatnak ide.

    Rengeteg időt, energiát fecsérlünk el és plazma-érdeklődőket bizonytalanítunk és riasztunk el az állandó, visszamaradt képelem "problémánkkal", aminek java részét (én 90%-ra saccolom) csak akkor érzékeljük, vesszük észre, amikor direkt tesztszínekkel vizslatjuk a képernyőt, rossz szokásunkhoz híven kb fél méterről.

    Azt érzem, hogy messze túlreprezentáljuk ezt a problémát és bőven a jelentőségén felül foglalkozunk vele. Nem elhallgatni kell, hanem a helyén kezelni. Én magam 6 plazmát tudhattam egy ideig sajátomnak, egyetlen esetben vettem észre normál használat mellett egy logó-maradványt, de csak mert pont a tévé előtt mentem el. 1-2 napon belül ugyanúgy eltűnt, mint az a többi, amit csak a tesztszíneken vettem észre.

    Ne bizonytalanítsunk el (meggyőződésem szerint ok nélkül) egy csomó ide forduló érdeklődőt a "hoppá, ott láttam valamit a sárga tesztszínen, na gyorsan beírom a fórumba" mentalitás miatt!

    Én megfogadtam, csak akkor vagyok hajlandó szót fecsérelni a ghosting problémájára, amikor normál filmnézés közben is láthatóvá válik valami ronda szellemkép, a plazma nagy mumusa. Szerintetek az LCD fórumba naponta írogatja valaki, hogy "hoppá-hoppá ott egy bevilágítás, jaj de bosszús vagyok"?

    Aki akar, csatlakozhat a mozgalmamhoz, aminek zászlajára az van tűzve : Amit nem látunk normál körülmények között, csak egyes tesztszínekkel vizslatva, az NINCS. :)

    És ismétlem, nem elhallgatást, hanem ennek a természetes képi anomáliának helyén kezelését szeretném elérni, azzal együtt, hogy természetesen mindenkit figyelmeztessünk a ghost kialakulásának veszélyeire, és elhárításának mikéntjére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák