Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    legenda

    válasz mp54 #17149 üzenetére

    Sokkal kellemesebb a szemnek, agynak a szélesebb képet nézni, közelebb áll a valósághoz is. Ráadásul a nagyítás egyértelmű és jelentős képminőségromlással jár, mert natív megjelenítés helyett skálázázottat látunk. A tévé elektronikájának kell kitalálnia, interpolálnia a meglévők közé képpontokat, sorokat. Élesség és felbontás csökkenés az eredménye.
    Csak egy példa, az 1280x720 sem annyira ütős, mert 1920x1080-ra kell skáláznia a tévének, vagy a lejátszónak.
    Tehát aki nagyít, az már nem full HD filmet néz.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DjKoxi

    senior tag

    válasz mp54 #17149 üzenetére

    Nekem így jobb, így szeretem. A tv-n van mozinagyítás, az arányok egyetlen tizedet sem torzulnak. Többet nyerek a nagyobb képpel, mint veszítek a hiányzó oldalsó tartalommal.
    Torzítva soha nem néztem semmit.
    2003 óta van 16:9-es tv-m, de sohasem néztem 4:3-as adást oldalsó csíkokkal.

    A mozivásznon már lehet nem fogok belenagyítani, hanem a popcornnal letolom a képet az alsó fekete részhez, felülről meg lemaszkolom. De csak azért mert itt már 2,35:1-nél is nagy kép van.

    Nincsenek kőbe vésett szabályok, nem vagyunk egyformák. Sokan eretnekségnek tartják a nagyítást, csakis ezért tettem szóvá.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz mp54 #17149 üzenetére

    Én sem tudnám zoom-olva nézni az 1.78:1-nél nagyobb képarányú tartalmakat, hiába szeretem, ha a kép a teljes panelt kitölti. Az a film akkor már nem ugyanaz, amit az operatőr és a rendező a vászonra alkotott, csomó képi információ elveszik kétoldalt és ahogy BBéci is írta: látványosan romlik a minőség, még egy BD-nél is, nemhogy SD-forrásnál. Elfogadom, hogy sokan így nézik, de szerintem istenkísértés. Ezért célszerű inkább spórolni még és 42"-os helyett 50"-os modellt venni, mert akkor hatványozottan kevésbé zavaró, ha nem tölti ki a kép a teljes panelt, mert még úgy is kellően nagy maradhat.

    Egyébként van pár rendező (pl. James Cameron), aki az emberek ezen irányú igényeivel nagyon is tisztában van és favorizálja az 1.78:1 vagy 1.85:1 arányú képet - lásd csomó filmjét, így forgott pl. a Terminator, az Aliens, de az Avatar is, sőt, a most megjelent 4 lemezes Titanic 3DBD lemezei közül a 3D-verzió is 1.78:1-es képaránnyal került 3D-sítésre, míg a 2D verzió megmaradt az eredeti 2.35:1 formátumban. Az ő hitvallása az, hogy az emberek szívesebben nézik az olyan filmeket otthonaikban, amelyek teljes egészében kitöltik a HD-megjelenítőjük paneljét.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák