Keresés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz levcike #5929 üzenetére

    Itt megnézheted a két TV specifikációit egymás mellett:

    Panasonic TX-P42X10 vs. Panasonic TX-P42S10

    Mint láthatod, a fő különbség abban rejlik, hogy még az X10 "csak" HD-Ready és 20.000:1 kontrasztaránnyal rendelkezik, addig az S10 már fullHD és 30.000:1 a kontrasztaránya. Amúgy mind a kettőben G12-es panel van, mind a kettő DVB-T tunerrel rendelkezik. Ezen felül az S10-ben benne van az IFC, ami 400 Hz-es Sub Field Drive technológiát alkalmaz, ez az X10-ből hiányzik. A szürkeárnyalatok száma az S10-ben 5.120, az X10-ben 4.096. Az S10-ben viszont még Vreal Pro 3 képjavító technológia leledzik (2008-as fejlesztés felturbózott változata), míg az X10-ben már az újabb Vreal 4 található.

    Az S10 ezen felül rendelkezik digitális audió kimenettel, az X10-ről ez lemaradt. Értelemszerűen az S10 fogyasztása a nagyobb, viszont az sem sok (295 W), ám meglepő, hogy átlagfogyasztásban mégis ez a fullHD-s modell fogyaszt kedvezőbben (175 W) és nem az X10, ahogy azt várnánk, aminek az átlagfogyasztását 195 W-ban adják meg. A két TV befogadó méretei milliméterre azonosak, ám ugyancsak érdekes, hogy a HD-Ready X10-es egy kilóval könnyebb, mint a fullHD S10.

    Neked kell eldöntened, hogy beéred-e a HD-Ready modellel, avagy mindenképpen fullHD-t akarsz. A 42S10 már megáll 240 eFt környékén, a 42X10 már 190 eFt körüli árért hazavihető. Szerintem mindkét készülék korrekt, abszolút megérik az árukat.

    A típusjelölésekben látható utolsó betűjel ne zavarjon, legjobb tudomásom szerint csak országkódjelölés. Nagy valószínűség szerint 3-4 éven belül semmi gond nem lesz a készülékeknél, azonban azzal számolj, hogy ez már nem CRT, úgyhogy 10-15 éves üzemidővel ne kalkulálj, hiába is garantál a gyártó már 100.000 óra fölötti élettartamot, ami akár 50 évre is kijöhet napi 8 órával számolva. Ha 5 évet megy hiba nélkül, az már szerintem elég jó, addigra meg beindul az OLED is, ami miatt már rá sem akarunk majd nézni a plazmákra akkor.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz levcike #5931 üzenetére

    Szerintem korrekt választás a 42X10. Idei modell, jó tulajdonságokkal és mindez 200 eFt alatt. Ha nem igényled a HD-Ready-t (szerintem sem létszükséglet), akkor ideális döntés. Ha ennyid van rá és mégis fullHD-t szeretnél, akkor a tavalyiak közül ott van a 42PY8, vagy a 42PZ8, amiket szintén megkaphatsz 200 eFt körül, a probléma csak az velük, hogy mivel tavalyi alapmodellekről van szó, ezért azokban csak a tavalyelőtti (2007-es) képjavító technológia van. Szóval szerintem nem éri meg a fullHD miatt ezeket venni, mert képminőségre már könnyen lehet, hogy a 42X10 lenyomja őket. Ár/érték arányban tökéletes, ha a 42X10-et veszed. Esetleg várhatsz még egy fél évet és leesik a 42S10 ára is 200 eFt alá. Azzal viszont számolhatunk, hogy egy hónap múlva ilyenkor többe fog kerülni minden készülék az áfa növekedés miatt.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz levcike #13045 üzenetére

    Nézd, alapvetően az X-széria a HD-Ready csúcsa, az U meg a fullHD legalja. Ha több SD anyag van (pl. DVD, DivX, esetleg analóg TV-adás) és csak kevés HD-tartalom, akkor jobban megéri HD-Ready-t venni, jobban néznek ki rajta az SD-anyagok, kevesebbet fogyaszt, olcsóbb, stb.

    Egyébként is szoktam volt mondani, hogy 42"-ban nem látom értelmét a fullHD-nek, ha pedig 3 méterről nézitek, akkor tökéletesen fölösleges is. Vedd az olcsóbb X20-at és a fennmaradó 40 eFt-ból újíts be egy jó médialejátszót vagy kicsit hozzátéve egy BD-lejátszót!

    Get Moded!

Aktív témák