Keresés

Aktív témák

  • benczeb

    aktív tag

    Sziasztok!

    PL/SQL-ben kellene a következő feladatot megoldanom, ha valaki ért hozzá,kérem írjon:
    A feladat relációs modellje:


    AUTO(Rendszám, Típus, Gyártási év, Alvázszám, Motorszám, Hengerűrtartalom, Tulaj)
    TULAJDONOS(Személyi igazolvány száma, Név, Lakcím)

    A mezők típusa:

    TULAJDONOS AUTO
    szigszam: char(8) renszam: char(7)
    nev: varchar2(20) tipus: varchar2(20)
    lakcim: varchar2(50) ev: int
    alvazszam: varchar2(30)
    motorszam: varchar2(30)
    henger: int
    tulaj: char(8)

    Futtassuk le a zh1_auto.sql szkriptet, amely létrehozza az adatbázist és feltölti tesztadatokkal.

    A feladat:
    Írjunk egy olyan programot, amely kiírja egy futás közben bekért évjáratnál később készített autók, ill. tulajdonosaik minden adatát. A listán jelenjen meg a tulajdonos minden adata, alatta pedig a hozzá tartozó autók minden adata. Ha valaki több autót is birtokol, saját adatait csak egyszer írjuk ki.

    Példa a megjelenítés formátumára:
    AD123456 Gipsz Jakab Dunaújváros Béke körút 23.
    AAA-111 opel 1995 op1234567 oa123456789 1759
    BBB-222 Lada 1989 ld987456321 lv632598741 1488

    AD456789 Kiss Géza Budapest Váci M. u. 5
    CCC-333 Ford 1993 fm987321456 fa693258741 1296

    „A” csoport feladata:

    Készítsünk egy olyan programot, amely kiírja annak az autótulajdonosnak minden adatát, aki a legtöbb autót birtokolja. Jelenjenek meg a tulajdonában lévő autók adatai is.

  • benczeb

    aktív tag

    Valójában a barátnőmnek kellene, én nem tanultam, pót zh-t fog írni 1,5 hét múlva.

  • benczeb

    aktív tag

    Hahó!

    Ezt a fórumot azért nyitottam, hogy valaki(k)től segtséget kérjek ebben a témában. Én szeretném elmagyarázni az asszonypajtásnak a feladatot, de sajnos én sem értek hozzá. A programot meg szerettük volna szerezni, azt mondták rá, hogy szerverkörnyezetre van szükség, tehát itthon nem nagyon tudom telepteni...
    Legalább valami támpont, hogy mit kell ehhez ''programozni''.....

    Segítséget várom, nem kritizálást.

    Köszönöm.

Aktív témák