Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WindyJoe

    aktív tag

    Hali!
    Affelől érdeklődnék, hogy ez az író tud-e bármiféle felületellenőrző tesztet végezni a lemezeken? Pl: Nero CD speed, vagy bármi más egyéb.
    Ahogy elnézegettem az itteni teszteket is vagy ASUS vagy Plex-el csináltátok, azért mert azzal jobb tesztelni, vagy azért mert a Pioneer nem tudja?
    És esetleg aki már hasonlítota össze NEC 7173/7170-es íróval (Optiarc AD-7173A), szerinte melyik a jobb?
    Tegnap teszteltem egy NEC-et, de valszínű gyárihibás lehetett, mert 16× írás után nem olvasta vissza a lemezt (TDK -R 16× CMC)...
    Üdv!

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    Köszi mindenkinek!
    És akkor azok amik megbízható tesztet csinálnak, nem írnak is jobban pl Pio 112-nél vagy Nec 7173-nál? Vagy már csak pusztán a tesztelés végett vannak megtartva? Esetleg olvasónak még mindig kitűnőek?
    Az továbbra is kérdés marad hogy a pio 112 vagy a nec 7173 a jobb szerintetek?
    A lemezzel nem az a baj hogy nem írja meg 16×-an, kipróbáltam nec 4550A-val és az megírta 16×-an, úgy hogy vissza is olvasta, bár nem lett nagy ász, tehát nem fogom így írni, csak idegesítő hogy jóval újabb és rosszul írta meg. Egyébként 6×-an is rosszul írta meg, bár azt még vissza tudta olvasni.
    Üdv!

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

  • WindyJoe

    aktív tag

    Hali!

    Nekem egy elég érdekes problémám lenne ezzel az íróval.
    A jelenség a következő:
    2 író 1 kábelen pio112 és pio110 (vagy nec 4550, vagy pio108, vagy egyedül... tökmind1)
    a másik író (nem a 112-es) rendesen ír/olvas, akár használok más ide-s cuccost, akár nem, a 112-es viszont amint elkezdek ide egységet olvasni, még ha csak egyszerű winyóolvasási teszt, vagy másik dvd íróval olvasási teszt akkor is, azt műveli, hogy lemegy az olvasási sebessége 1×-es alá, kb 0,5×-ös-re.
    Tehát ha pl írok egy lemezt ellenőrzéssel, akkor megírja a lemezt 8-10 perc alatt, ahogy kell, majd olvasásnál nem megy gyorsabban 3×-osnál, de inkább csak 2×-en, mivel idés winyóról olvas közben. Vagy ugyan ez a helyzet on the fly írásnál is. próbálgattam nero cdspeed és diskspeed-el és valóban úgy van ahogy gondoltam:
    pio112 + ide olvasási művelet nincs = csodaszép nero grafikon 5,5×-12×-ig
    pio112 + elindítom a diskspeedet = abban a pillanatban lemegy 0,5×-re az olvasás + diskspeed megy max olvasással 60-65M/s
    bármi más író + ide olvasási művelet nincs = csodaszép nero grafikon 5,5×-12×-ig
    bármi más író + elindítom a diskspeedet = csodaszép nero grafikon 5,5×-12/16×-ig + diskspeed 60-65M/s-ről lemegy kb 50M/s-re
    Már kipróbáltam mindent ami eszembe jutott: Másik kábel, 40 eres kábel, egyedül slave, egyedül master, firmware: 112L, 112, 112D, alaplapon biosfrissítés, winfos újrarakás, teljesen másik gép. Mindenhol, mindig ugyan azt csinálja. Egyedül még a legújabb 115-ös fw-t nem próbáltam ki, de már nem fűzök hozzá túl sok reményt.... ):
    Valakinek valami ötlete?
    Ha vissza teszem eredeti 112D fw-t, akkor gariba vissza lehet iylen hibajelenséggel vinni?
    Amúgy tökéletesen ír, felületellenőrzés is jó, minden jó, csak az síma egyszerű olvasás esik nehezére. Ami miatt nekem használhatatlan.
    Előre is köszi a válaszokat.

    Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

Új hozzászólás Aktív témák