Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bejmuller

    aktív tag

    Üdv :)
    Habár a archív topikokban már láttam felétve a kérdést, a válasz még nem tiszta számomra.
    Kezdő vagyok php-ben. Összeszedtem netről egy működő login script-et. Nagyjából értelmeztem hogy mi miért van benne :D Szépen működik. Ezzel nincs gond. Van a "www" mappában nekem egy "docs" mappa amit htaccess-el védek.
    Azt hogy tudnám megoldani, hogy amint bejelentkeztem az oldalra, tudjam elérni a "docs"-ban levő fájlokat? Mert értelemszerűen így bejelentkezés után is bejön az apache ablakja hogy adjam meg a felhasználónevet és a jelszót.
    Gondolom nem kell minden mysql-ben meglevő usernek külön jelszót generálni a htpasswd állományba. Elég nekem egy univerzális user és jelszó, mivel kintől ugysem látható.
    De nem tudom hogy kellene megírni. Próbálkoztam úgy hogy http://user:passwd@localhost/docs/allomany.kit úton érem el az adott fájlt, de ez így eléggé favágónak tűnik, és úgy vettem észre, hogy a böngésző megtartja magának valahol ezt a logint, mivel ha nem jelentkezek ki, akkor utána akarhányszor hozzá tudtam férni a "docs"-ban levő adatokhoz, mindaddig míg nem üritettem az előzményeket.

    Valakinek valami tippje?
    Köszi előre is.

    Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

  • bejmuller

    aktív tag

    válasz lezso6 #2891 üzenetére

    ahamm. és azt hogyan? :B

    Szerk. : Lehetséges hogy nem voltam érthető. A "docs" mappában olyan fájlok vannak amiket csak bejelentkezés után lehetne letölteni. Nem php fájlok vannak ott.
    Egyszerűen: egy olyan script kellene amivel védett könyvtárból lehet letölteni fájlokat:)

    [ Szerkesztve ]

    Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

Új hozzászólás Aktív témák