Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Drizzt #2549 üzenetére

    Hát ha eddig mindent OOP nélkül csináltál, akkor gratula. :C
    Ha nekem OOP nélkül kellett volna csinálnom mindent eddig, akkor már megőszültem volna. :B

    Egyébként szerintem nagyon számít az OOP ismerete egy profi programozónál. Hisz anélkül nagyságrendekkel több időbe telik a fejlesztés - nem viccből találták ki. Meg ott van az MVC is. Illetve szerintem PHP-hoz nem ártanak alapos (My)SQL ismeretek sem.

    De ez az én véleményem. :)

    A legegyszerűbben úgy derül ki, hogy profi programozó vagy-e nekik, hogy elmész. :K

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • cucka

    addikt

    válasz Drizzt #2549 üzenetére

    De pl.: oo szemlélettel php-ben még sose programoztam, tudom megvan rá a lehetőség, de igazából web fejlesztésnél nem vettem volna még túl sok hasznát.

    Hogyne lehetne hasznát venni. Mondok egy egyszerű példát.
    Van egy űrlap osztályod, ami annyit tud, hogy kiírja a benne található űrlap elemeket egy táblázatba bizonyos rendszer szerint. (A kiírás úgy történik, hogy odaszól mindegyik űrlap elemnek, hogy "írd ki magad"). Ugyanígy ellenőrzésnél is az űrlap elemek ellenőrzését hívja meg, és az adatbázisba való mentésnél is odaad az űrlap elemnek egy tömböt, hogy "írd bele a saját adataidat és add vissza a tömböt", majd a visszakapott tömböt simán berakja a táblába.

    Az űrlap elemek egy közös osztályból származnak, ahol fel vannak véve az általános tulajdonságok (név, érték, stb..) illetve általános viselkedési formák (pl. űrlap mentésnél alap esetben annyit csinál, hogy $tomb[$this->name]=$this->value). Az egyes űrlap elemeknél definiálva van a saját egyedi viselkedésük.

    Ez a fenti forma azért király, mert egy megfelelően felparaméterezett/példányosított űrlapnál a kiírás, az adatfeldolgozás és az adatbázisba való mentés is mindössze 1-1 függvényhívás.
    Sőt, ha úgy véled, hogy az adatbázis kezelésedre is írsz pár osztályt (tábla, mező, szűrő.), akkor egyenesen a táblából fogsz tudni automatikusan, 1 függvényhívással űrlapokat gyártani.

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Drizzt #2549 üzenetére

    A profi azt jelenti, hogy szakmai tapasztalata van, tehát nem egyszerűen megtanulta, beseggelte a manualt, hanem gyakorlati feladatokat oldott meg. Általában erre van szükség a cégeknél, problémákat kell megoldani, a módszer másodlagos. Az Objektum Orientált programozás egy módszer, vagy használod, vagy nem, de nem feltétlenül szükséges, azonban bonyolult rendszer esetén segíthet abban , hogy kezelhető maradjon a program. Igazából ez nem "web - nem web" kérdése.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák