Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Érdemes valamit tudnom a Philips tévékről, mielőtt megveszem?

    90 ezertől - 140 ezerig keresek 40" körüli készüléket.
    Nem ragaszkodom én semmilyen márkához, és Smart sem kell, csak jó legyen a képe.
    De ahogy nézem, az okostalan tévékbe elég gagyi panelt is tesznek, szóval sajnos okos lesz, hiába dolgozik alatta egy 24 órás Windows...
    :U

    Ami számomra a kihívás, hogy csak a jobb hátoldalán tudok bele kábelt dugni, mert bal oldalt beton van a tévé mögött, és azt nem tudom megbontani, de nagyon közel szeretném tenni a falhoz, tehát marad a jobb oldal, ahol nekem gipszkarton a fal anyaga.
    Namármost én reggel óta a hirdetéseket bújom, lassan zsong már a fejem, de ebben az árkategóriában szinte minden tévén (Lg, Sony, Sharp, Toshiba, Hyundai, stb) a bal oldalon és vízszintesen a fal felé nézően vannak a csatlakozók. Kivétel a Samsung, annak jobb oldalon. Van belőle okostalan is, már 95 ezerért, csak az meg nem IPS paneles, míg ugyanennyi pénzért egy LG bezzeg igen. Szóval feljebb kellett mennem az árban.
    :O

    Láttam egy ilyent 120 ezerért: Samsung UE40H6203
    Nahát erről azt sem tudom, hogy mit gondoljak, a honlapján semmi érdemi információ, és még hátulsó kép sincs...

    Aztán találtam ezt 136 ezerért, ami már igen húzós ár nekem, de még belefér:
    [Philips 42PFL4208H]
    És ennek, ha lehet hinni a képeknek, a fontos csatlakozói lefelé állnak! Így nem lenne gond a betonfal.
    :))

    No de szabad-e Philipset venni?
    :U

    Üdv és köszi minden választ!

  • mckay

    aktív tag

    válasz Luck Dragon #8143 üzenetére

    Sziasztok!

    Ez az Ambilight dolog végülis tetszik... :-)

    De ahogy guglizom az új tippeket ( 40PFH5509 és 42PFH6309 ), hát én egyiken sem jobb oldalon látom a csatikat. Valószínűleg én fogalmaztam rosszul: nekem olyan tévé kéne, amivel ha szemben ülök, azaz nézem, akkor a tévét jobbra kell megkerülni, hogy a kábeleket csatlakoztatni tudjam. Tehát nem hátulról nézve gondolom a jobb oldalt, hanem a tévét szemből, rendeltetésszerűen használva feltételezem a jobb oldalt.

    A tippeket külön köszönöm! Ugyan egyik sem karcsúbb, mint a 4208, dehát nem is ez a szempont! A mélység tök minegy, hogy 4 vagy 7 centi. Látszik rajta, hogy nem egy arasznyi, mint néhány éve az elérhető tévék idején, és ez nekem untig elég.
    Mondom, a 4208-ban az tetszett meg, hogy a csatik a padló felé néznek. Ha ez igaz, akkor ebben az árketegóriában ez unikum.

    Mondjuk az elérhető Ambilight kicsit felborítja a mérleget. Lehet, hogy inkább azt kéne választanom, mintsem a padló felé néző csatlakozókat...
    :Y

    Mondjuk ma este már egyre többet gondolom a szoba csekély átrendezésére, hogy ne kelljen ez alapján döntenem. Így simán játszhatna a többi is. Viszont ha már ebbe a topikba keveredtem, talán maradnék is. Főleg az Ambilight miatt.

    Szerintetek is jó dolog?
    És mi az a legolcsóbb tévé, amiben ez már benne van?

    Üdv és még1x köszi mindenkinek.

  • mckay

    aktív tag

    válasz TIT #8150 üzenetére

    Köszi, értem, 6xxx-től van az Ambi.

    Voltam egy MediaM üzletben, megtapogattam, amit itt ajánlotok.
    Tényleg kulturált, tetszetős ez a 6309, hurrá, és pont volt ott egy promoter is a Philips megbízásából, szóval jól megnéztük, hurrá, és köszi a tippet.
    És nagyon megszerettük az Ambilight-ot.
    :C

    És jajj, képzeljétek, 2 centi híján nem fér be a csatlkozója, pont beleszalad a csempés/betonos részbe.
    Bakker.
    Teljesen lelki beteg lett az asszony, és én is sajnálom.
    :W

    Ambi nélkül ezek után meg már nem veszünk Philipset, annyira a márkába még nem szerettünk bele, de persze baj sincs vele, csak hát őrülten pont bal oldalra rendeznek minden csatit. Nem tudom megoldani sajnos, hiába agyaltam rajta egy órát.
    :(

    Középre rendezett kell (Sony), vagy jobbra rendezett (Samsung). Ez van, azért nagyon köszi a támogatást. Talán legközelebb.
    :)

  • mckay

    aktív tag

    válasz TIT #8157 üzenetére

    :-)

    Mondom, tetszett a tévé, de a falra szerelést nem tudom vele megoldani. Viszont arra jó volt a kaland, hogy a 95 ezres, ips-es LG-t hátrébb soroltuk. Szóval mégis smart lesz a tévé, nem a smart miatt, hanem a járulékosan hozzá adott jobb panel miatt.

    Jelen pillanatban egy 120 ezres Sony 40W605B modellre gondolok, aminek nincs hangulatfénye, de legalább olcsóbb mint a Philips 6309. De legeles legfőképpen azért, mert fel tudom rakni. Pont minden ideális helyre esik.

    Abban reménykedek, hogy a Sony azért nem jelent kompromisszumot a képminőségben. Már ami a rendelkezésemre álló 140 ezer forintot illeti.

  • mckay

    aktív tag

    válasz #94529552 #8162 üzenetére

    Hát ja, elég sunkóság a 40x20 rögzítés.
    :-)
    De minden más frankó, fizikailag.
    Ugyanakkor én is fékek, hogy nem minden mkv-t játszik le. De nem is ez a fő cél, hanem az, hogy az oldalról besütő napfény ellenére látni lehessen, s ugyanakkor este is jó legyen rajta a mozi.

  • mckay

    aktív tag

    válasz TIT #8164 üzenetére

    igazad van, nem tudom, hogy a Sony tudja-e
    de magam sem tudom, hogy mit kéne igazán nézni

    viszont az a tény, hogy nálam a betonfalba lógna a philips csatlakozója, erősen behatárol: azt hiszem tényleg szívesen vennék egy 6xxx philipset, de nem fér oda
    ami meg oda férne, a 4xxxx philips, mert lefelé áll a csatlakozója és nem a betonfalam felé vízszintesen, no arra meg azt mondtátok itt ebben a topicban, hogy nem klafa
    :-)

    viszont teljesen igazad van, a Sony sem megváltás

  • mckay

    aktív tag

    válasz szemcso1 #8196 üzenetére

    Húha, micsoda eszmecsere bontakozott itt ki az elmúlt három napban, amíg nem voltam!
    :DDD

    Szóval nem csak három panelgyártó van, és ha csak annyi is lenne, az is mindegy lenne, mert nem jelentené azt, hogy háromféle dolog közül lehet választani, ugyanis az alaplap sokat számít. Háát, ez tényleg fontos tudnivaló, nem vitatom, de nem mondhatom hogy könnyebb választani! A következtetés fontosabb lenne!...

    A)
    Feljebb arról írtam, hogy az itt ajánlott Philips 6309 nagyon szimpi 137 ezer forintért, mert van benne Ambilight is, de sajnos nem tudom felrakni a falamra úgy, ahogy eredetileg akartam, azaz minél laposabban a falhoz simúlva. Kövérebb konzollal vagy szekrénykével persze lehetne, de az nem cél.

    B)
    Aztán jött az ötlet, hogy a Sony 40W605B csatlakozói pont kiadják magukat a falam furcsaságaihoz, könnyű lenne felszerelni. Csak hát ez alig kerül valamivel kevesebbe, mint az előző Philips, és értelemszerűen nincs benne Ambilight. A minősége meg ki tudja, hogy eléri-e a Philips 6309-et.

    Gondoltam alszom/bulizom rá kettőt, és eldől. Erre most annyi infót írtatok, hogy hogy csak nehezebb lett a választás.
    :o

    Például hogy a Sony igazából egy Samsung panelt ad, míg ez a Philips egy LG-t. Márpedig ha így van, akkor nem gazdaságosabb az ilyesmiket olyan gyártótól megvenni, aki az adott panelt is gyártotta??
    :F

    És egyáltalán, tudnátok valami rosszat mondani erről a Sony modellről?
    A 6309-ről már mondtatok nem kevés jót, de végülis arról is jöhetne még bármi, hiszen azzal versenyez.

    Jah, Szemcso1, köszi a tippedet ami a 42PFH5609, akár ez is lehetne, de égre-földre nem találok róla olyan fotót, amin hátulról lenne. Nem is értem, miért fotózzá mindig szemből a tévét, amikor az úgyis csak egy photoshoppolt ábra kerettel...
    ;)

  • mckay

    aktív tag

    válasz Dealer95 #8208 üzenetére

    Köszi szépen, kezd tisztulni a kép, hogy mi a jobb, és mi nem.

    Csak van itt egy kis bökkenő:

    128 ezer - 2 év garival 40" Sony W605, Samsung panel (VA), natív 50Hz (mósönblabla 200Hz)
    138 ezer - 5 év garival 42" Philips 6309, LG panel (IPS), natív 50Hz (persze mósönblabla 200Hz) + Ambilight
    188 ezer - 5 év garival 42" Philips 7109, TVP panel, natív 100 Hz (képjavítással biztos sok) + Ambilight

    (fejből pötyögtem, bocs ha valamire rosszul emléxem a fentebb tanultakból)

    Hát ebből a háromból persze hogy az utóbbi a jobb.
    De hát kinek van rá pénze?
    Nekem sajnos nincs.

    A kérdés az nálam úgy tevődik fel, hogy az első kettőből melyiknek a jobb az ár-érték aránya?
    Vagy hogy egy napfényes szobában egy Samsung panellal járok jobban, vagy egy LG panellel?

    Ugyenezt a kérdést -10 ezer forinttal lejjebb is fel lehet tenni, csak nem ebben a topicban:
    40" Samsung panellel Samsung TV vs 42" LG panellel LG TV ??

    De ezt az új kérdést nem teszem fel, ugyanis azt határoztam el, hogy +10 ezret megérhet talán, hogy ne olyan legyen a felirata mint a szomszédé, és hátha a tradícionálisabb nevek jobb chipet is adnak, szóval:
    - ha VA panel, szerelje a Sony
    - ha IPS panel, szerelje a Philips

    De melyik?
    Sajnos a 190 ezres nagyságrend nem játszik nekem.
    Annyira nem, hogy még azt sem bánná a család, ha 128 ezer lenne, ha nem indokolt a 138 ezer...
    Persze 10 ezren már nem múlik.
    De 50 ezren már igen.

    [ Szerkesztve ]

  • mckay

    aktív tag

    válasz TIT #8212 üzenetére

    Igen, ahogy leírtam, én is láttam, hogy valszeg jobban megéri a +3 év gari és hangulatfény azt a plusz pénzt.
    Bár sokat ront a vásáron, hogy ezért cserébe le kell nyelni az IPS békát.

    Nekem meg ráadásul ott van egy egyéni szocproblem, miszerint rossz helyre esnek a Philips/Lg tévék csatlakozói és kisebb lakásátalakítást követelnek meg nálam. De ez már egyéni probléma.

  • mckay

    aktív tag

    válasz mckay #8215 üzenetére

    Azt hiszem sikerült döntenem: VA panel lesz hazulra.

    Ez azt jelenti, hogy mivel csak max 140 ezrem van, hogy a Philips sajnos nem jön szóba, mert ennyi pénzért "csak" LG-s IPS panelt ad. No meg persze Ambilight-ot és +3 év garit is, ami egy másik nappaliba tök best buy lenne.
    :C

    De nekem, mivel a délutáni nap oldalról a tévére süt, és mivel ráadásul a tévé bal hátulján nekem betonfal van (jobb hátulja csak gipszkarton), le kell mondjak a 6309-es Philipsről. Árban lejjebb meg nem mennék nagyon (ti is ezt mondtátok), feljebb meg nem tudok. De talán legközelebb!
    ;)

    És hogy végülis milyen VA panel lesz, például Samsung-e vagy Sony? Azt még nem tudom, de az talán off is lenne. De a tanácsotokat megfogadom, és ott is olyan modernet (akár smartosat, 3d-set) fogok választani, ami csak a pénzemből kitelik.
    :DDD

    Köszönöm szépen az útbaigazításokat és az együttgondolkodást!
    :R
    BUÉK!

  • mckay

    aktív tag

    válasz Dealer95 #8218 üzenetére

    Tényleg, miért is?
    :)
    Mondom, nekem nincs anyagi lehetőségem a natív 50Hz panel fölé menni minőségben. Itt lent, az én osztályomban meg IPS-s LG panelt ad a Philips.
    Szerintem biztos jó tévét vettél a Philips 7109-cel, de az egy ötvenezerrel feljebbi liga...

  • mckay

    aktív tag

    válasz csalafinta65 #8220 üzenetére

    Nem 1-2 évre szól, ezért merészkedem feljebb, mint az eredetileg célzott 100 ezer...
    :-)
    A csatik tényleg nem szabad, hogy döntőek legyenek, de igenis számít az ergonómia. Viszont a döntő az esetemben az IPS mellőzése és a jó 2D képjavítás. Ezért nem tudom bevállalni az én árkategóriámban a Philipset.

  • mckay

    aktív tag

    válasz pepe0419 #8291 üzenetére

    Szerintem ne vidd vissza.

    Egyrészt az eladó nem állított valótlant, hiszen a tévéd valójában 200Hz, már ami a szoftveres képjavítás utáni teljesítményt (panel+elektronika) illeti. És jó az. És ez alapján szokták eladni, és gondolom a vásárláskor sem hangzott el olyan mondat, hogy "Uram, ebben a panel natív 50/60Hz-en fut."

    Másrészt azért ne vidd vissza, mert LG LB650 -et akarnál hozni helyette. Márpedig arra rohadtul nem adnak +3 év garit. És rohadtul nincs hangulatvilágítása. Igaz, van egy gyorsabb és szebb operációs rendszere, de hát az nem ér annyit.

    Harmadrészt azért ne vidd vissza, mert valószínűleg van egy jó tévéd.
    :-)

    [ Szerkesztve ]

  • mckay

    aktív tag

    válasz Luck Dragon #8284 üzenetére

    Sőt, hogy milyen panel van melyik 2014-es Philips tévében, azt megbeszéltük már néhány napja is.
    És ki tudja, hogy ezen a fórumon még hányszor, mielőtt én egy héttel ezelőtt csatlakoztam volna.
    :N

  • mckay

    aktív tag

    válasz muhaha01 #8350 üzenetére

    Szeretnék kérni javaslatokat megoldásnak:
    - hdmi elosztó kábellel kéne, vagy
    - mini-vga megy a tévébe, hdmi a monitorba, vagy
    - esetleg vmi usb-wifi sticket dugni a tévébe és úgy kötni össze a géppel.

    Elosztó? Az drága, és utána mire tudnád használni? Arról nem is beszélve, hogy akkor nem tudsz Windows-ból variálni, hogy melyikre mit teszel.

    Wifivel miracastolni jó megoldás lehet, de még elég kiforratlan. Bár a Microsoft rajta van az ügyön, még itt a Prohardveren is volt egyszer hír hogy még hardvert is gyártat majd e célra.

    Legéletszerűbbnek az tűnik, ha a mini-vga-val mész a monitorba (és lehet, hogy azzal kész is vagy, mert oda talán hang sem kell), míg a hangot is hordozni tudó HDMI-vel a tévébe mész.

    Szvsz.

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lehet itt tapasztalatot kérdezni, vagy tanácsot kérni Androidos Philips ügyében?
    :-)

    Arról van szó, hogy egy ismerősöm, akinek egy pici panziója van, gondolta, hogy vesz egy ilyent:
    [40PFH5500/88]
    Lenyűgöző, és otthonra minden bizonnyal szuper kényelmes dolgok vannak benne, de a kívánt célra, attól fél, nem lesz mégsem megfelelő.
    Ugyanis mi van, ha elnyomkodják?..

    Én még nem voltam nála, de ha majd megyek, tudok olyant virítani ezen a készüléken, hogy teszem azt gyerekzár-szerűség, hogy mindent leblokkol (csatornakeresés, átrendezés, program letöltése, satöbbi), és csak akkor engedi, ha beadnak valami PIN kódot?

    Ha élből nem tud ilyent, akkor az a tény, hogy ezek úgymond Androidot futtatnak, abból ki lehet hozni valami ilyesmit? Van ezekben valami Philips Play Áruház? Le lehet tölteni onnan ilyesmi appokat?

    Bocs, hogy ha hülyeséget kérdezek...

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Új vagyok itt, a TV-választós topikból jövök. 50" méretben keresek mindenféle célre. Cél a gyors kapcsolgatás és a jó színek.
    ;]

    Érdeklődés:
    - van Philips tévé VA panellel?
    - hol kezdődnek az ambilight modellek, amiknek szép is a színe?

    Köszi!!!

Új hozzászólás Aktív témák