Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szepi23

    tag

    válasz rsf #5949 üzenetére

    Valóban, láttam ezeket én is. Nyilván a képtartalmat fel kell ismerni, de nekem nem ez volt a cél, a Philips tvmen is az ambilight dinamikája alacsonyra van állítva. A legfontosabb volt, hogy kapcsoljon ki-be a TV-vel együtt. A svéd lakberendezési áruházban vettem egy négy csíkból álló led sort, 2-2-tőt kétoldalra hátulra felragasztottam. A színe változtatható, de áramtalanítás után megjegyzi a beállításokat, úgyhogy a színváltó kontrollert nem kell állítgatni. Nekem a fehér jött be. Hosszas keresgélés után (még a nevét sem tudtam először) találtam egy master-slave 220v elosztót, aminek az egyik aljzatába dugom a TV-t. Ha ez az aljzat teljesítményfelvétele meghaladja a 10w-ot, bekapcsolja a többi aljzatot is, ha leesik 10w alá, lekapcsolja (egyébként az áramfelvételi határ állítható). Erre van kötve a led, és hozadékként rákötöttem több fogyasztót, ami csak a tv-vel együtt megy (BD, X-box, antennaerősítő), így a standby fogyasztás is csökkent a rendszerben. Dolgozom egy áramkörön, ahol a TV áramfelvétele alapján a fényerőt változtatja a ledeken, azt mértem ki, hogy a tv áramfelvétele jól korrelál a képtartalom "világosságával".
    Egyelőre itt tartok. Ez egy teljesen új perspektívát adott a Samu tvmnek. :)

Új hozzászólás Aktív témák