Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mezcal #25901 üzenetére

    Nem figyelmesen olvastál!

    A "rossznak" mondott betekintési szöget a fenti képen láthatod, és az "XF9005"-ről van szó.

    Ha nem fél-egy méterről nézed a tévét (ahol az RTings kamerája kerül elhelyezésre mindegyik ilyen tesztnél), hanem távolabbról, akkor még ennyi színtorzulás sincsen, mint amit ott láthatsz.

    Tehát a "Z8H", ami nem "rossz", hanem "átlagos" minősítést kapott a betekintési szögre, még jobb ennél.

    Ak pedigi a tévé mellől, számítógépezés, társasjátékozás, telefonálás, baráti beszélgetés, olvasás, vacsora, stb. közben "tekintget" rá a tévé képernyőjére, avagy "háttértévézik", annak hadd ne legyen mérvadó a véleménye azzal kapcsolatban, hogy mit jelent a "gáz" képminőség!

    Az elmúlt ~10 évben csak egyetlen olyan tévét teszteltem, amelyre még én is azt mondtam, hogy a középpontból kitérve már nem ad minőségi képet; ez a "SONY ZD9" volt.

    Ez az egész betekintési szög "mizéria" csak arra volt jó, hogy a gyártók felültek ezeknek a hangoknak, és a kiváló kontraszttal rendelkező tévéiket egytől-egyik elcseszték ezekkel az új, mindenféle "ultra-mega-hiperwide viewing angle" rétegekkel.

    Kár érte! :(

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák