Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz bitpork #35012 üzenetére

    írtam hogy nem borítékolható, de benne vannak a pakliban a lent felsoroltak + még ki tudja hány dolog. szóval ha valakit földhözvág ha ennyit ki kell fizetni egy egy hibánál, akkor jobb ha olyat választ aminél ezek nincsenek. gondolom Te se kicentizve vetted az allroad-ot, tisztában vagy vele hogy jóval drágább a féke mint bármelyik kisebb hosszmotorosnak, drágább a gumija mert nem standard méret, a futóműve is drágább + bármikor kikönyökölhet a légrugóban valami ami szintén zsebbenyúlós, ha törés esetén kasztni elemre lesz szükséged akkor messze nincsen olyan választék a bontókban, mint normál A6-ból, stb stb

    én most elsősorban egy '03-04-es 1.9PD A4 Avant-ot vadászok multitronic váltóval. tisztában vagyok a váltó potenciális veszélyeivel - viszont azt is beleszámolom, hogyha egy hasonló, 150-200e között futott kéziváltós vasat veszek, akkor cirka borítékolhatóan nekem kell kifizetnem a jellemzően 250-350e km között elfogyó kuplungot plussz lendkerék rendberakását, ami 150-200e. ha olyan multitronic-ot veszek ami a szervíz múltja alapján már túlesett a viszonylag hamar széthulló 6 lamellás kuplungszerkezet 7 lamellásra cseréjén, akkor már számottevően javulnak az esélyeim, hogy a következő 1-200e km-en csak a 60e km-es olajcseréit kell kifizetnem. ha mégsem akkor megszívtam, de a szervízszámlából magamban levonhatom azt a 150-200e-et...

    viszont ennek a PD-nek előnye, hogy a motorvezérlő külön könyveli a futott km-t, amit egy VCDS kábellel könnyedén le tudok kérdezni - viszont állítólag egyáltalán nem tudják átírni az órapörgetők úgy mint a műszerfali számokat - így nagyobb eséllyel tudok vadászni egy tényleg 200e-en belül futott példányt. tisztában vagyok vele hogy erős elvárás egy ilyen autónál ez a futásteljesítmény ennyi idősen, de szerintem azért nem lehetetlen...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák