Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz fi:zi'k #53025 üzenetére

    Azt hittem, hogy "kalibrálatlan" véleményeket vársz. :))

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Mercutio_

    félisten

    válasz fi:zi'k #53025 üzenetére

    Mit nem értel?
    necro mint friss apuka és még jelenleg is Pesten elő szerinted mennyire releváns infókat tud mondani a mostani agglomerációs viszonyokról?

    Amúgy szvsz agyhalál kisgyerekes anyukaként az agglomeráció, alig vannak olyan közösségi helyek, ahol kicsit kizökkensz a monotoniából, de a bogyó und baboca koncertért is be kell zarándokolni Pestre.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz fi:zi'k #53025 üzenetére

    Csak az "alvó város" kifejezésen akadt meg a szemem... Az az én olvasatomban nem jelent jót. Van 1-2 környékbeli település, amit így jellemeznék, oda semmi pénzért nem költöznék. Az agglomeráció már más tészta, azt én nem nevezném alvó városnak.

    Mi Dunaújvárosból jöttünk ki Rácalmásra lakni. A tapasztalataink lehet, hogy nem relevánsak, hisz Bp-hez képest Dunaújváros is egy csendes kis település. Rácalmásról tudni kell, hogy azért a régióban (de mondhatni hogy országos szinten is) eléggé ott van a toppon (részben a Hankooknak köszönhetően), tipptopp kis falu/város. De nem ez volt a fő mozgatórugó, hanem az, hogy én tősgyökeres vagyok, máshova nem mentem volna családi házba, csak ide a szülőfalumba.
    Asszony "ős" Dunaújvárosi, igazi városi lány. Az első gyerekkel Dunaújvárosban töltötte az otthonlevős éveket, élvezte, hogy volt program, volt ismerős. Most a másodikkal már itt kismamáskodik. Tény, hogy elfoglaltság nincs annyi, de az ovi révén és általam van azért ismerős, és teljesen bejön neki ez a nyugis falusi életforma. Szerintem a gyerek is nyugodtabb. Én kicsit tartottam tőle, hogy mi lesz vele (mármint az asszonnyal) falun, de tök jól feltalálja magát, nekünk-neki bejött a váltás. Ja, és az is fontos, hogy Dunaújváros 10 perc autó vagy 25 perc busz (ami jár rendesen, nem napi 3 járat), ha a gyerekek nagyobbak lesznek, be tudnak menni moziba, bandázni. Illetve nekünk is ennyi ideig tart bemenni a Tescoba, Intersparba stb.

    Fiatalok vagytok még, ha kételyek vannak, annak szvsz ne vágjatok bele, várjatok még. Lassú Víznek igaza van, valamilyen szopórollerre felszállsz mindenképp. Társasházzal is van szopó, családival is. Én már untam a városi létet, nekem kellett ez a kis telek, kis virágoskerttel, pázsittal, gyereknek mászókával. Pont akkora, hogy nem érzem tehernek (általában) a rendben tartását, örömet okoz ha fasza a virágos, szépen nőnek a tuják meg a babérmeggyek, virágzik a virág amit elültettem, örömet okoz kiülni a teraszra egy sörrel, én hallgatni a szomszéd flexek, fűnyírók, kutyák, kakasok zaját :) Nagyobb örömet, mint a lakásban a szomszéd cigányok óbégatását meg a racsingos kis suttyók jaszkarizását...

    [ Szerkesztve ]

    Holnap majd jól beletépünk...

  • randras_83

    addikt

    válasz fi:zi'k #53025 üzenetére

    Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, mi a III-ból költöztünk ki Budakalászra, én tolom a melót a XIII-ban, anya otthon az egy éves törpével, egyelőre nem panszkodott, hogy kezdene becsavarodni, bár néha látom rajta, hogy az agyrágó-gügyögyő manó megfertőzte, de ez normális.
    Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy van neki is egy kis rohangálós gépjárműteste, szóval nincs annyira bezárva. Viszont az tény, hogy valaki mindig flexel, bár Békáson is mindig valaki csinált valamit, az alsó szomszédról ne is beszéljek, az gyönyör volt.

    Szóval részemről +1 a kertesnek

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/randras83/

Új hozzászólás Aktív témák