Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    Muszáj vagyok itt is megmutatni az új családtagot :B

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Srácok, csak én érzem azt, hogy a vírushelyzet közepén, az ingyenes parkolás gyakorlatilag zöldlámpa volt azoknak is, akik évente kétszer ülnek autóba, hogy autót vezessenek, pedig sem rutinjuk, sem eszük nincs hozzá? Erre jött rá a szokásos advent körüli őrület, amikor ezekre ráemel még azon anyukák csoportja, akik jogsi megszerzés óta csak akkor vezettek, amikor "apa ivott", vagy a szépkorú kommandó akik csak a telekre mennek a hatos úton, szombat hajnalban, de amúgy busszal járnak, mert az ingyen van.

    Persze mellette meg sokaknál elgurul a pöttyös, és lerúgják a Focust a legnagyobb dugó közepén is, olyan manőverekkel, amikből elég visszahozni a vasat, mert már idegesek, és unják a tötyörgést, ami az egész kavalkád virtuális oroszkrém tortáján az előre cukrozott növényi tejszínhab.

    Naponta szaladok bele bolondokba, akiket elég kimozogni az úton, és próbálom nem összetörni magam, illetve kárt okozni közben másnak. Félelmetes.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Studi #79552 üzenetére

    Én is csak a feleségem fuvarozom - plusz mint most elmentem a dietetikushoz a Hegyvidék Központhoz, és ennyi elég volt hozzá hogy a farok tele legyen.

    És az egy órás út lehetne 45 perc még forgalomban is ha nem lenne ennyi balfasz.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79555 üzenetére

    Hát értem én, csak nehéz anyát a robogó mögé kötni... Túl hangosan sikít... :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #79572 üzenetére

    Nincs. 4kW-ig vezethető B-s jogsival ha jól emlékszem.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Stauffenberg #79679 üzenetére

    Én azt az egy dolgot nem tudom, hogy az alapvetően 50-70-80-100 évre tervezett panelházak meddig fognak valóban létezni. Előre jelzem, nem vagyok építész, de a gépész karon volt némi rálátásom mechnikára, anyagismeretre, etc. A lényeg: a '70-es évek elején épült panelházakban én már nem biztos hogy vennék lakást, mert lehet hőszigetelni, meg nyílászárót cserélni, de a szerkezetet sehol nem újítják. És 50 éves korára bizony szerkezetileg is hozzá kell ezekhez nyúlni. Továbbá az elektromos hálózat, valamint a fűtés korszerűsítése minden ilyen elöregedő panelben probléma. Ez lesz az veszte szép lassan ezeknek a panel lakásoknak (és ez lesz egy leendő kormányzat iszonyatos terhe, hogy mit fog tenni ennyi panellakással országszerte, illetve az ott lakó közösséggel, akik belefektettek nem kis pénzeket az életterük megvásárlásába, de ezt nem föld darab, helyrajzi számmal, amire építesz amit akarsz, majd ledózerolod, hanem egy lakás, ötven másikkal egy nagy beton téglatest közepén.

    Egy panelház lakóközössége alapvetően elöregedő, mert a felépülésük után költöztek be ide fiatalok, családosok a szocializmus derekán / vége felé, és ők már bizony mára már a nyugdíjas korosztályt képviselik, nincs se kedvük, de sokszor az anyagi helyzetük sem engedi meg hogy életük vége felé milliókkal szálljanak be egy társasház felújításába (legkevésbé sem befektetetésként tekintenek rá, és mondják azt hogy a gyerekének, unokájának jó lesz).

    Bár valószínű hogy amíg én élek, a panelek nem fognak eltűnni a városképből (sajnos), de az is biztos hogy 40-50 év múlva el fognak jönni azok a pillanatok, amikor már gazdaságossági szempontból nem érné meg őket felújítani.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79688 üzenetére

    Igen, ezt is szívjuk mi is.
    Talán már megénekeltem a siralmam itt, ha nincs ingatlanod amit örökölsz akkor ma nagyon nehéz egyről a kettőre jutni.

    Sajnos az ingatlanpiac árszintjének vissza rendeződése mellett a 2008-as válság után, beütött egy pár dolog egyszerre. 1. CSOK, amit a piac egy az egyben beárazott, 2. Budapesten az AirBnB hatás. 3. Alacsony alapkamat, ingatlanba menekülés

    Az AirBnB esetén mindenki a hosszú távú bérlés ellehetetlenítéséről beszél, de a nagyobbik problémát szerintem az évekig alacsonyan tartott alapkamat okozta, ami sok kis- és nagybefektetőt terelt az ingatlanpiacra a pénzpiacokról.

    Az adózás kapcsán még annyit, hogy pont az AirBnB esetén mutatták ki, hogy az a rövid távra kiadott lakások után járó bevétel 70%-a az AirBnB-ző tulajok 10%-nál csapódik le...

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79712 üzenetére

    "Másrészről nagyon örültem volna, ha a mi időnkben az átlagbérhez viszonyítva annyiért lehetett volna lakást bérelni, mint manapság. Nálunk egy új társasházi kislakás bérleti díja és rezsiköltsége még elvitt egy átlagfizetést - ma már messze nem."

    Egy-két pontban értem amit mondasz (bár vitatkoznék vele, mert a mai generációknak is ahogy az előtte lévőknek vágya az önálló élet), de ennél kifejezetten tévedsz - mert ma is elvisz. Sőt.
    A nettó átlagkerest 2020 szeptemberében 260 900 Ft volt, míg az átlag albérlet ár esett vissza 160 000 Ft-ra (és ebben még nincs rezsi, ott még alsóhangon dobj rá 40k-t). És ez is csak azért, mert az AirBnb piac bezuhant, így a turisztikailag érdekes, főleg belvárosi, eddig rövidtávra kiadásra berendezkedett ingatlan tulajok dömpingszerűen szórták tele az albérletpiacot, és lenyomták az árakat.
    De meglepő módon a külvárosokban, kertes övezetekben vagy az agglomerációban az albérletek ára nem hogy nem változott, de még növekedett is (főleg a kertes házaké, mert mindenki menekült a zsúfolt belvárosból).

    rbalint88: unod már a wall of text szövegeket? :D Pedig amúgy érdekes amiről vitatkoznak, és alapvetően egyik vélemény sincs elborulva.

    Tailor: A Saturnt én is megvettem, de meglepő módon nem adott annyi élményt, mint pl. a Fat Boy Harley vagy a Londoni busz (amiket vagy kaptam, vagy vettem). Miután a rakéta forma hengeres, ezért rengeteg az ismétlődő folyamat az építésben, és hiába 2000 elem, gyorsan összerakod.

    A Defenderért viszont fáj a fogam, az nekem is kéne... Csak nem vágok rá ki ennyi pénzt... na majd használtan hátha szembe jön.

    Most pedig következzék egy kéretlen Gin ajánló, én a legszívesebben az alábbi palackokból bújok elő - és még dörgölni sem kell hozzá...
    Zseniális skót cucc, a kolléganőmtől kaptam (aki amúgy skót), kétszer elvitte már az év Gine díját a UK-ben, az Isle of Harris Gin. Eszméletlen jó kis Gin, barna tengeri hínárt adnak hozzá a főzethez szárítva (sugar kelp), és a manufaktúra azért jött létre, hogy az elvándorló fiataloknak tudjon munkalehetőséget adni az amúgy kopár, de gyönyörű szigeten.

    Továbbá beszereztem egy üveget a Monkey 47 Sloe-ból, az "eredeti" régi barátom, ezt az alfaját még nem ittam, ma fogom nyakon vágni.

    A nem túl drága, de amúgy nem is szar - sőt kifejezetten jó minőségű, a magyar főzésű Balaton Gin. Miután körbejártam Fonyód környékén az összes Tesco, Spar, Aldi és társai helyet, hogy hátha találok egy üveg Gint a nyaralásunkra (hadd iszogassam miközben a Balatonparti apartman teraszáról csodálom a tanuhegyeket és a naplementét), az Aldi volt az egyetlen hely ahol vállalható Gint találtam, de azt nem szeretem (Bombay Sapphire). Végső elkeseredésemben Szigligeten találtam véletlenül egy delikátot, ahol nem csak ezt lehetett kapni, de Fever Tree tonikot is. Én úgy megörültem ennek, hogy be is vásároltam, és boldogan szopogattam a G&T-t esténként.

    Egy portugál utamon, Lisszabonban sikerült nyakoncsípni a Sharis gint, és egyből beleszerettem. Fever Tree Mediterran tonickal, és Zöld alma szeletekkel mennyei.

    Ezt pluszba még ideteszem, bár sajnos itthon nem nagyon beszerezhető... Rocha Negra, azaz Fekete szikla Gin. Az azori szigeteken jártunk nászúton, és ott futottam bele. Szerintem az egyik legtisztább és legkarakteresebb gin amit valaha ittam, hoztam is haza belőle, sajnos csak egy üveggel... :(

    Aki ezek közül bármelyiket Kinley vagy Schweppes tonikkal meri felönteni, azt remélem a utóléri egy borókabokor és megerőszakolja.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #79756 üzenetére

    Akkor én is én is!

    Ajánlott baromság: Norsemen. Viking paródia, amiben a női Viking harcos az egyenjogúság jegyében nemierőszakol, és van olyan rabszolga aki nem vágyik a felszabadulásra, mert milyen jó kis testedzésben van része minden nap.

    Ajánlott sorozat (amit valamiért csak most találtunk meg): Peaky Blinders. Guy Ritchie filmjeit idéző sorozat a '20-as évek forrongó angliájából.

    Könyv: Peter F. Hamilton - Pandóra csillagai, és Júdás elszabadul. Veszett jó kis Sci fi regény saga.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #79783 üzenetére

    "Mondjuk azért megnézném, mit szólnál, ha ugyanolyan médiaarányok sújtanák a magyar ellenzéket, mint az elmúlt években a republikánusokat." - úgy en bloc rosszabbak sújtják, az anyagi lehetőségeket, és elérést tekintve. Egy dolog maradt meg egy pár médiumnál, az a hitelesség - ami a kormánnyal szimpatizáló (vagy egyenesen felszopó) médiában már rég kiveszett vagy soha nem is volt).

    A republikánus párti médiabirodalom meg nem kicsi, és nem csak a Fox tartozik oda, vagy a Wall Streat Journal vagy a New York Post, hanem a teljes Sinclair Group minden helyi kábeltévéje is, ami kb. a második legnagyobb broadcast group az amerikai piacon (cca. 180 TV adóval). Szóval nem kell ez az itthon is gennyesre ismételgetett, 10 éve tényszerűen hazug bullshit, hogy jaj mekkora ellenzékéi médiafölény van.

    A probléma nem az Trumppal hogy republikánus jelölt, hanem az hogy egy demagóg populista, aki többszöri újraszámlálás után is a saját hülye narratíváját tolja, és tüzelte az elvakult híveket addig amíg idáig eszkalálódott. Az Ő lelkén szárad négy ember felesleges halála? Igen. Azonnali impeachment jár neki, majd per? Igen.

    A demokratákat nem kellene pofáncsapni a BLM tüntetésekkor, hogy nem álltak ki a békés megoldások mellett, és szólították fel a tüntetőket, hogy hagyjanak fel pl. Seattle blokád alá vonásával? De.

    Lapozzunk a politikáról szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz TayRol #79962 üzenetére

    Későn értem ehhez a témához, de a 12 Pro Max akkuja simán bír egy napot. Viszont egy ordas undorító féltégla mellette.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #80003 üzenetére

    Megnézem reggelente, majd be is zárom azzal a mozdulattal. Kicsit unom már a kattintásvadász cikkcunamit. Ha ilyet szeretnék, egyszerűen megnézem a FB falamat, van rajta bőven elég egybites "ismerős" aki hasonlóan magasröptű szarokat oszt meg.

    Amit én mostanában olvasok:
    Válasz Online (és a podcastja), Magyar Hang, HVG, G7.

    Amit csak hallgatok / nézek:

    Partizán (hiánypótló közszolgálatiság, viszont szegény Gulyás Mártontól a hideg ráz a túltolt újbalosságával, meg genderen való pörgésén).

    Kötöttfogás, Flaszter - a Magyar Hang YouTube csatornáján.

    Öt - Az ATV-n megy, de Puzsér rendszeresen feltölti YT-ra.

    G7 podcast.

    Válasz Online Podcast

    Info Rádió - Aréna Podcast néha napján

    Direkt 36 Podcast

    HVG Podcast

    Sajnos a többi portál szép lassan száműzetésbe került.

    Btw. a Válasz Onlineon volt egy tök jó podcast most épp a XII. kerületi turul szoborról. Meghívták az Ács Danit (444) hogy beszélgessenek az amúgy jónak mondott (még nem láttam) dokumentum filmjéről, és felróják neki a filmet ért kritikákat.

    Bakker, két teljesen külön világ a 444 és a Válasz, mégis emberként tudtak értelmesen beszélgetni egy órában a srácok. Jól esett.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #80035 üzenetére

    Még az N1TV-n (YouTube szintén) a Gulyás Balázs által vezetett Szabad Sajtó Klub is jó.

    Econ:

    "Nekem rendszeresen meg kellett néznem az aktuálisan vezértémákat adó celebeket, hogy egyáltalán kicsodák, az átlagember pedig sokszor még azt is tudja, hogy ezek mikor menstruálnak." - nagyon egyetérzek ezzel. Csak pillázok sokszor hogy ki kicsoda, és nekem erről miért is kell tudnom hogy Ő létezik?

    Bödőcs mondta anno hogy "kéretlen agysejt foglalók".

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Jahno #80052 üzenetére

    Ha vennék én csak szakadás vizsgálósat vennék. Persze csak akkor ha ki is használja valaki.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #80179 üzenetére

    Szerintem ebben semmilyen összemosás nincs, ugyanarról beszéltek, csak más megvilágításban - és sajnos lehet látni hogy szivárogtak vissza a DK-s és MSZP-s csivovnyikok az önkormányzatokba egy pillanat alatt, még a szék nem hűlt ki a Fideszes pártkatonák alatt.

    És ennek része a kisember is. Mert nem hördül fel elég hangosan, mert elvakult fanatikusok szavaznak, és egy percig sem gondolkodnak. A kulcs mondta Econ hozzászólásában az hogy "Tulajdonképpen csak az zavarja, hogy nem ő lop, hanem mások teszik meg helyette. És ez bizony elszomorító." Ez a jelenség valóban létezik, és addig nem is fogja kiverni a "korrupció" a kisembernél a biztosítékot amíg maga is korrumpálható.

    Feleségem egy kis dunántúli faluból származik, és amikor anyóst látogatjuk békeidőben a sógorommal kimegyünk a kocsmába szocializálódni. Olyan kulcsmondatok hangzanak el borgőzös esték fátyla mögött, mint: "naívitás azt képzelni, hogy a következő hatalomra kerülő nem fog lopni". Ezzel relativizálják az intézményesült lopást, ami számomra felháborító.

    40 év szocializmusa nem gazdasági káraival, a terrorjával tette tönkre ezt a régiót, hanem felnevelt két-három generációt akiket fejben is totálisan tönkretett, és kiírtotta az épphogy lélegző polgári mentalitást amit már amúgy is megtépázott az első és második világháború - ezt éljük ma.

    A legnagyobb baj hogy a szocializmus neveltjei továbbörökítik tudásukat. Ma már huszonévesen is államtitkár helyettes lehetsz, oda kerülhetsz a kondér mellé, csak legyen elég hosszú a nyelved, ne zavarjon ha gumi a gerinced, és legyen elég vastag a bőr a pofádon, hisz a pénztárcád úgy is az lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Két percet nem vagyok itt és megint rendetlekedtek. Szörnyű banda.

    Kivettem szabadságot, hogy majd kipihenem magam. Ezt egy hónapja lefixáltuk mind a ketten a feleségemmel.

    Erre jött az újabb lezárás, nem megyünk semerre.

    Ennek örömére elkoltottem 250k-t az IKEAban, mert átalakítom a dolgozó szobám. Most pakolom ki a lomot. Hjaj.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz tvamos #80301 üzenetére

    Halkan megjegyzem, hogy ezt speciel pont Fletótól tanulta el a csúti rém. 2006-ban amikor a Fidesz végignyerte az önkormányzatokat - thank you Fleto - és az Önkormányzatokból kezdték el finanszírozni a következő négy évet hogy előkészítsék a 2010-es győzelmet - az MSZP-ban azzal oldották meg ezt a problémát, hogy elkezdték kivéreztetni az önkormányzatokat, amik meg nekiálltak ész nélkül hiteleket felvenni, meg kötvényeket kibocsájtani (valamiből lopni is kellett, ugye?). Ezt lehett szanálni 2011-ben azzal hogy az állam átvállalta az önkormányzati adósságokat. Tapsoljuk meg mind a kettőt, majd kötelet a nyakukba és mehetnek a Dunába együtt.

    Nem véletlenül került bele a mostani IPA meg miegyéb adó elvonás mellé az, hogy nem vehetnek fel hitelt, csak ha a kormány jóváhagyja.

    Undorító amit produkálnak? Az. Mi tehetünk róla hogy megengedtük nekik 2006-ban meg most is? Yep. Taps jár a magyar választónak is.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #80312 üzenetére

    Hah, szerintem ezt már a mi cuccunkkal nyomják le. :)
    Amúgy én meg túrázni megyek.Fogyni kő tovább, 2 kg-ra vagyok a 40 ledobott kilótól egy év alatt. Volt honnan nah.

    .mf: szerintem nem vitatkozunk semmiben, kb. így jellemezném én is a társadalmat.

    tvamos: 2018 Április elején Las Vegasban voltam az NAB kiállításon. 6-n érkeztem éjjel, 9-n indult volna az NAB Show, az én dolgom az lett volna a boothon demózott eszközök felsetupolása, majd workflow és eszköz demo 4 napig reggel 9-től este 6-ig, naponta 75-80 demot lenyomva.

    Külön megkértem az event csapatot akiknek ilyenkor kölcsönadnak, hogy engedjenek el, mert Április 7-én volt ugye a szavazás arról hogy ki lophat még négy évig (itthon 8-n, de az amerikai kontinenseken egy nappal hamarabb tartották). Miután itthon előre szavazatot nem lehetett leadni, levélben nem lehetett szavazni (innen is üdvözlöm a k. anyját a cinikus parasztoknak akik a szavazást itthoni lakcímmel így szivatják), így mehettem valamelyik követtségre az USA-ban.

    A legközelebbi követtség - Los Angeles vagy San Fransisco, Friscoba szívesebben mentem volna, de macera volt az odajutás.

    Full jetlaggel, huszonikszóra út után hajnali négykor kelve, Las Vegasba este 6-kor értem kb. helyi idő szerint, megvacsoráztam, megittam egy G&T, bedőltem az ágyba - majd másnap reggel 5-kor talpon voltam, hogy elérjem a Los Angelesbe tartó gépet, el Ubereztem a követségre, leadtam a szavazatomat, majd vissza a reptérre és irány Las Vegas. Fél 2-re értem vissza.

    Azóta, ha valaki azt meri mondani, hogy az 1-2km-en belül lévő iskolába / művházba nem képes elballagni és behúzni az X-et, azt az embert nagyon magas lóról tudom elküldeni az anyjába :D

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz tvamos #80314 üzenetére

    Várjál, ez félre ment - nem neked szántam ezt a szösszenetet, hanem úgy általában azoknak akik valóban lusták elmenni. Ismerve a külföldön szavazás menetét (ahogy említettem is), senkit nem állítanék pengellére. Viszont az itthon lévőket meg igen, mert itthon a "nem tudok kire" mellett, rengeteg a "leszarom, nem érdekel" típusú baltaarcú is van.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #80318 üzenetére

    Nézd csak meg a közelmúlt parizeres kampányát. Hiába mondod azt értelmiségiként, hogy "ennyire már nem kéne lemenni", a társadalmi sikere fényesen igazolja, hogy ez kell a népnek. Szerkezetváltást hozó gazdasági, vagy jövőbemutató oktatási program? Ugyan, dehogy.

    Sajnos ennek minden szava igaz. Régebben sem volt elvárás, hogy mondjuk leendő kormányprogramokról vitatkozzon az ember. Irányokról, elvekről, megvalósításról. Ma meg már pláne nem az, tőmondatokban kommunikálnak a választóval, szép lassan szavakra redukáljuk a kommunikációt - plusz ez a garnitúra meg totál hülyének és dilettánsnak is néz mindenkit, meg fű alatt dönt mindenről, beleszólás, transzparencia, egyeztetés nincs - a neved kuss (de látjuk hogy sokaknál ez is működik, szeretik ha valaki megmondja merre van előre - szóval lehet hogy le kellene szállnunk az elefántcsont tornyokból).

    10 éve is azt mondtam, hogy arra fogok szavazni aki hajlandó bevállalni hogy belenyúl az évtizedek óta vállalhatatlan oktatás / nyugdíjrendszer / egészségügy szentháromságba - és úgy átalakítja amivel fenntarthatóvá és akár legalább EU átlag felettivé válik a teljesítménye, és nem csak elodázza egy következő kormánynak a szarvihart. Továbbá belenyúl a nagy pénznyelőkbe, mint BKV, MÁV, Volán és társaiba, a nagy állami vállalatokat össze hangolja - mert elemi érdeke az országnak, nekem a hátralévő életemben - illetve ha lesznek akkor a gyermekeimnek, a családomnak, barátaimnak.

    Erre egyszerűen soha nem volt politikai akarat, mert egy-egy földrengés szerű változás fájni fog emberek százezreinek, plusz ügyesen obstruktálták ezeket a változásokat örökké politikai tőkét kovácsolva népharagból (Fidesz & népszavazásos játék) - most meg hogy lehetett volna rá politikai tőke, mennybe mehetett volna Viktor mint államférfi, elcserélte a mennybemenetelt maga és a családja meg a haveri kör vagyonosodására (amit még tényleg lehetne azzal magyarázni hogy lehetnénk esetleg régióban gazdaságilag erős és vezető ország, számottevő tőkésréteggel aki tudna határon túlra terjeszkedni, pluszban megvédve a saját piacainkat a lerabolástól is, ha nem egy kontraszelektált amúgy abszolút dilettáns és hozzá nam értő kör jutott volna vagyonokhoz. Sajnos a piacon számottevő eredményhez és sikerekhez kevés az hogy valakinek a seggében vagy).

    Nyakig részese voltam amúgy annak hogy a topicot ebbe az irányba tereltük, szóval elnézést a többiektől. Most már tényleg csengjen le a politika - inkább jöjjék a szar zene, csajok meg a társai.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz tvamos #80323 üzenetére

    Persze, csak sokan vannak úgy vele, hogy egész nap ez ömlik a pofájukba, és ide nem ezért jönnek. Na mindegy, én nem leszek semmi jónak elrontója. :)

    Jahno: imádom :D Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mr.Csizmás #80348 üzenetére

    Erre próbálj rá. Mellé valami Fever tree tonik. Működik uborkával, lime-al - akkor inkább sima Indian tonic vagy a Light tonic. Ha esetleg valami gyümölcsösebb felütéssel menne nálad, mehet bele narancs, eper, áfonya - és ahhoz a Mediaterrant javaslom.

    Operát még nem kóstoltam, de ugye mindenki isteníti.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mr.Csizmás #80372 üzenetére

    Hendricks mindig jó alternatíva - uborka, mehet vele, sima Indian tonickkal. Messze köröket ver a Bombayre.
    Monkey 47 - ez inkább a Mediaterrannal teljesedik ki, boróka bogyóval, fekete borssal meg eperrel mondjuk. Vagy épp zöldalma szeletekkel.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mr.Csizmás #80375 üzenetére

    Nincs savazàs, nem kell bele facsarni vagy ilyenek. Csak bele tenni az extra illat és minimális íz hatás miatt. Érdemes kiprobalni.

    Nagy kedvencem még egy jó Moscow mule koktél. Sok jég, Vodka, fél lime leve, és gyömbér sör (ginger ale) - vagy ha az nincs sima gyömbér üdítő.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #80384 üzenetére

    Ha már. HBO-n van fenn az It's a Sin.

    A '80-as évek meleg közösségei a UK-ben, HIV és AIDS fertőzés hulláma hogy hatott rájuk. Elég gyomorszorító mini-sorozat, semmiképp ne a hangulat hullámvölgy alján nézzétek, mert lehúz. De amúgy nagyon jó.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Balinov #80390 üzenetére

    Jaj... Fokkin' Peaky Blinders?!
    Imádtam minden percét. Kicsit Boardwalk Empire, csak éppen Angliából - és a zsidó főmaffiozót játszó Tom Hardytól letettem az összes hajam :D - akkorát játszik.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #80410 üzenetére

    Nálam abszolút favorit a Fever Tree, illetve újabban rápróbáltam J. Gasco cuccokra és azok sem rosszak. Sőt.
    Fentimans nem lett a kedncem, a szokásos Kinley, Schweppes és társai meg lefolyó töltelék részemről.

    Igen, sznob vagyok.

    Amúgy a Thomas Henry és Original még amire rá akarok próbálni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz j.bravo #80412 üzenetére

    Hát nem nagyon. Miután én havonta 2-3 pohár G&T vagy Moscow mulet iszom meg, innentől inkább megveszem a Fever Tree-t, betározok belőle 10-15 palackkal, és az elvan hónapokig (Gyömbér sört is tőlük vagy a J.G.-t veszem. így nem nehéz azt mondani hogy pont leszarom mennyibe kerül, mert nem fogyasztok óriási mennyiségeket.
    Ritka hogy ennél többet innék. azt is akkor ha utazom és együtt vagyok a brit kollégákkal, akkor minden este legalább 5-6 G&T vagy sör vagy valami hasonló.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #80422 üzenetére

    Auchanokban tartanak, általában a Light vagy az Indian classic van és a Ginger Beer. Volt rá példa kétszer talán hogy volt Mediterran, de nem viszik túlzásba azért.

    Amúgy a legtöbb prémium italboltban most már simán kapható - vagy olyan helyeken is mint a Culinaris.

    Vettem egy üveg Opera Gint. Vagy ma, vagy holnap rápróbálok, hagyományos lime szelettel, classic tonikkal.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Tegnap délután óta nem volt új hsz. srácok. Most vagy mindenki atom másnapos a tegnapi "locsolkodástól", vagy csak dolgozik.

    Ismerve az ittenieket, senki sem dolgozik. Én is csak látástól mikulásig. Jah Mikulás... le kellene már vetni a karácsonyi arcképem.

    Siker. A kis kékség visszatért.... :D

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #80446 üzenetére

    Őszinte leszek (és most mehetek a tömeggyilkos kategóriába), de rég leszarom ezt a kijárási tilalmasdit.

    Persze nem kopogtatok be a rendőrörsön este 9-kor hogy "kukucs", de miután este 7 körül szoktam felállni a géptől mert annyira sok a meló, így mire odaérek hogy lenyomjam az esti túra/sétámat - olyan 6-7km -, már nem fér bele hogy 8-ig hazaérjek.

    Ha a rendőr meg akar büntetni azért, mert a tök üres patakparton a sötétben, tökegyedül túrázgatok, miközben amúgy mérem az időmet, meg tempósan közlekedem, akkor lelke rajta. Már nem érdekel. Belefáradtam az egészbe.

    Sajnos mi már tavaly februárban elkezdtük ezt a karanténosdit, mert sokat utaztam - és gondoltam hogy felelős emberként nem veszélyeztetek senkit.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Jahno #80451 üzenetére

    Meg mind a hármótoknak válasz.

    Sajnos fűnyíró elv szerint szabályozunk. Amit valahol megértek, mert a magyar ilyen, építenek elé egy kőfalat egy kapuval, biztos hogy a fal felett ugrik át. Szeretjük a kiskapukat keresni, erre vagyunk szocializálva évtizedek óta.

    Másik oldalról meg nem fogom megérteni, mert 0 erőfeszítés volt beletéve abba hogy ezt a szabályozást kitalálják. Igazán illene disztingválni aközött, hogy "ne legyen házibuli, meg csoportos ivászat a Margitszigeten" vs. szeretek túrázni, mozogni, etc. és mondjuk az egyéni sportolásom este 8-tól tilos. És sorolhatnám még a hasonló dilettáns példákat.

    Amikor a UK-t kell emlegetni, nem csak a Brexit okán kell őket piedesztára emelni (mármint a kormányzat által, megmutatva mennyire jó az EU-n kívűl), hanem azért is ahogy a járványt kezelik. Átlátható pontos számok, "council"-okra lebontva, akár régiós korlátozások vagy enyhítések. A lakosságot felnőttként kezelik, és kommunikálnak. A "protect the NHS" nem csak egy zászlóra tűzött propaganda mondat, hanem pontosan mindenki ezt is gondolja ott. Mindezek mellett nem álltak le az egyéb orvosi szolgáltatások, nincsenek műtétek, diagnosztikai feladatok elhalasztva (mert ezt majd csak akkor fogjuk megérteni, ha látni fogjuk a valós halálozási statisztikákat, hogy hány plusz halott volt a COVID mellett, akit a leterhelt egészségügy itthon nem tudott megmenteni, vagy felismerni a problémáját).

    Bármennyire is rühellem Borist (ahogy mindegyik populistát), az látszik hogy az államaparátus és az egészségügyi irányítás teszi a dolgát, és ebben a miniszterelnök sem akadályozza őket a hülyeségével. Beleteszik a melót, átláthatóan zajlik a védekezés, tudod hogy a környékeden mennyi a fertőzött, ismered a kb. várható időpontját annak hogy mikor leszel oltva, sokat tesztelnek, és működik a kontakkutatás egy 60 milliós országban.

    Ezt egy 10 milliós országban nem tudtuk megoldani. Nincs megyénként - járásonként lebontott fertőzöttségi térkép, nincs járványügy mert szétverték (ÁNTSZ), rettegnek attól hogy a kórházi képek és videók kerüljenek napvilágra, amivel meg lehetne mutatni a sok baromnak, hogy ez nem játék - mert azt egyből politikai célokra használná az ellenzék. Pedig egy dologra jó lenne ez: nem kell rettegve a sarokba bújni, de ha a szabályokat hellyel-közzel betartanák az emberek, akkor nem lennénk ekkora szarban.

    Sok mindent nem értek miért így történt, és most itt be is fejezem, mert már megy fel a pumpa. :)

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #80469 üzenetére

    Te csak ne akarjál lenyomni engem, és amúgy itthon vagyok... ;]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz madgie #80475 üzenetére

    Hétvégén annyian vissza mondták az Astra Zeneca oltást Újpesten hogy az SZTK kiirta a Facebook oldalára hogy szabad rablás.

    Időben lecsaptam rá, szóval ma oltottak. A durva viszont az hogy Júliusban kapom a második adagot, ami ilyen wtf?

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #80488 üzenetére

    Hát jól van, mást úgy sem tudok tenni, kivárom. Viszont egész éjszaka lázas voltam, meg majd szét robbant reggelre a fejem. :D - Édesanyám is Astraval volt oltva, nála is egy nap volt a láz meg fejfájás. Aztán másnapra már jobban lett.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #80493 üzenetére

    Na én sem azért kerültem sorra mert valójában sorra kerültem - hanem a sok vérrög pánikos visszamondta az AZ-t, és a leeső darabokra gyorsan kapcsolva bejelentkeztem (egy másik újpesti fórumtárs szólt).

    Ha nem lettem volna paraszt, hanem vártam volna a soromra, akkor biztosan még vagy egy hónap alsóhangon.

    Novics: Majd Algopyrinnel túlélem, holnapra már kutya bajom remélhetőleg. De jah, te olcsóbban megúsztad.

    Lassú Víz: Szokott a fejem fájni erősebb hidegfrontoknál, de nem ennyire.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Mercutio_ #80509 üzenetére

    Ah, bakker oké - bocsánat. Sajnos épp kerticsapot raktuk rendbe anyámnál, és kb. annyira álltam meg amíg gyorsan regisztráltam magamat. Másnap reggelre már öcsémet és a barátomnak sem sikerült.

    Tavaly tavasszal még apám élt, és végre hosszú évek után megcsináltatták a kertet. Volt egy kerticsap, amihez nem kellett hozzányúlni, de annyira kellett volna figyelni, hogy a gömbcsap ami ugye a föld alatt van 80 cm-re, az elzárója ne menjen tele homokkal (egy PVC cső volt erre hivatott, abban van egy toldó rúd, a toldó rúd végét kapod el a T-kulccsal). Rittig addig basztatta a kertészcsapat, hogy valószínű teleszórta földdel / homokkal a csövet, és ennek következményeként nem lehetett teljesen elzárni a csapot, de ezt már csak akkor vettük észre, amikor jöttek az első fagyok.

    Köszönhetően ennek, a kerti csapot nem tudtuk elzárni, és szétfagyott, orrán-száján vizet köpött, és a fagyott föld miatt kiásni sem lehetett, így elzártam a vizet valamikor decemberben hátul. A hétvégén estünk neki öcsémmel, kicseréltük a komplett gömbcsapot, a csöveket - miegyebet. Jó szórakozás volt másfél napig, mert egyikünk sem víz-gáz szerelő. Szóval összeszedtük az alkatrészeket, háromnegyedes könyököket, csöveket, csapot - mire rájössz a megfelelő "kóc és a faggyú" mennyiségre, hogy le is szigeteld a csatlakozásokat, kb. 8x kentük újra az egészet. Jó móka volt.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Se nem szar zene, se nem oltás, se nem csaj.
    Amiről a fák suttognak, ha esetleg még valaki nem látta. Szerintem nagyon jól sikerült, le a kalappal a készítők előtt. Nem kevés meló lett belepakolva.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz gorgo #80606 üzenetére

    Csak a Firefox.

    Mármint van Chrome is, de régóta lejöttem róla. Az FF legalább blokkolja a kéretlen trackereket (lásd Facebook).

    Illetve merem ajánlani az Edge-t is, kifejezetten pozitív tapasztalatom van vele, hogy mennyire nem memóriazabáló szörnyeteg, mint a másik kettő.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Freddy76 #80620 üzenetére

    " a gép belseje olyan volt, mint egy toi-toi WC egy sörfesztivál zárónapján." - jah, hát kérem.

    Illik rendszeresen tisztítani, esetleg évente elvinni kipucoltatni. A darálós főző (hívjuk automatának) nem azért rohad le a legtöbb esetben, mert szar gyártmány, hanem mert kb. közös lónak túrós a háta alapon senki nem takarítja ki (irodában, otthon). Aztán meglepődnek rajta, hogy némá, a kávéolajos, zaccos, retkes valami ujjnyi vastagon felgyűlt benne, mert sose volt kitakarítva (pedig nem egy nagy ördőngősség), aztán bedolgozza a szmötyi magát mindenhova.

    Amúgy meg bekaphassa mindenki, én ilyennel nyomom, és mocskos jó :D

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz j.bravo #80624 üzenetére

    Hardcoreban vettem egy sráctól, de alapvetően ott nem az első ajánlás. Alapvetően kiváló kávét főz, de van vele pepecs. Van hátránya egy "rendes" főző + daráló kombóhoz képest (az őrlője lehetne jobb, de rendes késes nem mákdaráló van benne, meg a portafilter nem szabványméret), de nekem olyan kellett, amivel anya is tud főzni kávét, mert ha hazaálítok neki egy Gaggia Classic + külön őrlő + ilyen cucc, meg olyan cuccal, biztos hogy tarkónvág :D

    Szóval maradt ez, emiatt is morog meg puffog, mert elég mocskos ez a főző az automata után (kávézacc mindenhol), de én meg imádom hogy tudok mindenféle földi jóval pepecselni. Azóta megtaláltam egy tökjó magyar kávémanufaktúrát, tőle (Pál Józsi) rendelem a szemes kávét.

    Igényes a munkájára, és nagyon jó blendeket pörköl, kifejezetten finom arabikákkal, és Ő még kicsit az olaszos pörkölést kedveli, nincs rápörögve a mostanában divatos világosabb Bécsi vagy Hamburgi pörkölésre, én meg inkább ezt szeretem. Finomra őrölt, sötét pörkölés... Nyamm... Most is szereztem egy pár újdonságot, már alig várom hogy kipróbáljam őket.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz rbalint88 #80626 üzenetére

    Nagyon sokat kellett rákölteni olyan dolgokra, amik már
    A., egyszerűen elöregedett, és még a gyári alkatrész volt az autóban (lásd lengéscsillapítók)
    B., Trehány első tulajdonos miatt sajnos gondot okozott, mert Ő nem tette meg, csak villogni akart a hülye p.-ja egy BMW-ben (lásd pl. vezérlés meg még X másik probléma)

    De ezt leszámítva soha nem hagyott ott sehol, pedig már 13 éves. Nagyon szeretem vezetni, mert húz, megy mint egy vaddisznó, de nagy méretéhez képest kezes - pedig nem egy nagyon erős valami (177 paci).

    Most nagyon egyben van, nagyon rendben van, kapott komplett olaj cserét a diffiben, váltóbban, osztóművekben - és azóta meglepő módon a kisebb nagyobb rángatások, rángások kisimultak (meglepő nem?). Ezek sem voltak elvégezve az autón soha. De, cserélve lett a szívósor, EGR hűtő, Turbo, komplett vezérlés, komplett lengéscsillapítás, motortartó bakok, vízpumpa, vákuumcsövek EGR-hez, generátor, etc. Gondolom sejted hogy ez nem volt két fillér.

    A bódé nagyon rendben van, nem rohad sehol, az alja patika, nem ömlik belőle a füst, finoman jár, és pöccre indul mindig.

    Meg fog lepni mindenkit: ha az autónak gondos gazdája van, azt meghálálja. Micsoda sokkoló fejlemény, ugye?

    A legjobb ami kijött ebből az egész BMW-zésből, hogy találtam egy nagyon jó szerelő csapatot, akik nem dolgoznak olcsón, de tudják mit csinálnak. És gondolkodik, és agyal, és megnézi, és ért hozzá. Nem mindenáron cseréltet veled valamit, és virtuálisan hibát hárit el - hogy talán ez a baj, cseréljük ki és nézzük meg mi lesz (lásd Polltom, Wallis és társai), hanem használják a fejüket.

    Kávé: Jah hát ez egy speciális buzulás, mint ahogy az asztrofotózás. A kávézás is techikai sport, ha nem rakja bele az ember a pénzt, akkor sok jóra nem lehet számítani ha Espressozni akarsz.
    Erre ad választ a Nespresso, szóval akinek azok az ízek, és az egyszerűsége a Nespressonak megfelel, akkor abszolút vállalható amit azokból a főzőkből kapsz. Amint el akarsz feljebb rugaszkodni kicsit, akkor jönnek ezek a karos főzők.

    Persze egy french presst simán kihozol olcsóbban, meg egyszerűbben, de azt meg nem szeretem inni.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz spanyoll #80640 üzenetére

    Filteres nekem = french press = americano = black coffee = "vizezet lóhúgyot" nem iszok ha nem muszáj. :)

    Nem fikázom, hanem nem az én világom. Amúgy meg atok666 mondja a tutit - ha valami normálisat akarsz abból is, az sem két fillér.

    Ha Espresso, és mondjuk egy "egyszerűbb" stove top típusú főző, akkor pl. ez simán istenkirály, de ez is több mint 400 GBP (és kellene még hozzá egy rendes őrlő).

    rbalint88: jaja, ez ilyen. De most bajban vagyok, hogy ha ezt valamikor cserélem (nem most lesz), akkor maradjak-e a BMW-nél, mert amúgy nagyon szeretem - és vezettem egy pár új dolgot bérautó gyanánt (Mercedes új C-Class, Volvo V40, V60, Audi A1, BMW 5, VW Passat), amiből talán a legjobb BMW-n kívül az Azori szigeteken vezetett Audi A1 volt, egy pici, ideges rohamsün, 150LE és 1 tonna mellé, rohadtul élveztem a hegyekben, szerpentinen ^^.

    Viszont lehet hogy el kellene engednem, és inkább egy kicsit alacsonyabb fenntartású játékost választani (VW Passat / Mondeo / Mazda 6).

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz .mf #80676 üzenetére

    Mostanában egy pár fotósra rájött ez (nem is csodálom). Thomas Heaton is most alakított át egy Mitsut pont erre a célra. Érdemes végignézni a komplett átalakítást (5-6 videó).

    Szerintem amúgy a futásteljesítmény ne ijesszen meg, franc tudja mi volt az. 300-400k pályán, járkálva telephely és meló között? Esetleg szállítottak vele eszközt / anyagot? Hát az nem épp a legnagyobb probléma, ha(!) karban volt tartva. A Sharanok, Alhambrák rohadnak az első ív alatt, hátsó ív alatt, küszöb is problémás (külső, középső és akár a belső is), továbbá az első emelési pontok - futóműbekötők körül szoktak elrohadni 7-8 éves korukra. Tök jó videósorozat van egy pont ilyen autóról a TC-n, amit ingyen kaptak, hogy felújítsák egy rászoruló családnak - és gyarkolatilag egy rozsdaboglya.

    Nem tudom hogy érdemes-e személyautóba feccölnöd, mert igazából pont azt nem fogja kiszolgálni, amire neked szükséged van - mert egy esőnapot, vagy legalább is egy részét a napnak egy helyben ülve mondjuk a vezető ülésben eléggé kényelmetlen. Egy személyautóban - még kiszedett hátsó ülésekkel is, nincs annyi hely, hogy fel tudj állni, vagy legalább helyetváltoztass, de kényelmesen dolgozni sem lehet - mondjuk utómunkázni.

    Nem beszélve arról, hogy oké - lefeküdni le tudsz, de mi fogja megoldani a fűtést ha beköszön az ősz meg a tél?

    Mobile-t nézegetted amúgy? Vagy csak a Hahut?

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz .mf #80681 üzenetére

    Bár nem kapok ezért egy fillért sem, de anno én is agyaltam rajta, hogy megbízom a becsületesneppert, hogy hozzon be egy autót. Elég tiszta szabályok szerint játszik, elmondja hogy neked mennyibe fog az kerülni, hogy Ő utazik ki helyetted, meg az hogy az Ő 20 éves tapasztalatával lát egy-egy autót. Ez sem garancia arra hogy tökéletes lesz az autó, a motorba nem lát bele, ahogy azt sem tudja megmondani hogy X alkatrész mikor fog egy használt autóban bedögleni.

    Csak azért gondolok egy ilyen megoldásra, mert ahogy te sem, én sem vagyok autó guru (az átalgos felhasználónál egy picit vagyok okosabb, mert értem hogy működik - de javítani csak a minimális dolgokat tudnám a sajátomon is annyira komplexek már ezek a mai autók).

    És Ő főleg a német piacon mozog. Ott kicsit nagyobb a választék, mint itthon. A totalcaron végig követhető a munkássága, és vannak saját YT videói is arról hogy hogy néznek át egy-egy behozott autót (Roadmovie Becsületesnepper) szavakra keress rá (mondjuk ha a furgonra is 1-1,5 millát szánsz, akkor ez nem biztos hogy megéri).

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz .mf #80689 üzenetére

    Szerintem a "fel tudok állni benne" dolgot el kell felejteni, mert túl nagy lesz a doboz - és akkor meg azzal szívsz majd örökké hogy hova tudsz parkolni, milyen méretkorlátok vannak, plusz ha lesz benne esetleg valamikor a belső felépítmény bele fogsz-e férni a 3,5 tonnába vagy nem.

    Göbi csinált egy átalakítást egy Citronere (AdVANture néven fut Speedzone YT csatornáján, 15 epizód), de gyakorlatilag abból egy lakóautó lett, nem arra van kitalálva értelem szerűen amire te használnád - tehát elméletileg ez simán lehetséges. Persze, ha valami hasonló átalakítást csinálsz mint Thomas Heaton, akkor ez nem lesz para - csak mondom, hogy nagyobb bódé, meg AWD, nagyobb tömeg, vékonyabb mozgástér.

    A Ford 2355 AWD változata 2355 kg, ehhez adjunk hozzá még 200 kg-t veled meg a fotóscuccokkal, kajával, vízzel, hűtőtáskával meg mindennel együtt - már ott tartunk hogy 900 kg maradt hátra - ami baromi soknak tűnik, de ha tényleg át akarod alakítani, és "bebútorozni", ágykeretet csinálni, nagy akkut, invertert, gáz melegítőt, napelemet mellé tenni, rendes vizes blokkot, gázpalackot főzéshez, kis gázállványt, wc-t, zuhanyzót hogy tudj zuhanyozni, pisi-kaki, pluszban még esetleg a párod is menne veled egy ilyen túrára, ott már lehet hogy számolgatni kell erősen hogy mi fér bele és mi nem.

    Csak azért játszom az ördög ügyvédjét, mert ilyeneket is végig kell gondolni - és nem tudom mi az igényed, meg talán azt is, hogy szerpentinen felmenni a Tátrába vagy az Alpokba sógoréknál nem biztos hogy egy hosszú bódé segít (6,25 m!!).

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #80727 üzenetére

    "Nagyon sok embernek kifejezetten jó az ingyenes parkolás, a belső városrészeken meg kb. ugyanannyira problémás, mint a járvány előtt volt." - ez tételesen nem igaz, nem lehet parkolni, járvány előtt meg azért még ímmel ámmal lehetett, mert pénzbe került.

    Nagyon sok embernek jó, akik eddig letették az autót városon kívűl, mert drááááááágaaa a parkolás, vagy éppen be sem ültek az autóba, most bezúdul a tömeg reggel és mindenki aki Budapesten lakik, vagy amúgy közlekedne szív vele. Ja amúgy Ők is. Értem én hogy járvány idején átmeneti intézkedés, de ne tegyünk már úgy mintha semmi sem változott volna. Ez egyszerűen nem igaz.

    Káposztásmegyer - Árpád híd reggel 7:20-kor indulva 35 perc, ma a szakadó eső miatt lett 45.

    Nem is érdekelne, ha a feleségemet nem kellene melóba hordanom, és igazából pont annyira állnék meg kultúráltan, hogy Ő kiugrik, bezárja az ajtót, én meg továbbhajtok. De erre nincs opció ugye, mert reggel 7:45-re az összes agglomerációból járó környékbeli elfoglalta a parkolóhelyet (nem, ott nincsenek lakóházak, meg ottlakók - Váci úti iroda sáv).

    Alapvetően rohadtul egyetértek a dugódíj gondolatával, meg azzal hogy takarítsuk ki ezt a mocskos sok autót Budapestről, mert már élhetetlenné vált (és már nem csak a belvárosi a probléma). Elég durva azt látni, hogy az agglomerációba kiköltözik a paraszt, mert ott olcsóbb a ház, meg van zöld, meg kert - élvezi a nyugalmat, utána meg nap mint telepöfékeli a levegőt azzal hogy autóval ingázik - és többek között én is szívom itt a külvárosban a szarát.

    Ami jelenleg zajlik a belső kerületekben, az elmebeteg (de akár a külsőkben is, mert nevetséges hogy nem lehet este parkolni már a külső kerületekben sem, annyi az autó) - megjegyzem, én rendszeresen fizetek érte Parkl-el, a franc fog keringeni.

    Csendesen bevallva, a belvárosi kerületi lakosoknak is megszűntetném az ingyenes parkolást úgy ahogy eddig volt hogy családonként két autóért sok helyen 2000-3000 Ft kifizetése után jár az ingyenes parkolás (rád nézek épp XIII. kerület) - egy maradhat, a második már feláras.

    Az is röhej, hogy ha van egy kis kávézód, és kiraksz egy asztalt két székkel, akkor százezres közterület használati díjat fizetsz évente, de ha lerakod a két négyzetméternyi fém szarod, és van hozzá egy önkormányzat által kiállított biléta, akkor neked az JÁR.

    Szintúgy kutya keményen megbüntetném azokat, akik érvényes forgalmi nélkül közterületen tárolják a bontószökevényeket (meg lehet nézni hány lepukkant fostalicska áll a panelházak aljában, amik évek óta nem mozdultak el az adott helyről).

    Ezek nem személyesen az én problémáim (vagy csak részben), mert külvárosi részen lakom, garázst bérlek havonta, egy autónk van, és azt is elég keveset használjuk városon belül. De látom hogy közösségként ez így nem fog tovább működni, mert belefullad a város, és neki kell állni keményen szabályozni.

    Az meg vérlázító, hogy az önkormányzatoknak saját hatáskörben szép lassan már csak hímezni meg kézimunkázni szabad.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    Andy Weir a kiváló Martian, a kevésbé sikerült Artemis után újabb szórakoztató regényt hozott össze a "scientificly accurate" sci-fi kategóriában.

    Project Hail Mary, magyarul még csak előrendelhető - én most értem a végére (az eredetinek).

    Akinek tetszett a Martian (Mentőexpedíció), vagy csak szeretne egy olvasmányos, szórakoztató Sci-fi regényt olvasni, annak szívből ajánlom.

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz #31733248 #80768 üzenetére

    Köszönjük! - csak rámutatnék az érvelési hibádra.

    "Csak arra nem gondolsz, hogy ezzel a logikával az angyalföldinek Te vagy a paraszt. Nem szabad így gondolkodni a másik emberről, egyszerűen csak megpróbálja a lehetőségeiből a legtöbbet kihozni, ahogyan Te is."

    És most én is tökéletesen leírhatnám ugyan azzal az érvelési hibával hogy a te gondolatmenetedet teljesen eltérítve, új magyarázatot adva. Szándékosan kijelentettem, hogy a belvárosba a lehető legritkábban járok autóval, sőt úgy intézem a dolgaim hogy ne kelljen bemennem ha nem muszáj. Erre kifordítod, hogy az angyalföldinek én vagyok a paraszt, mert Káposztásmegyer a városhatárhoz közelebb esik. What?

    De akkor így írom:

    Időszerű lenne az egyéni felelősséget, meg talán morális kérdéseket is firtatni, amikor erről a témáról beszélgetünk, meg egyéni döntések következményeiről - nem mindig csak azt, hogy "de hát a lehetőségek nem adottak".

    Ha az a választási lehetőség, hogy kiköltözöm mert ott kényelmesebb, tágas tereim lesznek, annak lesznek hátulütői, például a nehezebben elérhetőbb szolgáltatások, a távolabbra kerülő munkahely, esélyesen alacsonyabb szinvonalú oktatás a gyermekemnek, stb.

    Ha ezt te azzal hidalod át, hogy csak azért is autóba ülsz (sőt mind a ketten a pároddal hogy a napi ügyes-bajos dolgaid elintézd, munkába járj, gyereked hord az iskolába), akkor nekem legyen megengedve hogy ez ellen tiltakozzak - és a saját, a családom, és a közvetlen környezetem érdekeit képviseljem - és felszólaljak az önző magatartás ellen. A "parasztot" meg főnévként használom, nem pejoratív jelzőként - még sokszor magamra is. Ebbe bele lehet kötni, de nem a vidéki embert jellemzem ezzel.

    "A budapesti közlekedés egyik legnagyobb problémája immár 30 éve éppen az általad favorizált önkormányzati irányítás. Azt kellene megérteni végre, hogy Budapest és a milliós agglomerációja egy közlekedési (és nem mellesleg gazdasági) egységet alkot, így is kellene elvégezni a tervezését, nem kizárólag a belpesti szempontok alapján."

    Újabb szalmabáb érvelés, gratulálok! Az "általam favorizált önkormányzati irányítás". Mindaddig amíg a mondanivalód tartalmával egyetértek, az érvelési hibát egy karrierista politikust meghazudtolónak tartom.

    Na akkor következzen a valódi véleményem. Az enyém, nem a te általad kifordított.

    Az "általam favorizált önkormányzati irányítás" és önrendelkezés (ugyan mióta 2019-ben az emberek épp úgy önrendelkeztek hogy a bátor 133 képviselőnek nem tetszik) igenis fontos dolog, ez akadályozhatta volna meg (ha nincs kiherélve vagy felülről presszionálva) hogy a Balatont körbe lebetonozzák, teleépítsék szállodákkal, luxus apartmanokkal, vagy Tihanyban elhordjanak egy hegyet csak hogy valakinek rohadt menő villája legyen. Hozhatok a környékemről is jó példát, ahol a sportcentrumok országában az erdő közepére akartak íjászközpontot telepíteni, és a kerületi Fideszes vezetés áment is adott erre, mert ez jól mutat majd feljebb - a helyi lakosok tiltakozása ellenére. Ezt a választások után sikerült elkaszálni. Erről az önrendelkezésről beszélek, ahol nekem mint ittlakónak van beleszólásom abba, hogy mi történik a környezetmben, és ahol az Önkormányzat az ittlakók érdekeit veszi figyelembe, nem a felülről érkező parancsot teljesíti. Továbbá ha nincsenek az önkormányzatok szelektív támogatása, és elvonások a vészhelyzetre való tekintettel, meg az ingyenes parkolások, akkor talán nem állna minden kormánynak nem kedves önkormányzat legatyásodva, és mondjuk mondhatta volna azt, hogy márpedig Ő parkolódíjat szed. Erre írtam azt, hogy röhej hogy lassan már csak kézimunkázni lehet az önkormányzatoknak.

    Jelenti-e ez azt hogy egyetértek Budapest önkormányzati struktúrájával, és szeretem-e a 23 kerület + főváros kombinációt, a szétzilált feladatköröket, az egymásra évtizedek óta mutogató kerületi- és fővárosi vezetőket (megjegyzem hogy tejhatalommal a kezében sem merte átalakítani a budapesti önkormányzati rendszert a Fidesz, mert a saját kerületi polgármestereik, élén Nagy Gábor Tamással, Láng Zsolttal meg Pokorni úrral nekiálltak hisztikézni Tarlósnak)?

    Örülök-e annak, hogy az 1986 óta megtervezett és papíron meglévő M0 körvonalat minden Budapest környéki önkormányzat azzal blokkolta hogy azóta több területet belterületté nyílvánított (mert robbant a kiköltözők száma, meg jó bevétel volt nem csak az önkormányzatnak, de a mutyizó önkormányzati képviselőknek is, akik felvásárolták a külterületeket, majd egy tollmozdulattal átminősítették belterületté, megtriplázva a telekárakat), oda lakóházak épültek, és hogy zavarná a zaj és szmog az ottlakókat? Úgy, hogy ismert a tervezett nyomvonal 35 éve! Szereti a fene, persze hogy baromság. De neked szándékosan sikerült egy mondatot kiforgatni annyira, hogy megálmodd helyettem hogy mit gondolok.

    Viszont lenne egy javaslatom, mi lenne ha szalmabáb érvelések helyett inkább mondjuk kultúráltan vitáznánk a gondolatainkról? Valahogy így:

    "Azt kellene megérteni végre, hogy Budapest és a milliós agglomerációja egy közlekedési (és nem mellesleg gazdasági) egységet alkot, így is kellene elvégezni a tervezését, nem kizárólag a belpesti szempontok alapján."

    Szerintem ennek senki nem mond ellent, sőt én teljes mellszélességgel támogatom a Vitézy Dávid féle terveket és elgondolásokat. De ott sem azzal terveznek, hogy még több autót az agglomerációba - vagy Puzsér féle sétáló Budapestet. De ehhez nagypolitikai akaratra is szükség lenne.

    A Te példád is tökéletes ilyen szempontból: miért nincs a 3-as metró meghosszabbítva Káposztásmegyerig?

    Mert mindenkinek csak választási ígéret marad, és azért mert még a helyi lakosság fele is ellene van, mert akkor "jönnek a csövik, és Kápmegyer olyan lesz mint a Köki". Szó szerint. Érdemes lenne egyszer elolvasnod a tervek körül kialakult vitákat. Ugyan ez a lakosság vért hány az autótengertől, és attól hogy nem tud sehol leparkolni, meg attól hogy rázúdul a forgalom a környékre az agglomerációból. De senki nem mondja azt, hogy oké, csinálják meg a vasutat, meg a metrót, és a két autóból egyet eladunk, mert ezentúl közösségi közlekedni fogok (megint felvetődik az egyéni felelősség kérdése).

    De mondok jobbat, itt halad el mellettünk az egyik legforgalmasabb, és legjobb infrastruktúrával megáldott vasútvonal, a S70/Z70-es (Nyugati-Vác). Úgy hasít keresztül egy negyvenezres lakótelepen, meg Rákospalota-Kertváros mellett hogy le sem lassít.

    Ezt a hozzászólásomat négy éve írtam, ugyan ebben a topikban. Most sem változott sokat a véleményem.

    A végéhez egy kis kiegészítés: a pandémia előtt én rengeteget jártam külföldre repülővel és autóval (erre vonatkozott a más bioritmus, más meló). A második autóból azóta sem lett semmi, és valószínűleg nem is lesz - mert mi is csak hozzá adnánk a felesleges autók számához.

    Személy szerint nekem akkor lenne a legjobb, ha minél magasabb lenne. De addig nem tartom ezt sem értelmes dolognak, amíg nem kínálnak a külső kerületekben és agglomerációban lakóknak alternatívát a közösségi közlekedés terén.

    Szerintem ebben sem lesz közöttünk vita, igenis fel kell fogni hogy az nem alternatíva hogy mindenkinek a picsájához van nőve az autója. 30 év politikai elitjét lehet azért kárhoztatni, hogy minden fontosabb volt, csak egy jól átgondolt közlekedési koncepció - ami mára megbénítja a várost.

    Évtizedek óta kísérleteznek azzal is, hogy megnehezítsék az életét, mert akkor majd tömegközlekedni fog. Te úgy látod, hogy bejött?

    Ezzel nem értek egyet, ugyanis egyetlen szivatást sem mertek véghez vinni, és be is tartatni, mert a rövidtávú politikai érdekek és a népszerűség kérdése mindig felülírta a józan ész szavát. Lásd a körúti bringasáv (ami ellen fél Budapest és az autós lobbi kelt ki), vagy az Egérúton - vagy talán Budaörsi - bevezető BUSZ sáv, ami ellen kikeltek a helyi autósok, és azonnal vissza lett csinálva, Vitézy pedig el lett mozdítva a BKK éléről (Tarlós által).

    Értem, és egyetértek az élhető alternatíva szükségességével. De ezt úgy is el lehetne érni, de nem kerülhetjük meg az egyén felelősségét sem. Továbbá a közösségi közlekedés fejlesztése mellett vannak más megoldások is a kisebb autóforgalomra, hogy kicsit decentralizáljuk a fővárosból a munkahelyeket / minőségi oktatást az agglomerációba - amivel helyben tartjuk az ingázók egy jelentős rétegét.

    Ezek nem csak önkormányzati feladatok, hanem állami ösztönzők - amivel lehetne akár a távmunkát (vagy modern nevén home officet) preferálni, digitalizálni a munkahelyeket (kezdve például az állami szektor dolgozóival - ahol excel tologatáshoz mindenképp munkahelyen kell lenned reggel 8-ra - pedig pont ez a pandémia mutatta meg, hogy pl. a feleségem is sokkal produktívabb, ha nincs elvonva a figyelme örökké a főnöke és a kollégák által, a kedve is jobb, hogy nem kell 6-kor kelnie, és több ideje marad magára is).

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák