Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jahui

    csendes tag

    Sziasztok !

    Segítségeteket/ötleteiteket várnám az alábbi "probléma" megoldására. Inkább leírom mit szeretnék megvalósítani, mint egy konkrét eszköz tudását vesézgetném.

    Az autóm benn áll a garázsban, eléri a wi-fi. A gyári navin van usb bemenet, ide szoktam a pendrive-ra másolt zenéimet és filmjeimet bedugni (a gyerekek nézik, nem én :)). Arra gondoltam, hogy valamilyen kütyü kellene, hogy ne kelljen cipelnem - kibe huzogatni/dugdosni a pendrive-ot, hanem wifi-n keresztül, amolyan meghajtóként lássam azt a szgépemen, onnan tudjak rá másolni. Első körben wifi-s pendrive adapterre gondoltam, de ugyebár annak nincs tárolókapacítása.. Hogy (mivel) tudnám ezt megoldani ?

    Kb. akkora hely áll rendelkezésre, mint egy 0.5 literes palack, 12V-ot tudok fakasztani, ha kell. Bármilyen ötlet érdekelne.. Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • jahui

    csendes tag

    válasz leslieke #2 üzenetére

    Szia ! Köszönöm, kiindulásnak ez is jó -sőt, ilyesmire gondoltam ! Az addig OK, hogy wifi-n rátöltöm a fájlokat, csak az USB kimenet alapesetben úgy viselkedik e mint egy pendrive - ha érted a kérdést. Hétfőn felhívom őket, bár szerintem nem tudnak rá válaszolni, vagy ha nagyon kell a jutalék, akkor "persze, igen" lesz a válasz :)

  • jahui

    csendes tag

    válasz leslieke #4 üzenetére

    Szia. Nézegettem a netes leirásait. Hmmm... Szóval ami "jó" nekem, hogy USB-n töltődik, nem kell külön táp, kb (használattól függően) 2-4 óra üzemidővel megy akksiról. Ez azért fontos, mert amíg USB-re van csatlakoztatva NEM működik a wi-fi kapcsolata. Lehet USB-n és wifin is fájlokat tölteni/törölni.

    Tehát, miután beálltam a garázsba, és leállítottam a kocsit (USB táp megszakad, ezt néztem) marad ~3 órám, hogy wifin feltöltsem a fájlokat. Kicsit ezt az időt keveslem, de mivel 3.6V-os akksi van benne, azt meg tudom csinálni, hogy mindig kapjon ennyit (LM317 áramkörrel).

    Amin elszomorodtam, hogy azt írja telepítse a wiidrive szoftvert a szgépre. Nem derült ki, hogy ez az usb-s hozzáféréshez, vagy a wifishez kell...

    Szóval jónak tűnik a kütyü, már csak az a kérdés, pendrive-ként működik-e, ha simán egy szgépbe (illetve esetemben rádióba) betolom...
    Viszont ez nagy kérdés...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák