Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #518 üzenetére

    Erre a Thunderbolt témára azért kíváncsi leszek. Mert az USB3 egyik nagy előnye, hogy csereszabatos az USB2-vel. Van USB3-as külső vinyóm, és nagy gond lenne, ha nem tudnám USB2-es eszközben használni. De nincs ilyen probléma, a tévém gond nélkül felismeri, és használja. És egy ideig az én gépemben sem volt USB3-as kártya, ezért USB2-n használtam, mindenféle gond nélkül.
    Most így első ránézésre nekem olyan ez a TB, mint az eSata, vagy a FW. Vam tudjuk, hogy létezik, de senki sem mer úgy elindulni a nagyvilágba, hogy a külső vinyóján csak eSata csatlakozó van, mert ahova megy, egyáltalán nem biztos, hogy lesz. Lehet, hogy ott csak USB van, és akkor ott álsz többszáz gigával, amihez nem férsz hozzá. De ha már van az eSata mellett USB is, akkor a felhasználók 90%-a felteszi a kérdést, mire jó az eSata, amikor úgyis az USB kábelt tudja csak bedugni?
    Persze a TB-nál nem szabad elfelejteni, hogy nem csak egy külső vinyó rádugására találták ki, hanem pl. a displayport kiváltására is, meg úgy általában mindenre. Meglátjuk, a vak is azt mondta :)
    De nem temetem el rögtön, látatlanban, de a fenti okok miatt kicsit szkeptikus vagyok az elterjedésével kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák