Keresés

Aktív témák

  • inkab

    aktív tag

    Véleményem szerint Pécsen az Egyetem és a sok szak jelenléte miatt rengeteg a képzett szakember (ami alapjában nem lenne baj, ha lenne ''felvevő'' piac is), valamint elég sok az felsőoktatásból ''ittragadó'' is (én is ilyen vagyok ;] ) és ezért alakul ki nagy tújelenkezés mindenhol. Nézd meg pl. mimennyivel nehezebb egy jó asztalost vagy kőmüvest/burkolót (nem generálkivitelező céget mert az rengeteg van!) találni, mint ügyvédet jogászt, informatikust!
    Harangok.
    A harangok tényleg parára sikerültek, és teljesen gáz szerintem is, arról nem beszélve hogy egy világörökség szintű műemlék épület mellé rakták, meg hogy zavarhatja a mellette lakó/dolgozó embereket! (Egyébként megsúgom, hogy az Egyetem Építésztanszékének vezetője tervezte! Lol!)
    Búzatér.
    Az épület olyan amilyen. Szerintem a Király utca vonalát a történelmi belvárosban nem egy ilyen épületegyüttessel kellene befejezni. A körülötte levő térre kiírt pályázat nyertese meg a neve miatt nyert. A két megosztott 3. helyezett, de még az egyik megvételt nyert pálymű is sokkal jobb. Mondom ezt magán emberként, (és mint végzett, gyakorló várostervező is...)

    [Szerkesztve]

  • inkab

    aktív tag

    válasz TrollBalint #15 üzenetére

    Igen jól tudod, az M6 elkerüli Pécset, de az autópályák már csak ilyenek, nem mennek be a városba, hanem mellette mennek el. Egyébként az M6-os jelentős részét az EU fizeti, és az EU fejlesztendő hálózatába tartozó nyomvonalon megy, ezért elég nagy beleszólásuk van, valamint a terep adottságok is nagyban hozzájárultak ehhez, hogy arra megy amerre megy. De 2015-re mire ideér, még ez is változhat! :C Egyébként ha a pogányi reptér végre megkapja az új radart, meg kész lesz teljesen a leszállópálya, valamint ideér az M6 is, az azért jelentősen fellendíti majd a befektetési kedvet és a gazdaságot, erre sok példa van külföldön, de nálunk is...

    [Szerkesztve]

  • inkab

    aktív tag

    válasz mormota #40 üzenetére

    Település szakon végeztem pár éve, most végzem levelezőn az egyetemit...

Aktív témák