Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chicken

    senior tag

    válasz SAIKON #715 üzenetére

    A baloldalt a fában megnyitott pst-fileok általában többfélén vannak:

    1. gyakran Personal Folders néven futó legelső, alapból ide kerül kézbesítésre a levél, tehát ez az ''aktív'' pst file, ha ezen jobbgomb, tulajdonságok, advanced-et nyomsz, akkor látszik, hogy alapból a
    c:\Documents and settings\valaki\local settings\application data\microsoft\valami.pst
    fileról van szó

    2. Ha használsz további ún. Data Fileokat, akkor azon a jobbgomb ízléstől függő elhelyezést mutat:
    C:\Documents and Settings\chicken\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\ugyfelek.pst
    nekem pl van egy ilyenem és gondosan odatettem a másik pst mellé, de lehet máshol is, C gyökér, Dokumentumok, akármi.
    Efféle ''új Outlook mappa'' (ami valójában egy újabb pst file) létrehozható a File>New> Data File (legalsó, sajna magyarul nemtom) menüvel üresen.
    A te pst-det be lehetne tenni ilyen mappaként, akkor a File>Open>Outlook Data File opciót kéne használni.

    3. A harmadik típusú mappa az az Archivált mappák, amit az archiválás funkcióval hoztál létre, de azokat úgyis hívják a fában.
    C:\Documents and Settings\chicken\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook\archive.pst
    ez meg se jelenik amíg nem archiválsz (Archive funkcióra gondolok a File menüből) először, utána meg, ha jól emlékszem ha sokat archiválsz akkor meg dátum szerint elkezdi csoportosítgatni az archívumokat.

    Most az a kérdés, hogy azt az archive1.pst archiválós funkcióval hoztad-e létre vagy csak csináltál egy másolatot az aktív pst-dről és elnevezted archive1.pst-nek.
    Ha archiváltad, akkor ott kell lenni a mappalistában ennek az archívos történetnek, míg az Inboxodat meg elvileg jól kiürítette.
    Ha csak lemásoltad, az tulajdonképpen teljesen faja kézi archiválás, akkor használd a 2. Data file opciót, nyisd meg Data Fileként aztán lesz egy pst-d.

    Jó lenne tudni, hogy ahova most a levél érkezik az milyen pst file (egy új)?

    Na remélem nem voltam zavaros.

    mens sana in campari soda

  • chicken

    senior tag

    válasz SAIKON #719 üzenetére

    Szerintem ezt úgy kellene megoldani, hogy először a 2. pontban leírtak szerint létrehozol egy archive2.pst-t, aztán

    Tools>Options> Other [link]

    aztán beállítani, hogy az új fileba menjen az archiválás [link]

    meg mint látod, itt lehet x naponként automatikus archiválást beállítani, meg hogy a hány napnál régebbi leveleket archiválja.

    Remélem, így jó lesz! [kép]

    [Szerkesztve]

    mens sana in campari soda

Új hozzászólás Aktív témák