Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vazuul

    újonc

    Sziasztok.
    Segítségeteket szeretném kérni az otthoni hálózatom kialakításában.

    A helyszín:
    Egy többgenerációs családi ház 2 emelettel földszínt es pince.

    Pince:
    Upc 300 as net hozzá való one connect router cimtartomany jelenleg 192.168.0.1
    Pc (win)
    Synology ds418play (2 lan port)
    LAN1-》TpLink 5 ös gbit switch
    A switchhez raktam be a pc-t es a router 1 es portját
    Jelenleg innen nincs kábel behúzva...de mar csak idő kérdese(kabel megvan cat6+csatik szerszamok a kiepitéshez, már csak idő kéne a kivitelezeshez).
    Itt elsősorban eddig home office es letöltes ment. December elejen szereztem be a NAS-t. Igazából régóta egy ilyen kütyüről álmodoztam...2019 Oktobereben jött a megvilágosodas hogy letezik ilyen. Azóta próbalok autodidakta módon fejlődni es művelődni. Tudásom elég foghijjas a témaban..de valahol el kell kezdeni.

    A földszinten anyósom lakik. Jelenleg hozzá 2 cat5e kábel fut (t-home iptv) az első emletről. Internethozzaférése az első emeleti Wifi sápadt jele ami átjut a födémen.
    Itt tervbe van véve egy wifis AP beállítasa...ezt egy régi routerrel terveztem /d-link dir 600, huawei hgw (valamilyen t-home os maradvány) vagy van még egy ősrégi edimax is még a win xp hőskorából/

    Az első emelet...a mi lakásunk:
    Ide fut be a t-home optikai kábel sagemcom f@st5655v2 router 2,4 es 5GHz es wifivel külön ssid-n
    alapcimen 192.168.1.1
    1 es port meg használaton kívül
    2 es port:
    Van benne egy tp-link AP-be állítva külön wifi-vel fix ip címen. Itt a WANportba van kötve a T-homeos router, de ha jól tudom sok jelentősége nincsen AP módban (Ennek a wifinek a feladata 3 wifis ip kamera jelfogadása)
    1 es port : megy egy cat5e kábelen a konyha/nagyszobába egy 8as tp link gigabites switchez.
    A switchhez van kötve egy
    iptv STB
    SONY Android tv
    Ps4
    Ip camerahoz az NVR
    Néha laptoppal is szoktam ide csatlakozni...de a legtöbb esetben a wifit használom

    Gyerekszoba:
    Jelenleg csak egy tv van bennt hdd-vel
    Tervben van egy hálózati lejátszó vagy egy mini pc...ez még csak tervezes alatt van de a halózat kialakításába/kábelezesbe ezt is be akarom tervezni

    Hálószoba:
    Samsung UE40ES- széria...sajnosn a ds programok nem elérhetőek de már a dnla hálózati lejatszás is tökeletes lenne a NAS elérésével. Jelenleg itt is a külső hdd ről fut a tartalom. Nézegettem a Plex-et de valamiert nem volt szimpatikus...egyenlőre nem szórakoztam vele.

    A 2. Emeleten sógoromek lakasa: Jelenleg az internetet szinten a födém által árnyékolt wifin keresztül hasznalják illetve a tv adas egy külön t-home vonalon érkezik. Rendelkeznek 1 tv vel, pc vel es laptoppal
    Itt is egy wifis AP-t tervezek illetve az első emeleti iptv felköltöztetesét mivel a NAS elött is gyűlöltem a tv adást és a töménytelen mennyiségű reklamot és mocskot...mióta zakatol a kis házi szerver azota nem is kapcsoltam be...egyszoval könnyű szívvel megválok tőle és így a +tv előfizetést is el tudjuk engedni.

    A nagy kérdesek bennem a következők:
    Hogyan tudom legjobban kihasználni a 2 internetkapcsolatot? -olvastam lehetőségről hogy a NAS mindkét net kapcsolatot használhatja?!
    Illetve hogyan tudom a 2 lan portját a NASnak legjobban kihasználni?
    Eleg egy gerincet húznom a pincéből vagy 2 nek is lenne értelme?
    A két router közé/alá milyen routert kéne beraknom ha azt szeretném hogy külön alhálózatra kerűljenek az 1. Emeleti eszközök es a pince pc, és külön a fsz es külön a 2. Emelet? Ugyanakkor szükség esetén a NASt mindegyik alhalózatból el lehessen érni(backup, mediaszerver)

    Remelem van akinek ez egyszerű és egyértelmű itt a fórumon es tud benne segíteni.

    Előre is köszönöm!!

Új hozzászólás Aktív témák