Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Renato1993

    tag

    Üdv!

    Teljesen el vagyok akadva, és sejtésem sincs hogy merre tovább.

    A helyzet:
    T-home-os net, Cisco EPC3925 Gateway, erről megy wifi,ezen lóg egy PC, valamint UTP kábellel is van rajta egy PC, idáig okés a történet, Win7 mindkettőn, ha otthoni hálózatot akarok csinálni látják egymást, megy a fájlmegosztás stb..

    Viszont még rá van kötve UTP kábellel egy TP-LINK WR541G router(erről is meg wifi, de ez most nem lényeg), arra pedig 2 PC, ez a két PC is látja egymást, megy az otthoni hálózat, fájlmegosztás, egyebek, viszont a TP-LINK routerre kötött gépek nem látják a Cisco-ra kötötteket és fordítva.
    Ne ezen szeretnék változtatni, csak nem tudom mit hogyan kéne beállítani.

    Ha TP-LINK routert helyettesítem egy TP-LINK SF10008D switch-el, akkor öröm-bódottá, lát mindenki mindenkit, viszont kellene a TP-LINK router wifije is.
    Azt a megoldást meg szeretném elkerülni hogy a switchet beiktassam a rendszerbe, és arra kössem a routert(és akkor lenne wifi is), de egy eszközzel feleslegesen több lenne ami áramot eszik, helyet foglal, stb.

    Egy kis iránymutatást megköszönnék, hogy merre is induljak. :)

    (Egy másik topicban már feltettem, de rájöttem hogy nem igazán oda való)

    Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

  • Renato1993

    tag

    válasz Gubek-Einste #23899 üzenetére

    Köszönet, szerencsétlenkedtem vele párat mire beállítottam (volt közben pár router reset is :DDD ), de végül csak sikerült.

    Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

  • Renato1993

    tag

    Üdv!

    Házból kertbe szeretném kivinni a netet zsinóron (a wifi szűk keresztmetszetnek bizonyult hd filmek lejátszásához, otthoni hálózaton keresztül), de kb 60m-en szinte földfelszínen futna, persze védőcsőben (PE vagy KPE vízcső, megelőzendő hogy az UV sugárzás megegye, meg az állatkák megrágcsálják, meg a fűnyíró elvágja), de maximum pár cm mélyre lenne ásva, az sem biztos hogy mindenhol.
    Ennek tükrében gondoltam hogy FTP kábelt használnék (CAT5E vagy CAT6? Árbán nincs nagy különbség, de úgyis csak gigabites kapcsolat lenne, úgyhogy az első is elég gondolom), de neten, meg itt a fórumon olvasgatva nem teljesen tiszta hogy akkor az árnyékolást hogy is kellene földelni:
    - Csak az egyik, vagy mindkét végén?
    -230 védőföldre, vagy alakítsak ki külön földelési pontot?
    Első esetben annyi bonyolítás még van, hogyha a kertben lévő ponton földelem a 230 védőföldre, annak a földelő szondája szintén 60m-el arrébb van.
    -Legyen falicsatlakozó, és a routerekbe/eszközökbe onnan sima árnyékolatlan patch kábellel kössem, vagy oda is árnyékolt kell hogy értelme legyen az egész történetnek?
    -Ha a falicsatlakozótól árnyékolt patch kábelt használok a routerig, akkor ott amúgy is összekötődne a 230 védőföldjével az árnyékolás, amennyiben a router tápja is földelt, nem? Bár úgy rémlik egyik sem földelt ami van otthon, úgyhogy ez lehet nem probléma. Ellenben ha ez egyik végoldal PC vagy Laptop, akkor ez fennáll, nem?
    -Márkában melyik ajánlott a kábelek közül, vagy inkább mi az ami tényleg kerülendő?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :))

    Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

  • Renato1993

    tag

    válasz Core2duo6600 #38902 üzenetére

    Nem földeltet, hanem árnyékoltat, vagyis FTP-t, de az árnyékolást, ahogy olvasom le szokás földelni, hogy ne antennaként működjön. Ennek a mikéntjére vonatkozott a kérdéseim jó része ugye.
    Meg valahol mintha olvastam volna, hogy a CAT6 még árnyékolatlanul is jobban zavar védettebb a sűrűbb érpárcsavarás miatt, mint a CAT5E, valóban nem a sebesség miatt kell.

    Úgyhogy a feltett kérdéseim továbbra is élnek, mivel választ nem kaptam még rájuk, csak kérdéseket :)

    Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

Új hozzászólás Aktív témák