Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szetib

    tag

    Üdv. Segitséget kérnék, wlan router ügyben.
    Spanyolországban vagyok és egy üzlet tulajdonosa megengedte hogy használjam a netet ha hozok egy wifis routert, mert neki nincs olyan. A router meg van (2db is van), de nem tom hogy kezdjek hozzá.

    Adott ugye a falbol kijövö telefonkábel, az el van neki osztva egy a telefon felé, egy a pc felé. A pc-hez még van egy switch is csatlakoztatva, abból megy a kábel a routerbe. Én fogtam és nagy bátorsággal kicseréltem egyszerüen a routert, reseteltem, vártam, de semmi.
    Az egyik router egy Telefonica, a másik egy Orange-os wifi router.

    Tudna valaki adni egy kis tanácsot?
    A router a gáz? Vagy nem vártam eleget? Nem kellett volna resetelni? Húzzak ki mindent aztán meg vissza?

    Elöre is köszi.

  • szetib

    tag

    Tudna valaki segíteni mesh wifi kérdésben? Mostanra teljesen ködös lett a kép. Adott a ház, meg a wifis router amit a szolgáltató ad. Eddig egy tp link wifi extenderrel próbálkoztam, ami ugyan lefedi a házat, csak lassú a kapcsolat.
    A mesh wifi pont ezt oldaná meg, kb ennyit tudok. De hogy kell "bekötni"? A szolgáltatói router marad és csak simán rácsatlakozik az új mesh router, mint egy extender?

  • szetib

    tag

    válasz csaszi75 #65231 üzenetére

    A szolgáltatói router egy Unitymedia Connect Box, Compal CH7465LG

    Az extender egy Tp link TL-WA850RE, jó pár éves cucc, csak 2,4ghz.

    Én úgy tudtam a mesh lényege, hogy nem fog leesni a sávszél, mint egy sima repeaternél, mivel az egy router helyett, 2 ill 3 lesz a házban, a távolabbi cuccok örömére. Az extendernél/repeaternél pedig azt olvastam, hogy csúnyán belassúlhat a sebesség, még jó jelerősségnél is. Jelenleg 250Mbit/s az otthoni csomag, de az egyik családtag online game-je fogja le belőle a legtöbbet. Na ez most egy sima repeaternél irdatlan visszaesés, ezért gondoltam a mesh-re.

    A repeater csak be van dugva a konnektorba, ott ahol még 100% a jel a fő routertől. Ez a telefon amiről írok pedig erre a továbbított jelre csatlakozik, szintén úgy hogy maxon van a jel. Csak a sebesség gáz. De nem is az én telefonom miatt gondoltam, hanem az egyéb eszközök miatt amik távol vannak a fő routertől: robotporszivó, projektor, ip kamerákat kellene még beiktatni, stb.

    Újítsak be egy modernebb, jobb repeaterre?

    Mesh wifi bármi lehet, amit pl az amazon.de feldob, de ha konkrét példa kell, lehet ez is: Tp link deco m4, 2db-os

    Van itthon még egy TP-Link MR6400 LTE router és megannyi sima wifis router a fiókban, csak a tudás hiányzik.

Új hozzászólás Aktív témák