Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz MaCS_70 #44606 üzenetére

    Koszi az infokat.
    Ha jol sejtem, egy sima ujabb PC-ben az alaplapi lan port az nincs nagyon foldelve, valami kulon pci-os halokartyabol letezik profibb, ami foldelt is? Vagy teljesen rosszul kepzelem el a dolgot? :)

    Nem volt annyira tudatos valasztas, most csinalnak nalam minden beszerelest es hirtelen eszembejutott h abszolut nem beszeltem meg h milyen kabel legyen es egy ismeros ezzel pont porul jart h olyan kabelt tettek be ami visszafogta az egesz halozatat, emiatt kb ertelme se volt a kiallasnak a falban.
    Felhivtam a villanyszerelot, nalam alapbol cat5e-t tettek, ami jelenleg persze teljesen jo, de ugy voltam vele h most meg olcsobb jovotallobbra megcsinalni, mint 10 ev mulva falat bontani miatta, szoval 5 perc alatt utananeztem h egyaltalan milyen szabvanyok leteznek, es felhivtam a villanyszerelot h ki tudjak-e meg cserelni valami kicsit jovotallobb dologra (cat 6/7-re), mondta h cat 7 megoldhato, es rabolintottam, hogy akkor legyen az.

    Utolag olvastam csak, h a 7-et meg nem fogadta el az a szabvany, meg h az csak STP-ben letezik, ami otthoni halozatoknal nem igazan van sehol (ki)hasznalva, szoval ez utan elbizonytalanodtam, h a 6a nem lett volna-e jobb valasztas. Ugyanakkor nemtom ha majd valamikor a 8-al kijonnek, es el is kezdik tamogatni a gyartok, akkor egy 7-es kabelbol talan tobbet ki lehet hozni, mint egy 6a-sbol? Ebben meg most se vagyok biztos, de most mar bent van a falban, es nem jatszanam el h megegyszer kicsereljek (nem volt egyszeru behuzni, azt mondtak), szoval sztem marad ez. :)

  • assemble

    addikt

    válasz MaCS_70 #44606 üzenetére

    Egyébként miért tilos a villamoshálózat védőföldelésére kötni?

    Valahol pont egy ilyet olvastam, amiben mintha ezt írták:
    "Ha nem fémházas router (amit külön le lehetne földelni), akkor szerezz be STP-/FTP-kompatibilis fali aljzatot (jobban felszerelt villamossági boltban kapható - a Legrand, Phoenix Contact, Schneider Electric gyárt ilyesmi szerelvényeket), aminek az egyik részébe bekötöd a kábel árnyékolását, és a villamos hálózat földelését, az aljzatot meg összekötöd a routerrel egy patchkábel segítségével."

Új hozzászólás Aktív témák