Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    Adott egy erősen megbarkácsolt slotA-s athlon (esküszöm nem én voltam!). Első szériák egyike, mert még külön L2 cache chipek vannak rajta, amit úgy fest hogy átbütykölték egy Tbred kazettájába. A műanyag tok széléről lesmirglizték a feliratot. Azt szeretném kisütni valahonnan, hogy gyárilag milyen órajelű lehet (eddig 750-en ment), illetve, hogy hány nanos, 0,25 vagy 0,18 nameg hogy hány nanosak az L2 chipek.
    Amit látok:

    A procimag köré valami barnászöld műgyantaszerűség van nyomva, ami egy síkba van csiszolva a maggal. Nem épp precíz alakú, nem tűnik gyárinak. A magon nincs semmi felirat, talán ezt is lesmirglizték mikor összehozták a gyantával(?) Durva lenne :DDD

    A procimag felülete kb 11,5x9 mm. Úgy tudom, a 0,18 és a 0,25 nanos procik magjának mérete eltér (utóbbi nagyobb), de sehol nem találtam, melyik mekkora.

    A WCPUID ki tudja olvasni valahonnan a gyári sebességet, függetlenül attól, hogy mennyivel hajtjuk épp a procit, illetve az esetlegesen megbuzerált hidaktól? Jól sejtem hogy nem tudja?

    Az L2 chipek motorola gyártmányúak, és a következő feliratúak:
    SCM63P636BTQ325 illetve JZKQHK0006
    Találtam oldalt ahol azonosítható részben, sajnos pont ez a jelöléssor-változat nem. Azt tudni hogy a második jelzésben a 0006 szerint 2000 júniusi a cache chip. Hány nanosak ezek a memok szerintetek? 3,25??

    Szerintetek az L2 chipeknek hozzá kell érniük a proci heatplate-jéhez? Valahol olvastam, hogy elvileg nem kell hozzáérniük, mert nem termelnek annyi hőt, és csak hőt szívnának a bordából. Tény, hogy most nem érnek hozzá, de tekintve hogy a proci erősen barkácsolt, nem tudom, mi lenne az ideális állapot. Eddig két letört sniccerpenge-darab volt a lemez és a chipek közé taknyolva egy kis szilikonpasztával, hogy mégis érintkezzen :C

Aktív témák