Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SOAD19

    addikt

    Üdv!

    Egy ideje, jobban mondva jó ideje kínlódik a hasam emésztésem. Van keresztallergiám is, és erre is fogtam. Régebben párszor volt olyan allergiás reakcióm bizonyos étel elfogyasztása után, hogy erős hasgörcs, viszketés, hányás, hasmenés. Hasfájás is van, amikor állandó, a székelésem is olykor rendszeres, aztán eszek valamit, ami nem tetszik a gyomromnak (hasmenés, legutóbb frankfurti leves) és utána megint rendszertelen lesz. Egy ideje nyálkás széklet is befigyelt, így január közepén voltam a háziorvosomnál, aki végre adott beutalót a gasztrora, nem pedig az allergiára. Két hónapra kaptam időpontot a dokihoz, azaz most keddre. Megnyomkodta a hasam és alul is érzékeny volt kissé, de most magamnak nyomkodva középen is az. Kérdezte a koromat is (39), és adott időpontot kolonoszkópiára. Ahogy bújom a netet, kezdek beparázni, hogy lehet vastagbélrák lesz az. Most legutóbb azt olvastam, hogy az éjjeli leizzadás is előfordul a ráknál, és mostanában párszor már volt, hogy kicsit nedvesnek éreztem amiben aludtam.
    Viszont '22 szeptemberében egy másik probléma nyomán csináltak nálam ultrahangot, és akkor ahogy olvasom a hasamat is átnézte, és semmi rendellenességet nem talált. Itt egy kép róla: [kép]
    Vagy UH nem megbízható a belekkel kapcsolatban, valahol írták, hogy üreges szerveknél nem az igazi. Gondolom 1,5 év alatt nem romolhatott, alakulhatott ki komolyabb betegség, amit az UH nem mutatott ki.
    A kolonoszkópiára is 3 hónapra kaptam időpontot, június közepére, ezért ma elmentem magán intézménybe időpontot kérni, de ott is csak április végére kaptam időpontot. Kedden még rákérdezek pár helyen, hátha máshol korábbi időpontot is kapok, mert ilyen esetben minden nap, hét számíthat, ha jól tudom.

    Mi a véleményetek? :F

    [ Szerkesztve ]

  • SOAD19

    addikt

    válasz fojtviki #2373 üzenetére

    Köszi! Melóban olvastam, és nem volt időm válaszolni utána meg elfelejtettem. Köszi a linket, de debreceni vagyok.

    #2374 kenwood3
    Köszi! A debreceni topikban 3-an is ajánlottak egy magán dokit, de sajna, csak két hetrente rendel szerdánként, és csak május 15-ére volt időpont, mert, ez a f@szom máj. 1-ejének is pont szerdára kellett esnie... :((( Altatásban kértem gyomor és vastagbél tükrözést, gondoltam ha elaltatnak, akkor tudjuk le mindkettőt és olcsóbban kijön, mintha kétszer kellene megcsinálni altatásban. Az államiban pont egy olyan dokit néztem ki, akinél írták a kapszulás endoszkópiát, fel is hoztam neki, hogy esetleg... Mondta, hogy kb. 500k-ba fáj, és amúgy nem az igazi, mert ha találnak vele valamit, akkor úgyis csinálni kell hagyományos tükrözést. Elmondása szerint ez inkább szűrésre, prevencióra jó, inkább a tehetősebbeknek. Tényleg ilyen brutál áron van egy ilyen vizsgálat?

    [ Szerkesztve ]

  • SOAD19

    addikt

    válasz kenwood3 #2383 üzenetére

    Értem, köszi! Közben hívtak, hogy valaki visszamondta, úgyhogy holnap megcsinálják a vizsgálatot. Remélem, nem találnak semmi nagyon komoly bajt, az biztat, hogy 1,5 éve egy hasi ultrahang alapján minden rendben volt, ahogy sikerült lefordítani. Bár olvastam, hogy nem teljesen megbízható, a tükrözéssel lehet biztosan, kellő mértékben, pontossággal átvizsgálni a beleket, de a vékonybél egészét még azzal se. Arra, csak a kapszulás megoldás lehet jó.
    Gyomor, vastagbéltükrözés is lesz. Mennyire viseli meg a szervezetet, beleket, gyomrot egy ilyen vizsgálat?
    Az idegesít, hogy már rég el akartam volna menni gasztroenterológushoz, de a hátsó doki az allergológiára küldött, mert amúgy is allergiás vagyok. Igaz ki is jött, hogy csomó mindenre van keresztallergiám. Anyámnak is tavaly vették ki az epehólyagját, de reggelente sokszor van még mindig hasmenése, többször kell mennie wc-re. Őt is allergológiára küldte, muter nem is értette, hogy miért, majd mikor időpontot kért az ügyintéző se nagyon értette a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák